Tu podaj tekst alternatywny

Basket Liga Kobiet: XI kolejka Wisła CanPack wygrywa w hicie kolejki!

Dodano: 03.12.2017, 19:14

W hicie XI kolejki Wisła CanPack Kraków pokonała w Bydgoszczy Artego 76:67 i tym samym potwierdziła aspiracje do walki o czołowe pozycje. Dzięki dobrej III kwarcie, mistrz Polski pokonał w Sosnowcu JAS-FBG. KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

7:0 po 90 sekundach gry i 15:12 na koniec I kwarty – tak przedstawiał się początek spotkania w Lublinie. Widzew Łódź po porażce w ostatnim spotkaniu z beniaminkiem do spotkania w Lublinie przystąpił przede wszystkim z nadzieją na lepszą grę przez całe spotkanie i być może pokuszeniem się o niespodziankę jako byłaby z całą pewnością wygrana. Z grą nie było źle w całej pierwszej połowie, jednak do szatni AZS schodził prowadząc 33:24. Po zmianie stron i trafieniu Scheer koszykarki z Łodzi traciły 8 „oczek”, jednak fragment skutecznej gry zaprezentowały gospodynie i w 28 minucie kibice w hali przy al. Zygmuntowskich mogli odetchąć z ulgą (44:32). Dodatkowo dwa z rzędu trafienia Dorogobuzowej zza linii 6,75 powiększyły szybko przewagę do  18 „oczek” (50:32). Do końcowej syreny nic się nie zmieniło i mimo nienajgorszej postawy, kolejna porażka na koncie zespołu z Łodzi stała się faktem. Liderką zespołu była Roksana Schmidt (15 punktów), która wsparcie miała od Kathleen Scheer (14) oraz Julii Drop (12). Po drugiej stronie mecz z double-double zakończyła Dajana Butulija (14 punktów oraz 11 zbiórek) oraz Uju Ugoka (19 punktów i 15 zbiórek). - Kilka elementów zadecydowało o naszej porażce. Jednym z najważniejszych była doskonała skuteczność w rzutach trzypunktowych zespołu z Lublina. W pewnym momencie zaczęliśmy przegrywać walkę na tablicy, jednak potem drużyna weszła na wyższe obroty i troszkę w tym elemencie zrównaliśmy się z lubliniankami. Nie było równowagi w elemencie strat. “Pszczółka” z naszych niewymuszonych błędów zdobyła dwadzieścia punktów, my dokładnie połowę. Mamy ciągle problem z obroną pick and rolli. To nasz najsłabszy element. Mimo wszystko uważam, że to było nasze najlepsze spotkanie pod względem walki i zachowania zespołu na przełomie meczu. Myślę, że jest drobny postęp. Nadal czekamy na pierwsze zwycięstwo w sezonie - powiedział na  konferencji prasowej Dariusz Raczyński (trener Widzewa Łódź).

AZS UMCS LublinAZS-UMCS Lublin - Widzew ŁódźWidzew Łódź
77:61 (15:12, 18:12, 21:14, 23:23)

Lublin: Ugoka 19 (15zb), Butulija 14 (11zb), Dogorobuzowa 11, Fitzgerald 10, Dobrowolska 8, Mistygacz 6, Cebulska 4, Kędzierska 3, Witkowska 2
Łódź: Schmidt 15, Scheer 14, Drop 12, Harvey-Carr 7, Paździerska 6, Zavidna 5, Zapart 2

***

50 z 69 punktów Basketu 90 w meczu zdobyły Copper oraz Vitola, która dodała do tego 11 zbiórek. Oprócz nich „swoje” zagrała Jelena Skerovic, niestety nic dobrego nie można powiedzieć o pozostałych zawodniczkach w talii Gundarsa Vetry. O wygranej zadecydowała bardzo dobra I kwarta (wygrana 21:4). W pozostałych minutach drużyna z Ostrowa Wlkp. prowadzona przez trenera Czeczuro pokazała charakter i po znakomitej trzeciej kwarcie była bliska doprowadzenie co najmniej do remisu. Mecz z double-double zakończyła Breanna Lewis (17 punktów oraz 14 zbiórek).

Basket 90 GdyniaBasket 90 Gdynia - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
69:62 (21:4, 16:18, 15:26, 17:14)

Gdynia: Copper 27, Vitola 23 (11zb), Skerovic 5, Rembiszewska 4, Aleksandravicius 4 (11zb), Jankoska 4, Morawiec 2
Ostrów Wlkp.: Lewis 17 (14zb), Puss 13, Jones 8, Jasnowska 8, Motyl 6, Naczk 6, Mfoula 4

***

Enea AZS Poznań - Energa ToruńEnerga Toruń
63:74 (19:12, 10:29, 17:15, 17:18)

Poznań: Cain 17, Skobel 11, Uro-Nilie 9, Hornbuckle 8, Rasheed 7, Grigalauskyte 4, Tłumak 4, Mansfield 3
Toruń: Fitzgerland 20, Ugoka 16, Butulija 15, Dorogobuzowa 9, Witkowska 6,  Cebulska 5, Mistygacz 3

