Puchar Polski 2018: Wisła CanPack Kraków ponownie z Pucharem?!

Dodano: 21.01.2018, 11:28


Wicemistrz Polski po emocjonującym meczu półfinałowym pokonał Basket 90 i będzie bronił zdobytego przed rokiem Pucharu Polski. Rywal – Artego Bydgoszcz, które wygrało z CCC Polkowice. Początek spotkania o godz. 18:30. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.


Biała Gwiazda prowadziła w pewnym momencie z Basketem 90 różnicą 19 „oczek” i nikt nie spodziewał się, aż tak wyrównanej końcówki spotkania. Jednak drużyna z Pomorza postawiła wszystko na „jedną kartę” i udanie finiszowała a w zasadzie nie tyle drużyna co Copper.  Momentami bezradne zawodniczki trenera Szewczyka nie umiały znaleźć skutecznej metody aby zatrzymać liderkę rywalek. Co nie udało się w regulaminowym czasie gry, udało się w dogrywce. W niej gospodynie nie miały nic do powiedzenia. Dobrze zagrała Parker (18 punktów) oraz Rodriguez (12), czyli liderki zespołu z Krakowa.

Artego przygodę z Pucharem Polski w tym roku rozpoczęło od meczu ćwierćfinałowego z mistrzem Polski i tam pokazało, iż mogą się liczyć w walce o finał. Grająca bardzo słabo w obronie Ślęza momentami nie miała również pomysłu na grę w ataku, co przełożyło się na dość znaczną stratę i porażkę. Bardzo dobrze zagrała Julie McBride, która znakomity występ miała także w półfinale z  faworyzowanym CCC Polkowice. Amerykanka z polskim paszportem raz po raz „dziurawiła” kosz CCC dodając do tego sporą ilość asyst.


Bardzo dużo w dzisiejszym meczu finałowym zależeć będzie od Cheyenne Parker (Wisła CanPack Kraków)

Tak więc finałowe starcie zapowiada się bardzo emocjonująco i z całą pewnością pojedynki Rozdriguez z McBride czy też walka po koszem Parker ze Stallworth i Stankovic powinny być ozdobą meczu finałowego. Dodatkowo nie można zapominać o Magdalenie Ziętarze oraz po drugiej stronie o doświadczonych – Justynie Żurowskiej-Ciegielskiej, jak i Agnieszcze Szott-Hejmej. Bydgoska drużyna liczyć może również na Julię Adamowicz, która od kilku spotkań odgrywa bardzo ważną rolę w „układance” Tomasza Herka.

Typ KoszykowkaKobiet.pl: Wisła CanPack Kraków (1 - 5 punktów)

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - Wisła CanPack KrakówWisła CP Kraków
21.01.2018 18:30

Bydgoszcz:
Kraków: