Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 3x3: Polki walczyły, jednak nie awansowały

Dodano: 29.06.2018, 20:37


Kadra Polski w każdym spotkaniu kwalifikacyjnym dała z siebie wszystko, jednak ostatecznie porażka w decydującym meczu z Czeszkami odebrała awans na turniej finałowy w Bukareszcie.
W turnieju w Poitiers udział brało 9 drużyn, podzielonych na dwie grupy (A – 5 drużyn, B – 6 drużyn). Bezpośredni awans do wrześniowego turnieju finałowego uzyskał zwycięzca każdej grupy. Drużyny z grupy A (2 oraz 3) zagrały z zespołami z grupy B (2 oraz 3), zwycięzcy uzyskali awans do turnieju finałowego. Drugi i trzeci turniej kwalifikacyjny odbywał się w Rumunii oraz Andorze i tam sprawa awansu wyglądała podobnie.

Grupa A: Ukraina, Niemcy, Polska, Irlandia, Szwecja
Grupa B: Francja, Czechy, Białoruś, Turcja

Skład reprezentacji Polski:
- Jastina Kosalewicz
- Angelika Kuras
- Kamila Podgórna
- Karina Szczurewska
- Włodzimierz Augustynowicz (trener)
- Justyna Krzemień (fizjoterapeuta)

Grupa A:
21:6 Polska (5) - Irlandia (8)
12:17 Szwecja (9) - Polska (5)
10:19 Polska (5) - Ukraina (1)
12:21 Niemcy (4) - Polska (5)
16:15 Czechy - Polska

- Przede wszystkim Czeszki grały tutaj składem ekstraklasowym. Jednakże na turniej finałowy pojadą zupełnie w innym zestawieniu ze względu na przygotowania do sezonu w klubach.  Mecz był w naszym zasięgu, zabrakło szczęścia aby móc cieszyć się z awansu. Dość mocna fizycznie była w grupie Szwecja, która próbowała skutecznie nas zatrzymać. Zarówno mecze ze Szwecją oraz Ukrainą (3x z dystansu w ostatniej minucie) były bardzo wyrównane i wyniki końcowe nie odzwierciedlają przebiegu całego spotkania. Mimo porażki nie poddajemy się i z każdym kolejnym turniejem chcemy być coraz lepsze – mówiła portalowi KoszykowkaKobiet.pl po meczu Karina Szczurewska.

W mocnym skłądzie grała zarówno kadra Czech (Lenka Bartáková, Kristýna Minarovičová, Kateřina Novotná, Romana Stehlíková) oraz Ukrainy (Krystyna Filevych, Vita Horobets, Daria Zavidna, Анна Ольховик).

Awans z turnieju we Francji:
1. Ukraina
2. Francja
3. Białoruś

4. Czechy

5. Polska
6. Niemcy
7. Szwecja
8. Irlandia
9. Turcja

Awans z turnieju w Andorze:
1. Włochy
2. Serbia
3. Hiszpania
4. Węgry

5. Grecja
6. Estonia
7. Azerbejdżan
8. Łotwa
9. Andora

Trwa jeszcze trzeci turniej w Rumunii.