***

PGE MKK Siedlce wyrównaną walkę w Gorzowie Wlkp. toczyło tylko w pierwszych 20 minutach. Po zmianie stron „odpaliła” Carolyn Swords, która z łatwością mijała rywalki pod koszem i zakończyła mecz z 32 punktami oraz 9 zbiórkami. Gdy na zegarze wybiła 30 minuta AZS AJP prowadził tylko 58:55, jednak kolejne minuty wygrane 15:4 postawiły kropkę nad „i”. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrała młoda i perspektywiczna Annamaria Prezelj (11 punktów) a „swoje” dołożyła Paulina Misiek (15). Po drugiej stronie 40 minut zagrała Magdalena Parysek-Bochniak, która rzuciła w tym czasie 14 punktów. Liderką PGE MKK była Oksana Mollova (20). Wsparcia zabrakło od Katarzyny Trzeciak, która w blisko 40 minut (39:40) rzuciła zaledwie 7 punktów (1/6 z gry, 5/8 za 1) oraz dodał do tego 7 zbiórek i 5 asyst.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - PGE MKK Siedlce
79:68 (15:20, 23:15, 18:20, 23:13)

Gorzów Wlkp.: Swords 32, Misiek 15, Rystikowa 11, Prezelj 11, Spencer 5, Pawlak 3, Szajtauer 2
Siedlce: Mollowa 20, Parysek-Bochniak 14, Alikina 12, Trzeciak 7, Żukowska 6, Gajw 5, Lapszynski 4

***

Bardzo dobra pierwsza połowa spotkania z mistrzem Polski w wykonaniu koszykarek z Sosnowca dawała dużą nadzieję na emocje do samego końca. Drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego w 16 minucie spotkania wygrywała po trafieniu Parks 31:28 i dobra gra w kolejnych minutach dała 2-punktowe prowadzenie na zakończenie II kwarty. To właśnie Parks oraz Swanier, drużyna pod wodzą Mirosława Orczyka zawdzięcza tak dobre 20 minut. Pierwsza rzuciła 16 punktów a druga dodała 6. Po zmianie stron błysnęła Sharnee Zoll, która najpierw doprowadziła do remisu a następnie dała swojej drużynie prowadzenie. Amerykanka w kolejnych akcjach również wystąpiła w roli głównej a punkty po jej podaniach i przechwytach zdobywały Treffers oraz Kastanek i w 26 minucie po serii 14:0 było 51:40. Na 180 sekund przed końcową syreną gospodynie jeszcze raz zbliżyły się do rywalek po trafieniu zza linii 6,75 Swanier (23 punkty), jednak odpowiedź w postaci punktów Kastanek była nokautująca. Liderką zespołu z Sosnowca była Robyn Parks (23 punkty), także (23) dodała Naketia Swanier. U rywalek 19 „oczek” rzuciła Marissa Kastanek a 14 punktów i 5 asyst dodała Zoll. - Spodziewaliśmy się trudnych zawodów. Naketia Swanier ma to do siebie, że w meczach ze mną jest szczególnie zmotywowana. Ona i Robyn Parks były dziś zupełnie innymi zawodniczkami niż tydzień wcześniej w spotkaniu z Wisłą Kraków. Miały dużą ochotę do gry. Uprzedzałam swoje koszykarki, że jeśli otworzymy ten duet, to w dalszej fazie spotkania będzie im się bardzo chciało. W pierwszej połowie byliśmy chyba wciąż w samolocie ze Stambułu. Najważniejsze jednak, że mamy kolejny mecz „do przodu”, mamy kolejne dwa punkty. Jesteśmy w trakcie ciężkiego tygodnia. Przed nami dwa kolejne mecze – w czwartek z Lublinem i w niedzielę w Bydgoszczy. Dziś cieszę się ze zwycięstwa, ale o stylu zapominamy - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław).

JAS-FBG Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec - Ślęza WrocławŚlęza Wrocław
76:81 (20:22, 17:13, 15:30, 24:16)

Sosnowiec: Parks 23, Swanier 23, Suksniute 11, Fikiel 9, Stara 4, Skrba 4, Urbaniak 2
Wrocław: Kastanek 19, Treffers 14, Zoll 14, Kaczmarczyk 11, Ajdukovic 10, Boonstra 6, Sklepowicz 3, Perez 2, Ursu 2

***

Mecz na szczycie Basket Ligi Kobiet emocje przyniósł dopiero w drugich 20 minutach gry. Cała pierwsza połowa stała pod znakiem dużo lepszej obrony wicemistrza Polski, który dodatkowo dzięki dość dobrej skuteczności raz po raz dziurawił kosz rywalek. Wszystko zmieniło się w II połowie, gdzie sygnał do ataku dała O’Neill. To po jej trafieniu Artego traciło „tylko” dwa punkty w połowie trzeciej kwarty – 44:46. Na minutę i 32 sekundy przed zakończeniem tejże kwarty po trafieniu Stallworth, gospodynie wyszły na prowadzenie 51:50. Ostatnia kwarta to wyraźnie poprawiona gra w obronie przez koszykarki z Krakowa, która kolejny raz dała oczekiwany efekt. Dodatkowo Wisła CanPack miała w tym spotkaniu ogromną przewagę pod tablicami (39-27). Bardzo dobre spotkanie rozegrała Cheyenne Parker (21 punktów oraz 10 zbiórek), której pomagała Tamara Radocaj (15). U rywalek 23 „oczka” rzuciła Jennifer O'neill a (11) dodała Agnieszka Szott-Hejmej.