Karuzela transferowa 2018/2019

Dodano: 01.07.2018, 19:03


Karuzela transferowa Energa Basket Ligi Kobiet rozpędza się coraz bardziej. Kto zostaje, kto odchodzi? O tym poniżej. KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Energa Basket Ligi Kobiet. Stan na dzień: 15.08.2018




Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz (zdobywca Pucharu Polski)

Zostają: Tomasz Herkt (trener), Dragana Stanković, Agnieszka Szott-Hejmej, Elżbieta Międzik, Julie McBride, Karolina Poboży
Przychodzą: Tamara Radocaj, Martyna Koc, Monica Engelman
Odchodzą: Julia Adamowicz, Justyna Żurowska-Cegielska, Danesha Stallworth, Sylwia Bujniak

Basket 90 Gdynia Basket 90 Gdynia

Zostają: Anna Makurat, Kamila Podgórna, Jowita Ossowska, Aldona Morawiec, Karolina Stawińska, Marta Marcinkowska, Amalia Rembiszewska, Gundars Vētra (trener), Tomasz Cielebąl (asystent trenera)
Przychodzą: Paulina Misiek, Barbora Balintova, Anna Jurčenková, Rebecca Allen, Santa Okockyte, Sonja Greinacher, Emma Cannon, Martyna Stelmach, Alicja Szloser, Martyna Stelmach
Odchodzą: Kaelha Copper, Kristine Vitola, Victoria Jankoska, Anna Jakubiuk, Jelena Skerovic, Sofija Aleksandraviciu, Chantelle Handy

Energa Toruń Energa Toruń

Zostają: Emilia Tłumak, Agnieszka Skobel
Przychodzą: Angelika Stankiewicz, Stefan Svitek (trener), Richard Lesko (II trener), Sanja Mandić, Katarzyna Trzeciak, Nirra Field, Daugile Sarauskaite, Roksana Schmidt, Alice Kunek
Odchodzą: Monika Grigalauskytė

TS Ostrovia Ostrów WielkopolskiTS Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Zostają: Katarzyna Motyl, Sandra Nowicka, Katarzyna Joks, Anna Walczak, Katarzyna Jaworska
Przychodzą: Mirosław Trześniewski (trener), Jenna Burdette, Aleksandra Wajler, Karolina Podkańska, Karolina Kaczmarek, Ewelina Jackowska, Nicola Waliszewska, Jowita Ossowska, Merissa Quick
Odchodzą: Monika Naczk, Vadim Czeczuro (trener), Jordan Jones, Marie Mfoula, Breanna Lewis

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Zostają: Dariusz Maciejewski (trener), Annamaria Prezelj, Daria Stelmach, Yulija Rytsikava, Katarzyna Dźwigalska, Beata Jaworska
Przychodzą: Maryia Papova, Katarzyna Dźwigalska (powrót po przerwie), Kyara Linskens, Ariel Atkins, Sharnee Zoll-Norman, Agnieszka Fikiel
Odchodzą: Aleksandra Pawlak, Paulina Misiek, Natalie Hurst, Kinga Kominek, Magdalena Szajtauer, Carolyn Swords

PGE MKK Siedlce

Zostają: Teodor Mollov (trener), Oksana Mołłowa, Samantha Lapszynski
Przychodzą: Kristi Bellock, Ewa Bacik, Marta Urbaniak, Jessica Dulęba, Laura Ikstena, Samra Omerbašić, Rebacca Harris, Tetiana Jurkewiczus
Odchodzą: Tatiana Heiw, Wiktorija Kondus, Katarzyna Trzeciak, Magdalena Parysek-Bochniak

CCC PolkowiceCCC Polkowice (mistrz Energa Basket Ligi Kobiet)

Zostają: Maroš Kováčik (trener), Weronika Gajda, Karolina Puss, Temi Fagbenle, Magdalena Idziorek
Przychodzą: Sofija Aleksandravicius, Agnieszka Kaczmarczyk, Styliani Kaltsidou, Johannah Leedham-Warner, Tiffany Hayes, Jasmine Thomas
Odchodzą: Alysha Clark, Artemis Spanou, Angelika Stankiewicz, Miljana Bojović

AZS UMCS Lublin AZS UMCS Lublin

Zostają: Wojciech Szawarski (trener), Dorota Mistygacz, Dajana Butulija, Martyna Cebulska
Przychodzą: Brianna Kiesel, Magdalena Szajtauer, Julia Adamowicz, Dominika Owczarzak, Kateryna Rymarenko
Odchodzą: Agata Dobrowolska, Uju Ugoka, Kateryna Dorogobuzowa (koniec kariery)

Ślęza Wrocław Ślęza Wrocław

Zostają: Karina Szybała, Marissa Kastanek, Arkadiusz Rusin (trener)
Przychodzą: Tereza Palenikova, Lea Miletic, Sydney Colson, Agata Dobrowolska, Monika Naczk, Taisiia Udodenko
Odchodzą: Sharnee Zoll-Norman, Kourtney Treffers, Agnieszka Kaczmarczyk, Elina Dikeoulakou

Widzew Łódź Widzew Łódź

Zostają: Julia Drop, Klaudia Gertchen, Anna Kudelska, Elżbieta Paździerska, Natalia Gzinka, Wiktoria Stępień, Maria Wybraniec
Przychodzą: Amina Marković, Klaudia Perisa, Jada Terry, Raigyne Moncrief Louis, Elmedin Omanić, Aleksandra Pawlak
Odchodzą: Roksana Schmidt, Brandi Harvey-Carr, Kathleen Scheer, Daria Zavidna

Wisła CP Kraków Wisła Can-Pack Kraków

Zostają: Krzysztof Szewczyk (trener), Magdalena Ziętara, Giedre Labuckiene, Leonor Rodriguez, Klaudia Niedźwiedzka
Przychodzą: Maria Perez Araujo, Bozica Mujovic, Justyna Żurowska-Cegielska, Maria Conde, Jordin Canada, Anna Jakubiuk, Wojciech Eljasz-Radzikowski (asystent trenera), Mercedes Russell
Odchodzą: Chayenne Parker, Sonja Greinacher, Tamara Radocaj, Maurita Reid, Farhyia Abdi, Katarzyna  Suknarowska-Kaczor, Dominika Owczarzak

ENEA AZS Poznań

Zostają: Marek Lebiedziński (trener), Tomasz Baszak (asystent trenera), Jazmine Davis, Julia Niemojewska, Kinga Demczur, Marta Nowicka, Karolina Stefańczyk, Sara Wróblewska, Aleksandra Zięmborska, Weronika Piechowiak, Olga Jędrzejczak, Dominika Urbaniak, Kaja Wróblewska, Aleksandra Parzeńska, Kaja Wróblewska, Dominika Urbaniak
Przychodzą: Olena Samburska, Irena Matović, Khaalia Hillsman, Magdalena Parysek-Bochniak
Odchodzą: Michaela Stejskalova, Kateryna Rymarenko

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska (beniaminek)

Zostają: Agnieszka Przybytek, Magdalena Koperwas, Martyna Pyka, Marianna Duszkiewicz, Katarzyna Śmietańska, Paulina Szymańska
Przychodzą: Rafał Knap (trener), Emily Potter, Sylwia Bujniak, Natalia Gwizdała, Maegan Conwright, Annika Holopainen
Odchodzą: