EWBL 2018/2019: Koszyce nie obronią tytułu!

Dodano: 06.01.2019, 13:31


Zakończyła się faza grupowa rywalizacji w grupie A, gdzie z turniejem pożegnał sie obrońca tytułu z Koszyc. O final four zagrają: Tsmoki Minsk, A3 Basket Umea, Rostov Don SFEDU oraz Olimpia Grodno. Z grupy B awans zapewniły sobie zespoły: TTT Ryga, Lulea Basket, Piestanske Cajky oraz Zabiny Brno. Portal KoszykowkaKobiet.pl – oficjalny partner ligi EWBL.



Pary play-off:
TTT Riga – Olimpia Grodno
Lulea Basket – Rostov
Zabiny Brno – A3 Basket
Piestanskie Cajky – Tsmoki Minsk

Final Four (16/17.03.2019):
Piestanskie Cajky/Tsmoki Minsk - Lulea Basket/Rostov
Zabiny Brno/A3 Basket - TTT Riga/Olimpia Grodno

***

Skład grupy A:
Young Angels Kosice, Udominate Basket, Tsmoki Minsk, SBŠ Ostrava, Astana Tigers, PINKK Pecsi 424, BC Rostov-Don, Olimpia Grodno

Skład grupy B:
TTT Ryga, Dynamo Moskwa, Lulea Basket, Pieštanske Čajky, Kibirkštis Wilno, Horizont Minsk, Basket Žabiny Brno, CTO Amsterdam Vrouwenbasketball

Sezon regularny rozpocznie się 3 października br. i potrwa do 13 stycznia 2019 roku. Wszystkie zespoy rozegrają po 7 spotkań w swoich grupach.

Etap 1: 3 – 14 października
Etap 2: 1 – 9 grudnia
Etap 3: 5 – 13 stycznia

Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play – off (mecz i rewanż): A1 – B4, A2 – B3, A3 – B2, A4 – B1

Zwycięzcy z każdej pary awansują do Final Four, który odbędzie się 16 oraz 17 marca 2019 roku. W nowym sezonie nie będzie spotkań o miejsca  9 – 16. 


Good Angels Kosice (2017, 2018)  jako Young Angels będą bronić tytułu, jednak tym razem nie będzie to takie łatwe

ETAP 1
Grupa A: 3-5.10.2018 Daugavpils/Łotwa
Tsmoki Minsk, PINKK Pecsi 424, Young Angels Košice, SBŠ Ostrava

74:69 Tsmoki Minsk - PINKK Pecsi 424 (Hasper 28 - Markovic 14)
53:51 Young Angels - SBŠ Ostrava (Machalova 15 - Corda 13)
60:68 PINKK Pecsi 424 - Young Angels Kosice (Szucs 13 - Logic 18)
70:60 Tsmoki-Minsk - SBS Ostrava (Hasper 13 - Corda 12)
58:78 Young Angels Kosice - Tsmoki-Minsk (Machalova 19 - Hasper 21)
74:73 SBS Ostrava - PINKK Pecsi 424 (Corda 25 - Szucs 18)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Tsmoki-Minsk 3 3 0 6 222/187 35
2. Young Angels Kosice     
3 2 1 5 179/189 -10
3. SBS Ostrava 3 1 2 4 185/196 -11
4. PINKK Pecsi 424 3 0 3 3 202/216 -14

Grupa B: 4-6.10.2018 Riga/Łotwa
Lulea Basket, CTO Amsterdam, TTT Rīga, Dynamo Moscow

107:63 Lulea Basket - Amsterdam Angels (Nystrom 25 - Driessen 12)
93:57 TTT RIGA - Dynamo Moscow (Vitola 18 - Korovushkina 11)
69:115 Dynamo Moscow - Lulea Basket (Potemina 14 - Houser 22)   
54:93 Amsterdam Angels - TTT RIGA (Kuijt 23 - Peddy 15)
79:76 Dynamo Moscow - Amsterdam Angels (Kuplinova 18 - Kuijt 19)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Lulea Basket 2 2 0 4 222/132 90
2. TTT RIGA 2 2 0 4 186/111 75
3. Dynamo Moscow           
3 1 2 4 205/284 -79
4. Amsterdam Angels 3 0 3 3 193/279 -86

Grupa A: 5-7.10.2018 Grodno/Białoruś
Rostov-Don-SFEDU, A3 Basket Umea, Olimpia Grodno, Astana Tigers

