Towarzyskie mecze kadr młodzieżowych 2018

Dodano: 09.06.2018, 17:17


Poniżej przedstawiamy wykaz meczów towarzyskich kadr młodzieżowych U20, U18 oraz U16 w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. Wszystkie kadry w tym roku występują w dywizji A – a swoje turnieje rozegrają w Sopronie, Udine oraz Kownie.



U20
Trenerem zespołu jest Krzysztof Szewczyk (Wisła CanPack Kraków), natomiast turniejem docelowym lipcowe mistrzostwa Europy U20 w Sopronie (Węgry) od 5 do 16 lipca br. Z powodu kontuzji pleców ze zgrupowania wyjechać musiała Anna Makurat. Ramowy plan przygotowań

Kadra reprezentacji Polski U20 w Zakopanem:
1. Paula Duchnowska/AZS AJP Gorzów Wielkopolski
2. Alicja Grabska/AZS Politechnika Korona Kraków
3. Natalia Gwizdała/ŁKS SMS Łódź
4. Patrycja Jaworska/Miles Community College
5. Katarzyna Kocaj/Artego Bydgoszcz
6. Anna Makurat/Basket 90 Gdynia
7. Klaudia Niedźwiedzka/Wisła CanPack Kraków
8. Julia Niełacna/MUKS WSG Supravis Bydgoszcz / NSMS PZKosz
9. Julia Niemojewska/Enea AZS Poznań
10. Weronika Papiernik/MUKS Poznań
11. Karolina Podkańska/ŁKS SMS Łódź
12. Natalia Popiół/UKS Żak Nowy Sącz
13. Karolina Stefańczyk/Enea AZS Poznań
14. Karolina Szydłowska/UKS Trójka Żyrardów / NSMS PZKosz
15. Marta Wdowiuk/MUKS Poznań
16. Barbara Zieniewska/MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski / NSM PZkosz

Sztab szkoleniowy:
Krzysztof Szewczyk - trener główny
Marek Lebiedziński - asystent trenera
Krzysztof Szwej - asystent trenera
Marcin Kaczocha - trener motoryki
Adam Piesik - fizjoterapeuta

Polska - Białoruś 78:59 (18:18, 16:17, 26:15, 18:9)
Niełacna 24, Podkańska 13, Szydłowska 10, Jaworska 9, Wdowiuk 7, Gwizdała 6, Grabska 4, Niemojewska 3, Niedźwiedzka 2

Polska - Białoruś 64:68 (13:18, 23:16, 12:12, 16:22)
Niełacna 20, Grabska 10, Jaworska 7, Kocaj 6, Niedźwiedzka 5, Gwizdała 5, Szydłowska 5, Podkańska 4, Papiernik 2

Polska - Białoruś 55:59 (12:10, 16:17, 16:18, 11:14)
Niedźwiedzka 15, Wdowiuk 7, Szydłowska 6, Kocaj 5, Gwizdała 5, Duchnowska 4, Niemojewska 4, Grabska 4, Papiernik 3, Podkańska 2