Mistrzostwa Europy 3x3 U18: Złoto dla Belgijek!

Dodano: 02.09.2018, 23:27

Belgijki w tym roku zbudowały bardzo silny skład, który dał złoty medal mistrzostw Europu 3x3 U18 w Debreczynie. W finałowym spotkaniu „Belgian Cats” nie dały szans Francji, wygrywają 12:4. Brązowy medal dla Rosji, która wygrała z Hiszpanią 15:14. MVP zgarnęła znakomita Billie Massey (Belgia) zdobywczyny 28 punktów dla swojego zespołu, a „trójkę” All-Star uzupełniły Diana Konate (Francja) oraz Alexandra Andrushhenko (Rosja).

Stawiane w roli faworytek Ukrainki, przegrały po zaciętym spotkaniu z Francją 16:18 w pierwszy ćwierćfinale turnieju. „Trójkolorowe” po dość przeciętnej fazie grupowej rozkręcały się z meczu na mecz. W drugim ćwierćfinale gospodynie i obrończynie mistrzowskiego tytułu nie miały nic do powiedzenia z silną Belgią i siostrami Massey – porażka 5:10 przekreśliła marzenia o medalu. Dużo walki było też w meczu Czechy – Rosja, jednak tylko w pierwszych minutach. Rosjanki skutecznymi akcjami pod koszem rozpracowały Czeszki i wygrały 14:8. Emocji nie było w spotkaniu Hiszpanii z Łotwą, gdzie kadra z Półwyspu Iberysjkiego nie miała problemów z wygraną.

Co udało się Rosji z Czeszkami, nie udało się z kadrą Francji. Znakomity występ Diany Konate dał wygraną i awans do finału. W drugim półfinale Belgijki ponownie za sprawą sióstr Massey nadawały ton rywalizacji i udanie finiszowały.

Spotkanie o brązowy medal to starcie Rosji oraz Hiszpanii. Tutaj Sborna w początkowej fazie meczu miała dość znaczną przewagę, jednak trafienia za dwa punkty zrobiły zaciętą końcówkę. Ostatecznie Rosja zakończyła turniej na 3. miejsce. Finałowe spotkanie było dość niezwykłe, gdyż pierwsze 7 minut to wynik 10:0 dla Belgijek! Kadra Francji raz po raz, nawet z rzutów wolnych „obijała” kosz. Taki obrót wydarzeń musiał dać tytuł mistrzowski oraz MVP dla Billie Massey.

Konurs rzutów z dystansu wygrała Katerina Galickova z Czech.

W zeszłym roku Polki wygrały 13:12 z kadrą Belgii w ćwierćfinale Europe Cup 3x3 U18.

11:12 Francja - Łotwa

Grupa A: 1. Ukraina 30pkt (2-0), 2. Hiszpania 31pkt (1-1), 3. Włochy 24pkt (0-2)
Grupa B: 1. Łotwa 27pkt (2-0), 2. Francja 26pkt (1-1), 3. Izrael 14pkt (0-2)