3x3 Prague Masters Women´s Tournament: Polska (3cityTeam) kończy na 5. miejscu

Dodano: 03.08.2018, 18:25

Dwie porażki oraz wygrana z drugą kadra Czech 14:13, dała awans drużynie do rozgrywki barażowej o półfinał z pierwszą drużyną Czech. Po meczu walki Czeszki ostatecznie wygrały 14:13 i awansowały do półfinału. W finale Francja w końcówce nie dała szans kadrze Chin i wygrała 14:12.

Polki dość dobrze radziły sobie z liderkami światowego rankingu - Chinkami w początkowych minutach pierwszego meczu grupowego. Rywalki odskoczyły dopiero w 7 minucie, zdobywając cztery "oczka" z rzędu. W drugim meczu z Włoszkami, ponownie dobra gra dawała dość wyrównane spotkanie. Jednakże o końcowym sukcesie mistrzyń Świata zadecydowały ostatnie minuty. W ostatnim meczu z drugą kadrą Czech, Polki rozpoczęły od wyniku 3:0. Kolejne minuty to jedna wyrównana walka, by pod koniec meczu pozwolić aby rywalki ponownie zbliżyły się na różnicę jednego punktu. O wszystkim zadecydowały rzuty wolne Angeliki Kuras oraz błędy rywalek na 9 sekund przed końcową syreną.

Faza grupowa:
Polska - Chiny 22:15
Włochy - Polska 19:14
Polska - Czechy II 14:13

W walce o półfinał Polki walczyły z gospodyniami przez pełne 10 minut, podobnie jak w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy w czerwcu br. Po trafieniu zza łuku Stępień było 12:10, jednak rywalki natychmiastowo odpowiedziały. W ostatnich akcjach dwa celne rzuty wolne Stehlikovej dały wygraną kadry Czech. W finale znakomite widowisko stworzyły kadry Francji oraz Chin - wygrywały te pierwsze 14:12.

Faza pucharowa:
Czechy - Polska 14:13

W klasyfikacji końcowej turnieju Polska zajęła dość dobre 5. miejsce (56 punktów, 1 zwycięstwo).