61:66 Astana Tigers - Rostov Don (Yagodkina 20 - Maksimova 19)
64:46 Olimpia Grodno - Astana Tigers (Dashkevich 12 - Vinokurova 10)
69:82 Rostov Don - A3 Basket (Maksimova 15 - Lawrence 17)
74:88 Olimpia Grodno - Rostov Don (Kapylova 24 - Oleynikova 21)
56:68 Astana Tigers - As Basket (Vinokurova 12 - Lawrence 15)

m zw por pkt kosze +/- róźnica
1. Rostov-Don-SFEDU       
3 2 1 5 223/217 6
2. A3 Basket 2 2 0 4 150/125 25
3. Olimpia Grodno 2 1 1 3 138/134 4
4. Astana Tigers 3 0 3 3 163/198 -35

Grupa B: 12-14.10.2018 Brno/Czechy
Kibirkštis Vilnius, Basket Žabiny Brno, Horizont Minsk region, Pieštanske Čajky

58:42 Piestanske Cajky - Kibirkstis Vilnius (Thompson 21 - Meskonyte 14)
67:59 Basket Zabiny Brno - Horizont (Zaplatova 26 - Korotygina 21)
71:56 Horizont - Piestanske Cajky (Korotygina 18 - Deptova 15)
67:79 Kibirkstis Vilnius - Basket Zabiny Brno (Meskonyte 15 -  Zaplatova 16)
66:65 Horizont - Kibirkstis Vilnius (Korotygina 13 - Kraujunaite 12)
73:39 Basket Zabiny Brno - Piestanske Cajky (Zaplatova 14 - Lubin 12)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Basket Zabiny Brno 3 3 0 6 219/165 54
2. Horizont                       
3 2 1 5 196/188 8
3. Piestanske Cajky 3 1 2 4 153/186 -33
4. Kibirkstis Vilnius 3 0 3 3 174/203 -29

ETAP 2
Grupa A: 1-2.12.2018 Mińsk/Białoruś
A3 Basket Umea, Tsmoki Minsk, SBŠ Ostrava, Olimpia Grodno

60:75 A3 Basket - Tsmoki-Minsk (Lawrence 19 - Mc Cray 22)    
100:70 Olimpia Grodno - SBS Ostrava (Masko 24 - Corda 19)    
51:96 SBS Ostrava - A3 Basket (Buskova 11 - Mershon 19)
79:59 Tsmoki-Minsk - Olimpia Grodno (Vabishchevich 21 - Kapylova 16)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Tsmoki-Minsk                
2 2 0 4 154/119 35
2. A3 Basket               
2 1 1 3 156/126 30
3. Olimpia Grodno 2 1 1 3 159/149 10
4. SBS Ostrava 2 0 2 2 121/196 -75

Grupa A: 1-2.12.2018, Rostov/Rosja
Rostov-Don-SFEDU, Young Angels, Astana Tigers, PINKK Pecsi 424

67:52 Astana Tigers - PINKK Pecsi 424 (Yagodkina 16 - Zsilinszki 17)    
79:71 Rostov-Don-SFEDU - Young Angels Kosice (Kirina 20 - Blanarova 21)    
78:73 Young Angels Kosice - Astana Tigers (Balazova 23 - Yagodkina 21)    
61:75 PINKK Pecsi 424 - Rostov-Don-SFEDU (Markovic 14 - Zaitseva 18)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Rostov-Don-SFEDU 2 2 0 4 154/132 22
2. Young Angels Kosice     
2 1 1 3 149/152 -3
3. Astana Tigers 2 1 1 3 140/130 10
4. PINKK Pecsi 424 2 0 2 2 113/142 -29

Grupa B: 8-9.12.2018,Pieštany/Słowacja
Pieštanske Čajky, Dynamo Moscow, Basket Žabiny Brno, CTO Amsterdam

82:58 Basket Zabiny Brno - Amsterdam Angels (Zaplatova 19 - Kuijt 19)    
67:60 Piestanske Cajky - Dynamo Moscow (Thompson 19 - Savina 18)    
49:80 Dynamo Moscow - Basket Zabiny Brno (Chistiakova 12 - Zaplatova 22)    
57:69 Amsterdam Angels - Piestanske Cajky (Kuijt 17 - Matejcikova 16)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Basket Zabiny Brno 2 2 0 4 162/107 55
2. Piestanske Cajky         
2 2 0 4 136/117 19
3. Amsterdam Angels 2 0 2 2 115/151 -36
4. Dynamo Moscow 2 0 2 2 109/147 -38

Grupa B: 8-9.12.2018 Saulkrasti/Łotwa
TTT Rīga, Lulea Basket, Kibirkštis Vilnius, Horizont Minsk

