Mistrzostwa Europy U18: Porażka w trzecim meczu z Rosją

Dodano: 06.08.2018, 16:40

W ostatnim meczu grupowym Polska przegrała z Rosją 67:75 i tym samym zajęła 3. miejsce w grupie D. W walce o ćwierćfinał Polki zmierzą się z Hiszpankami (środa, godz. 14:15). Transmisja TV | Więcej o kadrze Polski U18

Już pierwsza kwarta, wygrana przez polski zespół 19:6 pokazała kto tutaj może liczyć na zwycięstwo. Jednak kolejne minuty to skuteczna gra rywalek, co zbliżyły je przed startem drugiej połowy na 9 „oczek” po trafienie zza linii 6,75 Kuczyńskiej – (27:38). Jednakże Polska po zmianie stron wróciła do „swojego” stylu gry i w 30 minucie na tablicy wyników był wynik 43:29 po trafieniu za trzy punkty Hipp. W ostatniej kwarcie nic się nie zmieniło, gdyż nie miało to prawa nastąpić i z okazałego zwycięstwa mogły cieszyć się Biało - Czerwone. Kolejnym rywalem będzie Francja, która 57:50 pokonała w pierwszym meczu Rosję.

Irlandia - Polska
44:64 (6:19, 11:9, 12:15, 15:21)

Najwięcej dla Irlandii: Cassidy 11, Finn 9, Williamson 8
Polska: Leszczyńska 15, Banaszak 11, Wojtala 9, Kuczyńska 9, Klimek 7, Ziemborska 6, Grzenkowicz 3, Hipp 3, Kulińska 1

***

16 punktów Marty Leszczyńskiej oraz 14 Natalii Klimek nie wystarczyło aby pokonać Francję. Premierowa odsłona to jednak dość dobra i przede wszystkim skuteczna gra Polek, które po 10 minutach prowadziły 18:12. Od tego jednak momentu lekką przewagę miały rywalki, które punkt po punkcie odrabiały straty. Po 20 minutach gry strata „Trójkolorowych” wynosiła tylko jedno „oczko” – 26:27. Wszystko zmieniło się po przerwie, gdzie w dalszym ciągu skuteczniej grały koszykarki z Francji. Minimalna przewaga jaka uzyskana została w ciągu 30 minut, została jeszcze powiększona do 13 punktów na 180 sekund przed zakończeniem meczu po trafieniu Fotany.

Polska - Francja
53:60 (18:12, 11:14, 14:18, 12:16)
Polska: Leszczyńska 16, Klimek 14, Banaszak 12, Kuczyńska 4, Ziemborska 4, Grzenkowicz 2, Kulińska 1
Najwięcej dla Francji: Fotana 16, Ewodo 11, Wouts 8

***

Wyrównany początek spotkania i gra kosz za kosz – to obraz pierwszych 10 minut meczu z Rosją. Pod koniec premierowej odsłony zza linii 6,75 trafiła Weronika Hipp i na tablicy wyników było 19:16. W kolejnych minutach nic się nie zmieniło i trwała wyrównana walka, jednak pod koniec pierwszej połowy trafienia Ignatovej oraz Evdokimovej dały minimalną przewagę dla Rosjanek (36:32).

Po zmianie stron aż do 36 minuty w dalszym ciągu oba zespoły grały kosz za kosz i w dalszym ciągu minimalną przewagę miały rywalki. Dopiero na 180 sekund przed końcową syreną za trzy punkty trafiła Hipp (12 punktów) i był remis po 64. W odpowiedzi błyskawicznie takim samym trafieniem odpowiedziała Mikhailova, a kolejne punkty Ignatovej (15 punktów) i ponownie Mikhailovej (15 punktów) dały przewagę jaka wystarczyła do wygranej. W zespole Macieja Gordona liderką punktową była w dniu dzisiejszym Natalia Klimek (23 punkty oraz 8 zbiórek).

Rosja - Polska
75:67 (16:19, 20:13, 18:19, 21:16)

Najwięcej dla Rosji: Ignatova 15 (13zb), Mikhailova 15, Repnikova 12
Polska: Klimek 23,  Hipp 12, Banaszak 11, Leszczynska 8, Wojtala 3, Kuczyńska 3, Zięmborska 3, Kulińska 2, Grzenkowicz 1, Wińkowska 1

***

W grupie A trzy zespoły zakończyły rywalizację z bilansem 2-1, a ostateczna kolejność wyglądała następująco: Belgia, Włochy, Chorwacja. Bez zwycięstwa natomiast fazę grupową zakończyła Szwecja.

W grupie B oraz C sytuacja wyglądała podobnie (3 zespoły z bilansem 2-1), a końcowa kolejność to Łotwa, Węgry, Niemcy (grupa A) oraz Czechy, Hiszpania,  Serbia (grupa C). Trzy bardzo wysokie porażki zanotowała Słowenia (A), jak i Bośnia i Hercegowina.

Grupa D to komplet zwycięstw Francji i 1. miejsce w tabeli, kolejne miejsca zajęły kadry Rosji oraz Polski a ostatnie Irlandia.