EWBL 2018/2019: Pierwsze turnieje za nami

Dodano: 06.09.2018, 18:36


Za nami pierwsze turnieje kolejnego sezonu ligi EWBL. Pierwszą serię zakończyły zmagania w Brnie, gdzie zdecydowanie góra były gospodynie. Portal KoszykowkaKobiet.pl – oficjalny partner ligi EWBL.




Skład grupy A:
Young Angels Kosice, Udominate Basket, Tsmoki Minsk, SBŠ Ostrava, Astana Tigers, PINKK Pecsi 424, BC Rostov-Don, Olimpia Grodno

Skład grupy B:
TTT Ryga, Dynamo Moskwa, Lulea Basket, Pieštanske Čajky, Kibirkštis Wilno, Horizont Minsk, Basket Žabiny Brno, CTO Amsterdam Vrouwenbasketball

Sezon regularny rozpocznie się 3 października br. i potrwa do 7 stycznia 2019 roku. Wszystkie zespoy rozegrają po 7 spotkań w swoich grupach.

Etap 1: 3 – 14 października
Etap 2: 1 – 9 grudnia
Etap 3: 5 – 13 stycznia

Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play – off (mecz i rewanż): A1 – B4, A2 – B3, A3 – B2, A4 – B1

Zwycięzcy z każdej pary awansują do Final Four, który odbędzie się 16 oraz 17 marca 2019 roku. W nowym sezonie nie będzie spotkań o miejsca  9 – 16. 


Good Angels Kosice (2017, 2018)  jako Young Angels będą bronić tytułu, jednak tym razem nie będzie to takie łatwe

ETAP 1
Grupa A: 3-5.10.2018 Daugavpils/Łotwa
Tsmoki Minsk, PINKK Pecsi 424, Young Angels Košice, SBŠ Ostrava

74:69 Tsmoki Minsk - PINKK Pecsi 424 (Hasper 28 - Markovic 14)
53:51 Young Angels - SBŠ Ostrava (Machalova 15 - Corda 13)
60:68 PINKK Pecsi 424 - Young Angels Kosice (Szucs 13 - Logic 18)
70:60 Tsmoki-Minsk - SBS Ostrava (Hasper 13 - Corda 12)
58:78 Young Angels Kosice - Tsmoki-Minsk (Machalova 19 - Hasper 21)
74:73 SBS Ostrava - PINKK Pecsi 424 (Corda 25 - Szucs 18)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Tsmoki-Minsk 3 3 0 6 222/187 35
2. Young Angels Kosice 3 2 1 5 179/189 -10
3. SBS Ostrava 3 1 2 4 185/196 -11
4. PINKK Pecsi 424 3 0 3 3 202/216 -14

Grupa B: 4-6.10.2018 Riga/Łotwa
Lulea Basket, CTO Amsterdam, TTT Rīga, Dynamo Moscow

107:63 Lulea Basket - Amsterdam Angels (Nystrom 25 - Driessen 12)
93:57 TTT RIGA - Dynamo Moscow (Vitola 18 - Korovushkina 11)
69:115 Dynamo Moscow - Lulea Basket (Potemina 14 - Houser 22)   
54:93 Amsterdam Angels - TTT RIGA (Kuijt 23 - Peddy 15)
79:76 Dynamo Moscow - Amsterdam Angels (Kuplinova 18 - Kuijt 19)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Lulea Basket 2 2 0 4 222/132 90
2. TTT RIGA 2 2 0 4 186/111 75
3. Dynamo Moscow 3 1 2 4 205/284 -79
4. Amsterdam Angels 3 0 3 3 193/279 -86

Grupa A: 5-7.10.2018 Grodno/Białoruś
Rostov-Don-SFEDU, A3 Basket Umea, Olimpia Grodno, Astana Tigers

61:66 Astana Tigers - Rostov Don (Yagodkina 20 - Maksimova 19)
64:46 Olimpia Grodno - Astana Tigers (Dashkevich 12 - Vinokurova 10)
69:82 Rostov Don - A3 Basket (Maksimova 15 - Lawrence 17)
74:88 Olimpia Grodno - Rostov Don (Kapylova 24 - Oleynikova 21)
56:68 Astana Tigers - As Basket (Vinokurova 12 - Lawrence 15)

m zw por pkt kosze +/- róźnica
1. Rostov-Don-SFEDU 3 2 1 5 223/217 6
2. A3 Basket 2 2 0 4 150/125 25
3. Olimpia Grodno 2 1 1 3 138/134 4
4. Astana Tigers 3 0 3 3 163/198 -35

Grupa B: 12-14.10.2018 Brno/Czechy
Kibirkštis Vilnius, Basket Žabiny Brno, Horizont Minsk region, Pieštanske Čajky

58:42 Piestanske Cajky - Kibirkstis Vilnius (Thompson 21 - Meskonyte 14)
67:59 Basket Zabiny Brno - Horizont (Zaplatova 26 - Korotygina 21)
71:56 Horizont - Piestanske Cajky (Korotygina 18 - Deptova 15)
67:79 Kibirkstis Vilnius - Basket Zabiny Brno (Meskonyte 15 -  Zaplatova 16)
66:65 Horizont - Kibirkstis Vilnius (Korotygina 13 - Kraujunaite 12)
73:39 Basket Zabiny Brno - Piestanske Cajky (Zaplatova 14 - Lubin 12)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Basket Zabiny Brno 3 3 0 6 219/165 54
2. Horizont 3 2 1 5 196/188 8
3. Piestanske Cajky 3 1 2 4 153/186 -33
4. Kibirkstis Vilnius 3 0 3 3 174/203 -29

ETAP 2
Grupa A: 1-2.12.2018 Mińsk/Białoruś
A3 Basket Umea, Tsmoki Minsk, SBŠ Ostrava, Olimpia Grodno

Grupa A: 1-2.12.2018, Rostov/Rosja
Rostov-Don-SFEDU, Young Angels, Astana Tigers, PINKK Pecsi 424

Grupa B: 8-9.12.2018,Pieštany/Słowacja
Pieštanske Čajky, Dynamo Moscow, Basket Žabiny Brno, CTO Amsterdam

Grupa B: 8-9.12.2018 Łotwa
TTT Rīga, Lulea Basket, Kibirkštis Vilnius, Horizont Minsk

ETAP 3
Grupa A: 5-6.01.2019 Košice/Słowacja
Young Angels, A3 Basket Umea, PINKK Pecsi 424, Olimpia Grodno

Grupa A: 5-6.01.2019 Ostrava/Czechy
SBŠ Ostrava, Tsmoki Minsk, Astana Tigers, Rostov-Don-SFEDU

Grupa B: 9-10.01.2019 Wilno/Litwa
Kibirkštis Vilnius, Dynamo Moscow, Horizont Minsk, CTO Amsterdam

Grupa B: 12-13.01.2019 Lulea/Szwecja
Lulea Basket, TTT Rīga, Pieštanske Čajky, Basket Žabiny Brno