Wiemy kto zagra w Pucharze Polski

Dodano: 18.12.2017, 18:58


Znamy już wszystkich uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski! Losowanie par ćwierćfinałowych wraz z układem półfinałów odbędzie się już w czwartek 21 grudnia w Gdyni. KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Final Six Pucharu Polski.


Turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet zostanie rozegrany od 19 do 21 stycznia 2018 roku w hali Gdynia Arena. Rozgrywany jest on w formie turnieju z udziałem sześciu drużyn. Cztery w dniu pierwszym zagrają w ćwierćfinałach, dwie kolejne dołączą w fazie półfinałów.

Już wcześniej było pewne, że wezmą w nim udział gospodynie - Basket 90 Gdynia, a także drużyny biorące udział w rozgrywkach Euroligi - CCC Polkowice i Wisła CanPack Kraków.

Teraz wiemy również, że do tych zespołów dołączą Artego Bydgoszcz i Ślęza Wrocław, czyli drużyny będące najwyżej w tabeli Basket Ligi Kobiet oprócz tych wcześniej wymienionych. W Gdyni zagra również AZS Politechnika Korona Kraków - najlepsza drużyna 1 Ligi Kobiet.

Losowanie par ćwierćfinałowych i układu półfinałów z udziałem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka odbędzie się w czwartek 21 grudnia o godz. 12.00 w budynku Infobox (Gdyni, ul. Świętojańska 30).

***

Terminarz Pucharu Polski:
19 stycznia 2018 (piątek)
ćwierćfinały (4 drużyny, 2 mecze, wolny los i automatyczny awans do półfinału dla uczestników rozgrywek EuroLeague Women)
20 stycznia 2018 (sobota)
półfinały
21 stycznia 2018 (niedziela)
wielki finał Pucharu Polski
inf. prasowa