Reprezentacja Polski 3x3 U18 zakończyła zgrupowanie w Mrągowie

Dodano: 16.07.2018, 17:19

Kadra Polski w koszykówce 3x3 U18 w minioną niedzielę zakończyła kolejny etap przygotowań do kwalifikacji mistrzostw Europy 3x3 U18, które odbędą się 4 oraz 5 sierpnia br. w węgierskim Szolnoku. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Reprezentacji Polski 3x3.

Opiekun kadry Włodzimierz Augustynowicz w Mrągowie miał do dyspozycji podobnie jak podczas turnieju LOTTO 3X3 QUEST w Toruniu – 8 zawodniczek.

1. Kowalewska Magdalena (MUKS Poznań)
2. Kowalska Martyna (MKS Tęcza Leszno)
3. Pszczolarska Aleksandra (UKS Piłsudczyk PG1 Brzeg)
4. Rudzka Justyna (PTK Pabianice)
4. Szulc Magdalena (VBW GTK Gdynia)
5. Ustowska Aleksandra (VBW GTK Gdynia)
7. Wróblewska Kaja (ENEA AZS Poznań)
8. Wróblewska Sara (ENEA AZS Poznań)

Magdalena Kowalewska (MUKS Poznań)

- Są to najlepsze zawodniczki w tej kategorii wiekowej wyselekcjonowane najpierw do kadry 5x5, by następnie w porozumieniu z trenerem Maciejem Gordonem – te z największymi predyspozycjami do koszykówki 3x3 zostały przeze mnie powołane do szerokiego składu – mówi Włodzimierz Augustynowicz.

W ubiegłym roku drużyna w składzie Karolina Brzozowska, Karina Gzinka, Wiktoria Keller oraz Aleksandra Zięmborska zajęły bardzo dobre 4. miejsce. W meczu o brązowy medal Polki uległy Holandii 12:16. Cała drużyna pokazała się jednak z bardzo dobrej strony, co zauważyli także obecni tam trenerzy. Wiktoria Keller wybrana została również do All- Star turnieju!

W obecnym składzie jednak Keller brak, dlaczego? – Wiktoria jest obecnie w składzie zespołu 5x5, który ma priorytet. Jednak po turnieju finałowym będzie brana pod uwagę przy ustalaniu składu – dodaje.

A czego można spodziewać się po zespole na tle Europy? – Myślę, że nie będziemy gorszą drużyną niż przed rokiem, kiedy zajęliśmy 4. miejsce. Pytanie tylko…  jak daleko w ciągu tego roku poszła Europa? – kontynuuje Augustynowicz.

Od lewej: Magdalena Kowalewska (MUKS Poznań), Justyna Rudzka (PTK Pabianice) oraz Magdalena Szulc (VBW GTK Gdynia)

Już w najbliższą sobotę oraz niedzielę w samym „sercu” Katowic (Rynek) odbędzie się turniej finałowy LOTTO 3X3 QUEST. Tam kadra Polski U18 powalczy o tytuł najlepszej drużyny w kraju w 2018 roku. Jednak łatwo z całą pewnością nie będzie, gdyż prawo gry ma również kadra seniorek oraz drużyna Ukraine U18 (zwycięzca turnieju w Lublinie) czy też silne PGE MKK Siedlce (zwycięzca turnieju w Ostrowi Mazowieckiej). Kolejnym etapem przygotowań do kwalifikacji będzie zgrupowanie w Gdańsku oraz mecze sparingowe z seniorkami.