Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Basket Liga Kobiet: VIII kolejka - triple-double Reid i wygrana Wisły CanPack

Dodano: 05.11.2017, 18:10

Tuż przed przerwa reprezentacyjną rozegrana została 8. kolejka BLK. Kolejne zwycięstwo odniosły koszykarki Artego, które tym razem pokonały gorzowski AZS AJP 80:62. Wygrała również osłabiona brakiem Owczarzak oraz Antić Wisła CanPack z AZS UMCS Lublin. KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Widzew ŁódźWidzew Łódź - CCC Polkowice
66:99 (15:30, 15:22, 20:22, 16:25)

Łódź: Scheer 20, Schmidt 12, Harvey-Carr 11, Gertchen 10, Drop 7, Zavidna 6
Polkowice: Dikeoulakou 21 (5x3), Fagbenle 18, Sandrić 16, Spanou 14, Leciejewska 9, Clark 7, Stankiewicz 5, Holmes 4

***

Wyrównana pierwsza połowa (41:35) oraz bardzo dobra gra w III kwarcie Białej-Gwiazdy dała jakże ważną wygraną w meczu z zespołem z Lublina. W 26 minucie gry po trafieniu Labuckiene gospodynie miały już 11 punktów przewagi (54:43) i nic nie zapowiadało, by rywalki miały zmienić styl gry. Do końca tejże kwarty przewaga wzrosła jeszcze o dwa „oczka” – (61:48). Koncertowo w tym spotkaniu zagrała Leonor Rodriguez (27 punktów w tym 6x3). Hiszpanka mogła liczyć na pomoc Sonji Greinacher  (15 punktów oraz 11 zbiórek) oraz Maurity Reid (10 punktów, 14 zbiórek oraz 11 asyst). W zwycięstwie pomogła również dość duża przewaga Wisły CanPack w skuteczności (51% - 31%). Po drugiej stronie 17 „oczek” rzuciła Marta Witkowska a (13) dodała Dajana Butulija. Nie wyszedł mecz natomiast Feyondzie Fitzgerald, która w 37 minut rzuciła „zaledwie” 14 punktów (4/17) aczkolwiek dodała do tego 9 asyst.

Wisła CP KrakówWisła CanPack Kraków - AZS-UMCS LublinAZS UMCS Lublin
75:66 (19:17, 22:18, 20:13, 14:18)

Kraków: Rodriguez 27 (6x3), Greinacher 15 (11zb), Reid 10 (14zb, 11as), Parker 9, Niedźwiedzka 6, Labuckiene 6, Ziętara 2
Lublin: Witkowska 17, Butulija 13, Fitzgerald 12, Dorogobuzowa 10, Dobrowolska 6, Mistygacz 4, Cebulska 4

***

Energa ToruńEnerga Toruń - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
62:56 (18:20, 19:8, 15:15, 10:13)

Toruń: Skobel 17, Tłumak 16, Rasheed 8, Cain 8 (12zb), Grigalauskyte 7, Mansfield 4, Maliszewska 2
Ostrów Wlkp.: Puss 18, Lewis 11, Jones 8, Jasnowska 8, Mfoula 7, Naczk 4

***

Mimo tego, iż AZS AJP na początku spotkania prowadził 6:0, to bydgoskie Artego dzięki serii 10:0 wygrało I kwartę 21:13. W kolejnych minutach ponownie na prowadzeniu dzięki skutecznej grze Misiuk, Szajtauer oraz Prezejl był AZS (27:26), jednak momentami zbyt chaotyczna gra nie mogła dać nic więcej. Bydgoszczanki po zmianie stron włączyły „5” bieg i wygrały III kwartę (24:16), co dało im komfortową sytuację przed ostatnią częścią meczu (62:48). Licznie zgromadzona publiczność w Artego Arenie mogła już kilka minut przed końcową syreną po raz kolejny oklaskiwać swoją drużynę, gdzie prym wiodła Denesha Stallworth (18 punktów). Amerykanka dostała pomoc od McBride (14) oraz O’Neill (14). W zespole gości Aleksandra Pawlak rzuciła 17 punktów.

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
80:62 (21:13, 17:19, 24:16, 18:14)

Bydgoszcz: Stallworth 18, O'Neill 14, McBride 14, Międzik 12, Stanković 7, Poboży 5, Szott-Hejmej 4, Żurowska-Cegielska 3, Adamowicz 3
Gorzów Wlkp.: Pawlak 17, Prezelj 10, Swords 8 (11zb), Spencer 7, Stelmach 7, Szajtauer 6 (12zb), Misiek 4, Rytsikowa 3

***

Ślęza WrocławŚlęza Wrocław - Enea AZS Poznań
68:57 (21:20, 14:10, 17:10, 16:17)

Wrocław: Kastanek 12, Kaczmarczyk 9, Ursu-Kim 9, Zoll 7, Szybała 7, Ajduković 6 (10zb), Sosnowska 6, Perez 5, Boonstra 4, Treffers 3
Poznań: Davis 12, Parzeńśka 11, Rymarenko 10, Woźniak 6, Szloser 5, Bednarczyk 5, Niemojewska 2

***

PGE MKK Siedlce dość długo walczyło o korzystny wynik w spotkaniu z Basketem 90, jednak drużyna z Pomorza miała w dniu dzisiejszym w swoich szeregach Tori Jankoską (26 punktów w tym 4x3). Pierwsze akcje meczu należały do przyjezdnych, które po 60 sekundach prowadziły 5:0. Jednak już 180 sekund później na prowadzenie (9:5) były miejscowe. Gdynianki do końca I kwarty prowadzenie odzyskały (24:19), jednak kolejny okres słabszej gry skutecznie wykorzystały gospodynie (38:32). Dużo wyjaśniła III kwarta, gdzie po trafieniach Makurat oraz Jankoskiej zespół trenera Vetry wypracował 15-punktową przewagę (70:55). Jak się okazało, mimo starań i ataków PGE MKK oraz dobrego kolejnego spotkania w wykonaniu Oksany Mollovej (23 punkty oraz 9 zbiórek) Basket 90 odniósł ważną wygraną w kontekście walki o czołową „czwórkę” Basket Ligi Kobiet.

- Przystąpiliśmy do tego meczu po czterech porażkach rzędu, dwóch na polskich parkietach i dwóch w europejskich pucharach. To była dla nas bardzo ważne, żeby zagrać dobrze w Siedlcach. I to osiągnęliśmy - Gundars Vetra (trener Basketu)

- To był dobry mecz jak na polskie warunki. Jestem zadowolony z poziomu gry, ale nie z wyniku. Odwrotnie niż po spotkaniu z Widzewem. Przegraliśmy przez to, że nie udało nam się przypilnować siódmego metra. Trójki przeciwnika były zabójcze dla nas. Poza tym rywalkom z Gdyni nie można odmówić klasy. Każda z nich byłaby podstawową zawodniczką u nas. W koszykówce klasa zawsze daje wynik - Teodor Mollov (trener PGE MKK)