98:63 TTT Ryga - Lulea Basket (Kreslina 19 - Reed 18)
83:53 Lulea Basket - Kibirkstis Vilnius (Reed 16 - Donskichyte 11)
101:62 TTT Ryga - Horizont (Brumermane 14 - Korotygina 14)
81:86 Horizont - Lulea Basket (Holubeva 17 - Reed 22)
84:53 TTT Ryga - Kibirkstis Vilnius (Slaughter 13 - Pullins 17)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. TTT Ryga 3 3 0 6 283/178 105
2. Lulea Basket                 
3 2 1 5 232/232 0
3. Horizont 2 0 2 2 143/187 -44
4. Kibirkstis Vilnius 2 0 2 2 106/167 -61

ETAP 3
Grupa A: 5-6.01.2019 Košice/Słowacja
Young Angels, A3 Basket Umea, PINKK Pecsi 424, Olimpia Grodno

67:78 Young Angels Kosice - Olimpia Grodno (Blanarova 17 - Dashkevich 28)    
42:85 PINKK Pecsi 424 - A3 Basket (Vari 8 - Lawrence 20)   
80:78 Olimpia Grodno - PINKK Pecsi 424 (Dashkevich 22 - Santa 15)    
74:65 A3 Basket - Young Angels Kosice (Brown 17 - Logic 21)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. A3 Basket 2 2 0 4 159/107 52
2. Olimpia Grodno             
2 2 0 4 158/145 13
3. Young Angels Kosice 2 0 2 2 132/152 -20
4. PINKK Pecsi 424 2 0 2 2 120/165 -45

Grupa A: 5-6.01.2019 Ostrava/Czechy
SBŠ Ostrava, Tsmoki Minsk, Astana Tigers, Rostov-Don-SFEDU

67:66 Tsmoki Mińsk - Rostov (Hasper 21 - Maksimova 18)
86:75 Rostov - SBS Ostrava (Oleynikova 26 - Corda 16)
49:68 Astana Tigers - Tsmoki Mińsk (Yagodkina 10 - Mc Cray 15)
55:74 SBS Ostrava - Astana Tigers (Waters 17 - Yagodkina 20)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Tsmoki-Minsk 2 2 0 4 135/115 20
2. Rostov-Don-SFEDU       
2 1 1 3 152/142 10
3. Astana Tigers 2 1 1 3 123/123 0
4. SBS Ostrava 2 0 2 2 130/160 -30

Grupa B: 9-10.01.2019 Wilno/Litwa
Kibirkštis Vilnius, Dynamo Moscow, Horizont Minsk, CTO Amsterdam

62:76 Kibirkstis Vilnius - Amsterdam Angels     
50:58 Horizont - Dynamo Moscow     
69:80 Dynamo Moscow - Kibirkstis Vilnius     
72:67 Amsterdam Angels - Horizont

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Amsterdam Angels        
2 2 0 4 148/129 19
2. Kibirkstis Vilnius 2 1 1 3 142/145 -3
3. Dynamo Moscow 2 1 1 3 127/130 -3
4. Horizont 2 0 2 2 117/130 -13

Grupa B: 12-13.01.2019 Lulea/Szwecja
Lulea Basket, Pieštanske Čajky, Basket Žabiny Brno, TTT Riga

75:66 Lulea Basket - Basket Zabiny Brno (Reed 27 - Zaplatova 22)    
69:64 Piestanske Cajky - Lulea Basket (Deptova 16 - Reed 26)
66:84 Piestanske Cajky - TTT Riga (Lubin 15 - Vitola 17)
91:70 TTT Riga - Basket Zabiny Brno (Vitola 21 - Matuzonyte 20)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. TTT RIGA 2 2 0 4 175/136 39
2. Piestanske Cajky 2 1 1 3 135/148 -13
3. Lulea Basket                 
2 1 1 3 139/135 4
4. Basket Zabiny Brno 2 0 2 2 136/166 -30

Do fazy play-off awans wywalczyły:

- z grupy A (Tsmoki-Minsk (7-0), A3 Basket (6-1), Rostov-Don-SFEDU (5-2) oraz Olimpia Grodno (4-3). Dalsze miejsca zajęły: Young Angels Kosice (3-4), Astana Tigers (2-5), SBS Ostrava (1-6), PINKK Pecsi 424 (0-7)

- z grupy B (TTT Riga (7-0), Lulea Basket (5-2), Basket Zabiny Brno (5-2), Piestanske Cajky (4-3). Dalasze miejsca zajęły: Dynamo Moscow (2-5), Amsterdam Angels (2-5), Horizont (2-5), Kibirkstis Vilnius (1-6).