EuroCup: Galatasaray i Ewelina Kobryn z dużą przewagą przed rewanżem

Dodano: 11.04.2018, 21:22

Galatasaray Stambuł z Eweliną Kobryn w składzie, po serii 16:0 w trzeciej kwarcie pokonało ostatecznie rewelację tego sezonu Reyer Venezia 90:68. Znakomite spotkanie zagrała Alexandria Quigley (37 punktów), która do pomocy miała Gintare Petronyte (25 punktów oraz 12 zbiórek).

Wypełniona po brzegi Sinan Erdem Arena oraz ogłuszający doping tureckich fanów, nie wpłynął źle na poczynania koszykarek z Wenecji. Wręcz przeciwnie. W pierwszej kwarcie, tylko początkowa jej cześć należała do gospodyń. Od stanu 15:9 – szybkie 7 kolejnych punktów zdobyły przyjezdne, które korzystały również z prostych błędów w obronie rywalek. Tak dobrze jednak nie było już po przerwie na żądanie dla Galatasaray, gdzie koncertowo zagrała Quigley oraz Epoupa. Swoje punkty zdobyła także Ewelina Kobryn i było 25:19.

W kolejnej kwarcie wypracowana przewaga w dalszym ciągu dawała minimalną przewagę. Jednak Reyer nie traciło dystansu do rywalek i po trafieniu zza linii 6,75 Carangelo na 46 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy było… 39:35. Ostatnie punkty należały do Tasci oraz Quigley, która rzuciła w 20 minut 21 z 43 punktów całego zespołu! Po drugiej stronie gra była bardziej zespołowa (9 punktów – Micovic, po 5 – Carangelo, Williams, De Pretto).

Po zmianie stron Reyer w dalszym ciągu „trzymała” się w grze i po trafieniu Carangelo w 25 minucie traciła sześć „oczek” – 46:52. Gdy wydawało się, że taki stan rzeczy utrzyma się w kolejnych minutach nastąpił nagły przestój rewelacji z Mestre (0:16). Przerwała to dopiero Martina Bestagno, jednym celnym rzutem wolnym na 52 sekundy przed zakończeniem trzeciej kwarty. Cała trzecią kwartę Galatasaray wygrał aż 25:12, jednak… jak pokazały wcześniejsze mecze z Mersin oraz Hatay – Reyer jest drużyną nieobliczalną i potrafi odrabiać bardzo duże straty.

… czwarta kwarta rozpoczęła się od prowadzenia 7:0 gości, jednak chwilowa słabość zespołu pod wodzą Mariny Maljkovic szybko została przerwana. W końcówce kolejne punkty Petronyte oraz Quigley dały aż 22-punktowa przewagę przed meczem rewanżowym. Rewelacyjnie zagrała wspomniana Alexandria Quigley (37 punktów) oraz Gintare Petronyte (25 punktów oraz 12 zbiórek). Po drugiej stronie 21 „oczek” uzbierała Riquna Williams. Ewelina Kobryn w 9 minut jakie spędzieła na parkiecie rzuciła 2 punkty oraz zebrała 3 piłki.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 18 kwietnia br. o godz. 20:00 w Wenecji (Mestre).