Energa Basket Liga Kobiet: "Złote" CCC Polkowice

Dodano: 01.05.2018, 01:19


Zespół CCC Polkowice pewną wygraną 59:46 nad Artego Bydgoszcz przypieczętował  swoją dominację w finale Energa Basket Ligi Kobiet. Zaledwie trzy mecze wystarczyły podopiecznym trenera Maroša Kovačika by zwyciężyć i sezon zakończyć ze złotymi medalami na szyjach.


W trzecim meczu, pierwszym rozgrywanym przed własną publicznością polkowiczanki nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i od samego początku pewnie kontrolowały przebieg całego spotkania. Po pierwszych 10 minutach na tablicy wyników było 22:11, zaś po kolejnej kwarcie przewaga ekipy CCC wzrosła o kolejne 7 „oczek” (37:20). Niewiele zmieniło się po zmianie stron. Choć w pierwszych minutach gospodynie były odrobinę rozkojarzone i miały problemy ze skuteczną obroną i odnalezieniem drogi do kosza, to wypracowana w pierwszej połowie wystarczyła, bo nie dać „rozhulać się” bydgoszczankom. „Pomarańczowe” odzyskały równowagę i wciąż utrzymywały pewną przewagę i po 30 minutach prowadziły już 47:27.

CCC Polkowice - Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz
59:46 (22:12, 15:8, 10:7, 12:19)
stan rywalizacji: 3-0 zwycięzca serii: CCC Polkowice

Polkowice: Spanou 15, Fagbenle 14, Clark 10, Leciejewska 6, Bojović 4, Puss 3, Gajda 3, Sandrić 2, Ervin 2
Bydgoszcz: O'Neill 18, Szott-Hejmej 6, Stanković 5, Adamowicz 4, Żurowska-Cegielska 4, Międzik 3, McBride 2, Poboży 2, Stallworth 2

W czwartej kwarcie trenerzy, widząc przebieg spotkania, dali szansę gry wszystkim obecnym na ławce rezerwowych koszykarkom. Lepiej w tej odsłonie meczu wypadły zawodniczki Artego (19:12), jednak ten zryw nie wystarczył do odrobienia straty i nawiązania ponownie walki.  

Grą gospodyń dyrygowała w tym spotkaniu Miljana Bojovic (8 asyst), a punktowały głównie Artemis Spanou (15), Temitope Fagbenle (14) oraz Alysha Clark (10pkt). Po stronie Artego najskuteczniejsza była Jennifer O'neill (18).
MVP serii finałowej wybrana została Temitope Fagbenle. W nagrodę podkoszowa otrzymała z rąk Renaty Dembek, zastępcy burmistrza Polkowic, oraz Olgi Kijewskiej, Sekretarza Generalnego PZKosz, statuetkę MVP im. Małgorzaty Dydek oraz zegarek marki Festina. Fagbenle była najlepszą zawodniczką CCC w serii finałowej. W trzech spotkaniach zdobywała średnio 15,6 punktu, 7 zbiórek i 2,3 asysty na mecz, co przełożyło się na eval na poziomie 18,3.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałem podziękować moim zawodniczkom, sztabowi szkoleniowemu, fizjoterapeutom, naszemu generalnemu menedżerowi, Lerze za wspaniałą robotę. Przyszedłem tutaj w trudnym momencie, ale po dwóch tygodniach pracy zobaczyłem, że ten zespół ma to co najważniejsze, wolę walki, że jest w nim chemia. Stworzyliśmy fajną, zmotywowaną grupę rozumiejących się ludzi i dzięki temu doszliśmy do złotego medalu. Było wiele momentów trudnych, ale nigdy się nie poddawaliśmy, walczyliśmy i to nam dało upragniony cel. Bardzo pomagali nam nasi fani, którzy świetnie dopingowali. Wszystkim dziękuje. To nasz wspólny złoty medal - Maros Kovacik (trener CCC Polkowice)