EuroCup: Pewne Hatay, Good Angels nie odrobiło strat

Dodano: 01.02.2018, 19:22

KSC Szekszard w rewanżu z tureckim Hatay nie miał nic do powiedzenia i przegrał 65:98. Strat z pierwszego meczu nie udało sie odrobić drużynie Good Angels (wygrana 73:63).  "Awans" z Euroligi: ESVBA-LA, Galatasaray Stambuł, Avenida Salamanka oraz Nadieżda Orenburg.  Transmisja TV

Finał (11 oraz 18 kwietnia 2018)

Pogromca wrocławskiej Ślęzy po 20 minutach gry prowadził we własnej hali z faworyzowanym Hatay (38:35). Po zmianie stron i serii 10:0 gospodynie powiększyły przewagę i wypełniona po brzegi hala w Szekszard eksplodowała radością. Jednak przyjezdne w ciągu kilku minut znalazły właściwy rytm i spokojnie niwelowały straty, by po 30 minutach gry przegrywać ponownie różnicą 3 „oczek” – 52:55. Zacięta walka o każdy punkt oraz wygraną, trwała w najlepsze w ostatnich minutach. Na 17 sekund przed końcową syreną Hatay prowadził 74:71 po celnych rzutach wolnych. Różnicę powiększyła jeszcze w kolejnej akcji Aydin – 76:71. Jednak w EuroCup każdy punkt się liczy a więc trafienie zza linii 6,75 w ostatnich sekundach Studer dało „tylko” 2-punktowa porażkę.

74:76 KSC Szekszard - Hatay BB (Oblak 21 - Paris 20pkt, 20zb)
98:65 Hatay BB - KSC Szekszard (Snytsina 24 - McCall 14)
awans: Hatay BB (174:139)

***

I mecz - Dobre 10 minut gry w początkowej fazie spotkania w Gironie, to zdecydowanie za mało aby spróbować nawiązać walkę z gospodyniami. Drużyna z Ragusy, która pokonała w 1/16 Basket 90 była gorsza od rywalek w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. O wysokiej porażce zadecydowała przede wszystkim III kwarta, przegrana aż 6:23.

85:61 Spar Citylift Girona - Virtus Ragusa (Mendy 16 - Hamby 20)
72:78 Virtus Ragusa - Spar Citylifp Girona (Hamby 18 - Colhado 18)
awans: Spar Citylifp Girona (163:133)

***

80:71 Mersin - Carolo Basket (Thomas 19pkt, 14zb - Bouderra 19pkt, 10as)
84:86 Carolo Basket - Mersin (Filip 18 - Hartley 21)
awans: Mersin (166:155)

***

I mecz - „Dobre Anioły” z Koszyc w swoim pierwszym meczu w 1/8 EuroCup nie miały nic do powiedzenia w starciu z włoskim Reyer Venezia. Mecz „ustawiła” już pierwsza kwarta, przegrana przez gospodynie 17:32. Pozostałe kwarty były wyrównane a duża w tym zasługa Morris (15 punktów) oraz Balintovej (13). Jednak by ugrać coś więcej z dobrze dysponowanym w dniu dzisiejszym rywalem zabrakło czasu. W zespole z Wenecji 21 punktów rzuciła Riguna Williams a 19 dodała Ashley Walker, która zebrała również 11 piłek. Ogromną przewagę goście mieli również pod koszem (45-27).

II mecz - Bardzo dobra gra Morris (27 punktów) oraz całego zespołu Good Angels nie pomogła w odrobieniu dość dużych strat z pierwszego meczu i awansu. „Dobre Anioły” w rewanżu zagrały więcej niż przyzwoicie, lecz zwyciężyły „tylko” różnicą 10 punktów. U gospodyń, wyniku „pilnowała” pochodząca ze… Słowacji Ruzickova (13 punktów) a pomagała jej w tym urodziwa Ashley Walker (10 punktów oraz 14 zbiórek).

68:89 Good Angels Kosice - Reyer Venezia (Morris 15 - Williams 19)
63:73 Reyer Venezia - Good Angels Kosice (Ruzickova 13 - Morris 27)
awans: Reyer Venezia (152:141)