FIBA3x3 U23 National League: Ukraina awansuje do turnieju finałowego!

Dodano: 04.09.2018, 12:15


W miniony weekend zakończyły się kwalifikacje do turnieju finałowego FIBA 3x3 U23 National League. Ostatnim przystankiem był węgierski Debreczyn, gdzie zwyciężyła kadra Ukrainy (14:12 z Francją). Awans do finału Ligi Narodów wywalczyła Francja, Węgry i Ukraina (Europa) oraz Chiny , Mongolia i Indonezja (Afryka/Azja). O awansie Ukrainek przesądził wygrany bezpośredni mecz z Holandią (16:12).



W ubiegłym roku miał miejsce inauguracyjny turnieju Ligi Narodów 3x3 U23. Udział w nim wzięło łącznie 7 krajów (Węgry, Holandia, Czechy, Sri Lanka dwa zespoły, Uganda, Słowacja U18, oraz Jordan). Turniej finałowy rozgrywany na Sri Lance wygrały Węgierki, które pokonały w finale Holenderki (19:9).

Druga edycja turnieju w tym roku po dwa przystanki miała w Voiron (Francja), Pradze (Czechy) oraz Debreczynie (Węgry). Udział w niej brało 6 krajów (Francja, Węgry, Ukraina, Holandia, Rosja oraz Czechy).

(1) Voiron – Francja, Ukraina, Węgry
(2) Voiron – Francja, Rosja, Holandia
(3) Praga – Francja, Rosja, Holandia
(4) Praga – Francja, Ukraina, Węgry
(5) Debreczyn – Węgry, Holandia, Rosja
(6) Debreczyn – Ukraina, Francja, Węgry GALERIA ZDJĘĆ

1. Francja (540pkt)
2. Węgry (415)
3. Ukraina (410)
4. Holandia (390)
5. Rosja (385)
6. Czechy (290)



W każdym z turniejów kwalifikacyjnych zbiera się punkty, które liczone są do klasyfikacji ogólnej. Trzy najlepsze zespoły (Europa) oraz (Afryka/Azja) awansują do turnieju finałowego, gdzie dzielą się na dwie grupy (po 3 zespoły). Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy).

Punktacja turniejów kwalifikacyjnych:
1 – 100pkt, 2 – 80pkt, 3 – 70pkt, 4 – 60pkt, 5 – 50pkt, 6 – 45pkt



Skład turnieju finałowego w Hyderabad (Indie) – 22/23.09.2018

Francja (Marie Mane, Caroline Hériaud, Catherine Mosengo Masa, Victoria Majekodunmi)

Węgry (Klaudia Papp, Radócz Fanni, Vivien Böröndy, Zsófia Jáhni)

Ukraina (Yelyzaveta Mitina, Olena Boiko, Viktoriia Kondus, Yuliia Musiienko)

Chiny (Ha Wenxi, Jieshan Tang, Yu Qi, Song Kexin)

Mongolia (Minjin Ganbat, Nandintsetseg Batsuren, Saikhanjargal Gurjav, Tserenlkham Munkhsaikhan)

Indonezja (Ni Putu Eka Liana Febiananda, Christie Apriyani, Dewa Ayu Made Sriartha, Regita Pramesti)