Mistrzostwa Europy U20: Polska wygrywa z Chorwacją

Dodano: 07.07.2018, 22:00

Polki po zaciętym spotkaniu pokonały Chorwację 87:84 i tym samym zanotowały pierwszą wygraną w fazie grupowej. Jutro ostatni mecz grupowy z gospodyniami turnieju. Wyniki, tabele, terminarz

Początek spotkanie był dość wyrównany i żadna ze stron nie umiała wypracować znacznej przewagi. Po 10 minutach gry 20:17 prowadziła kadra pod wodzą Krzysztofa Szewczyka. W kolejnych minutach dobra i skuteczna gra Polek dała 9-punktową przewagę (29:22) po trafieniu Niemojewskiej. Jeszcze przed przerwą jednak Łotyszki wzięły się w garść i zniwelowały stratę, by „do szatni” przegrywać różnicą 6 punktów (32:38).

Po zmianie stron rywalki były stroną przeważającą i po trafieniu Strautmane zza linii 6,75 przegrywały różnicą „oczka”. Polki jeszcze przed kilka minut udanie broniły wyniki, jednak równo z końcowa syreną na koniec trzeciej kwarty za trzy punkty trafiła Pavelsone i to Łotwa była na prowadzeniu 50:48.

Polska – Łotwa
62:70 (20:17, 18:15, 10:18, 14:20)

Polska: Niedźwiedzka 17, Niemojewska 9, Wdowiuk 8,  Duchnowska 7, Niełacna 6, Stefańczyk 6, Podkańska 4, Grabska 3, Jaworska 2
Najwięcej dla Łotwy: Pavelsone 14, Strautmane 12, Aleksa Gulbe 12

W ostatniej kwarcie wyrównana gra trwała tylko w pierwszych 5 minutach gry, gdzie trafienia Niełacnej oraz Stefańczyk dały remis po 54. Od tego momentu jednak dużo bardziej skutecznie grały rywalki, które wypracowały przewagę pozwalającą na zwycięstwo.

***

25 punktów Niełacnej oraz skuteczna gra Niedźwiedzkiej i Jaworskiej dała pierwsze zwycięstwo podczas turnieju finałowego w Sopronie. Spotkanie jednak od samego początku było zacięte i Polki dopiero w 15 minucie meczu po trafieniu Woźniak wyszły na prowadzenie (36:35). Im bliżej było zakończenia pierwszych 20 minut meczu, tym skuteczność rosła i po „trójce” Grabskiej było 43:37.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to Chorwatki skutecznie punktowały rywalki doprowadzając do remisu oraz odzyskując ponownie prowadzenie. W ostatniej kwarcie biało-czerwone złapały „wiatr w żagle” i punkt po punkcie powiększały przewagę. Kolejne punkty Niedźwiedzkiej (za 3) dały już 9-punktowe prowadzenie  - 74:65. Rywalki się jednak nie poddawały i skutecznie odrabiały straty. W ostatnich sekundach błędy Katavic oraz Plavic ciągle dawały minimalny handicap Polsce a rzut równo z końcową syreną Silov na dogrywkę był nieskuteczny.