Tu podaj tekst alternatywny

Euroliga: VII kolejka - Niewykorzystana szansa Wisły CanPack, Dynamo Kursk wygrywa z CCC

Dodano: 06.12.2017, 19:41

Biała Gwiazda w III kwarcie traciła do Fenerbahce nawet jeden punkt, jednak ostatecznie przegała 78:87. W drugim meczu mistrz Euroligi pokonał w Polkowicach CCC różnica aż 28 punktów. Po pełnym emocji spotkaniu w Pradze, gospodynie przegrały jednym punktem z Castors Braine - 67:68.  Transmisja TV

Grupa A:
„Pomarańczowe” w poprzedniej kolejce nieoczekiwanie przegrały z mistrzem Belgii – Castors Braine i tym samym w dalszym ciągu mają na koncie dwa zwycięstwa. W miniony weekend CCC odpoczywało i miało dość czasu aby spróbować poprawić to, co jeszcze w grze szwankuje za bardzo. Czy się uda? Przekonamy się już w środę. Liderkami zespołu są: Alysha Clark (12,8pkt/m, 6,5zb/m), Bria Holmes (12,6pkt/m, 5,9zb/m) oraz Temitope Fagbenle (11,3pkt/m). Dynamo Kursk to aktualny lider grupy A (6-0) oraz wicelider rodzimej ligi (bilans 8-0, zaległe jedno spotkanie). W ostatniej kolejce Euroligi w Kursku poległ a raczej „zatopił” się turecki Galatasaray (45:102). Bardzo dobrze zagrała Vadeeva, która rzuciła 21 punktów oraz zebrała 7 piłek. To właśnie młoda Rosjanka jest również wiodącą postacią Dynama (12,9pkt/m, 7,9zb/m), lecz nie można lekceważyć całej plejady gwiazd jakimi bez wątpienia są: Kirillova, Prince, Ciak, McCoughtry, Petrovic czy też Nneka Ogwumike.

A w meczu... Zacięta i bardzo ofensywna I kwarta meczu w Polkowicach dała jednopunktowe prowadzenie CCC (30:29). Jeszcze na początku drugiej kwarty po trafieniu Stankiewicz zza linii 6,75 gospodynie prowadziły 32:29, jednak w kolejnych minutach nie dały rady skutecznie bronić się przed trafieniami rywalek.  Seria 8:0 Dynama dała znak, iż obrończynie tytułu powoli budzą się do gry i zamierzają wylecieć z Polski z kolejnym zwycięstwem. Po 20 minutach gry nie było jednak tak źle i na tablicy wyników było 51:43 a  rwanymi akcjami „Pomarańczowe” ciągle nękały rywalki. Tak samo było po zmianie stron, trafienie Leciejewskiej zmniejszyło straty do trzech „oczek” a w 23 minucie trafieniem popisała się Babkina i był…remis po 51. Od tego momentu drużyna z Kurska włączyła „piąty” bieg a trafienie równo z końcowa syreną zza linii 6,75 Petrovic dało 13-punktowe prowadzenie 72:59. Koszmarna dla CCC była ostatnia kwarta meczu, gdzie brak skuteczności oraz „dziury” w obronie z łatwością wykorzystywały m.in. Vadeeva, Zhedik czy też Ogwumike. Do „setki” dla gości z Rosji zabrakło dwóch punktów... Ogromną przewagę goście mieli również pod koszem (50:26)! W meczu nie zagrała Artemis Spanou.

CCC Polkowice - Dynamo Kursk
70:98 (30:29, 13:22, 16:21, 11:26)

Polkowice: Babkina 18 (10as), Holmes 10, Gajda 9, Clark 8, Fagbenle 8, Sandric 7, Leciejewska 6, Stankiewicz 4
Kursk: Vadeeva 18, Petrovic 17, Ogwumike 14, Zhedik 11, McCoughtry 11, Ciak 8, Kirillova 5, Levchenko 4, Prince 4, Logunova 4

poprzedni mecz: Castors Braine - CCC Polkowice 83:76
następny mecz: 13.12.2017 19:00 CCC Polkowice - ESBVA-LA

pozostałe mecze:
69:64 Galatasaray - ESBVA-LA (Petronyte 18pkt, 11zb - Leedman 16)
67:68 ZVVZ USK Praga - Castors Braine (Boner 22pkt, 15zb - Steinberga 21)
76:65 Bourges Basket - Sopron Basket (Ayayi 23 - Milovanovic 20)

Grupa B:
Wicemistrz Polski ma już na koncie pierwsze zwycięstwo odniesione tydzień temu z BLMA. Czas na kolejne? Wydaje się to mało realne, jednak jak popatrzy się na obecną grę tureckiego giganta… Fenerbahce w ostatniej kolejce Euroligi przegrało z Yakin Dogu 61:72, przegrana po bardzo słabej grze przydarzyła się również w rodzimej lidze (69:78 z Botasspor Adana). Na dobry poziomie zagrała tylko Anastasiya Veremeyenka (16 punktów oraz 8 zbiórek). Mimo porażki drużyna ze Stambuły zajmuje razem  z Hatay 1. miejsce (bilans 7-1). Oprócz Verameyenki (9,0pkt/m, 7,2zb/m) uważać należy także na Kia Vaughn (11,3pkt/m, 6,5zb/m). Biała Gwiazda ma również za sobą mecz na szczycie Basket Ligi Kobiet z Artego, który wygrała 78:67 co na pewno bardzo podbudowało całą drużynę. Mimo kilku przestojów w drugiej połowie, gra Wisły CanPack mogła się podobać. Ważne również, iż na poziomie zagrała Cheyenne Parker (21 punktów oraz 10 zbiórek).

A w meczu... Wiślaczki słabo rozpoczęły spotkanie i po 4 minutach przegrywały 2:10, jednak kolejne minuty to już zdecydowanie poprawiona skuteczność jak i obrona. Po 20 minutach na tablicy wyników było 44:36 dla gospodyń i wszystko jeszcze było możliwe. W kolejnych minutach  trzy trafienia zza linii 6,75 zanotowały koszykarki z Krakowa (kolejno Rodgriguez, Reid oraz Radocaj) i przewaga stopniała do tylko jednego "oczka" - 48:49. Jednak na upragnione prowadzenie nie udało się wyjść. Biała Gwiazda na początku IV kwarty dwukrotnie przegrywała z Fenerbahce ponownie różnicą dwóch „oczek” – 57:59 po trafieniu Labuckiene oraz 59:61 po celnym rzucie Parker. Niestety na więcej drużynę z Krakowa nie było stać. Od tego momentu nokautująca serię 14:0 zanotowały gospodynie i postawiły tym kropkę nad „i”. Przyzwoicie na parkiecie odnalazła się Klaudia Niedźwiedzka (11 minut, 10 punktów, 4/5 z gry), swoje 45 sekund miała także młodziutka Aleksandra Klimas.