Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 3x3 U18: Polska w grupie A

Dodano: 30.07.2018, 14:06

Już 4 oraz 5 sierpnia w węgierskim Szolnoku Reprezentacja Polski U18 rozegra turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy U18. Polki powalczą w grupie A z Niemkami, Szwedkami oraz Ukrainkami. Transmisja TV

Reprezentacja Polski U18 przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego zakończyła podczas LOTTO 3X3 QUEST w Katowicach. Opiekun kadry Włodzimierz Augustynowicz miał do dyspozycji 8 zawodniczek.

1. Kowalewska Magdalena (MUKS Poznań)
2. Kowalska Martyna (MKS Tęcza Leszno)
3. Pszczolarska Aleksandra (UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg)
4. Rudzka Justyna (PTK Pabianice)
5. Szulc Magdalena (VBW GTK Gdynia)
6. Ustowska Aleksandra (VBW GTK Gdynia)
7. Wróblewska Kaja (ENEA AZS Poznań)
8. Wróblewska Sara (ENEA AZS Poznań)

Z szerokiego składu wybrana została „czwórka” jak walczyć będzie o awans:
1. Pszczolarska Aleksandra - 182cm (UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg)
2. Ustowska Aleksandra - 179cm (VBW GTK Gdynia)
3. Wróblewska Kaja - 183cm (ENEA AZS Poznań)
4. Wróblewska Sara - 183cm (ENEA AZS Poznań)

W ubiegłym roku drużyna w składzie Karolina Brzozowska, Karina Gzinka, Wiktoria Keller oraz Aleksandra Zięmborska zajęły bardzo dobre 4. miejsce. W meczu o brązowy medal Polki uległy Holandii 12:16. Cała drużyna pokazała się jednak z bardzo dobrej strony, co zauważyli także obecni tam trenerzy. Wiktoria Keller wybrana została również do All - Star turnieju!

Kaja oraz Sara Wróblewska z Reprezentacji Polski 3x3 U18

W obecnym składzie jednak Keller brak, dlaczego? – Wiktoria jest obecnie w składzie zespołu 5x5, który ma priorytet. Jednak po turnieju finałowym będzie brana pod uwagę przy ustalaniu składu – mówi opiekun kadry Włodzimierz Augustynowicz.

5.08 (niedziela) 16:00 Polska - Ukraina

Obecnie kadra U18 zajmuje 39. miejsce w rankingu FIBA (miesiąc temu 35. miejsce). Kadra seniorska plasuje się na 31. miejscu (spadek o 3 pozycje).

Awans do turnieju finałowego uzyskują zespoły z miejsc 1 - 3 klasyfikacji końcowej oraz druzyna z miejca czwartego (jeśli w pierwszej trójce będą gospodynie).

Turniej finałowy odbędzie się od 31 sierpnia do 2 września br. w Debreczynie (Węgry).