Euroliga: III kolejka - CCC przegrywa w Pradze a Wisła w Salamance

Dodano: 23.10.2017, 18:10

CCC Polkowice przegrało w Pradze z ZVVZ USK 66:72. Znakomite spotkanie rozegrała Alena Hanusova (20 punktów). Przegrała także krakowska Wisła CanPack w Salamance z Avenidą. W meczu "liderów" grupy A, Sopron Basket uległ po zaciętym spotkaniu Dynamie Kursk. Euroliga - sezon 2017/2018. Transmisja TV

Grupa A:
Odmieniony zespół z Pragi w ostatniej kolejce po walce przegrał w Stambule z Galatasaray. Bardzo dobre spotkanie zagrała Amanda Zahui (26 punktów oraz 10 zbiórek – śr. W sezonie 20,6pkt, 9,5zb/m) oraz była zawodniczka CCC Marija Rezan (14 punktów oraz 11 zbiórek – 10,5pkt/m, 10,5zb/m). Uwagę zwrócić należy także na Martę Xargay (17,5pkt/m). Drużynę kolejny sezon prowadzi Natália Hejková.

A w meczu... Zacięty i wyrównane spotkanie oglądaliśmy w pierwszy 20 minutach w Pradze. Mecz rzutem za 3 punkty otworzyła Marta Xargay, lecz już po 30 sekundach na prowadzeniu było CCC (punkty Dikaioulakou oraz Spanou). W kolejnych minutach żadnej ze stron nie udało się wyjść na bezpieczną przewagę a remis dały celne rzuty wolne Fagbenle.  Liderką USK w pierwszej części meczu była Alena Hanusova (10 punktów), w zespole CCC Elina Dikaioulakou (7). Piłka do kosza nie mogła wpaść natomiast po rzutach dwóch liderek z Polkowic – Holmes (1/7) oraz Clark (2/7), co w znacznym stopniu przyczyniło się również do tak niskiego rezultatu. Po zmianie stron gospodynie dzięki skutecznym Xargay, Zahui i Hanusovej zagrały tak jak potrafią najlepiej i z wypracowana 10-punktową przewagą mogły rozpocząć IV kwartę. W 32 minucie zza linii 6,75 kolejny raz trafiła Xargay i USK miało już 12 punktów przewagi (60:48). Gdy jeszcze raz do ataku zebrały się „Pomarańczowe” i odrobiły część strat, natychmiastowa riposta gospodyń pozwoliła im na uzyskanie aż 14 „oczek” przewagi na 180 sekund przed końcową syreną (69:55). Dobrze w tym fragmencie radziła sobie była zawodniczka CCC – Marija Rezan. Gdy wydawało się, że jest „po meczu”, seria 9:0 CCC dawała jeszcze szansę na emocjonująca końcówkę. Niestety tych emocji nie było… Liderką USK była Alena Hanusova (20 punktów), która wsparcie miała od Kateriny Elhotovej (18 w tym 5x3). W zespole CCC najwięcej punktów uzbierała Elina Dikaioulakou (16). W meczu zagrała już środkowa USK – Dewanna Bonner 95 punktów oraz 6 zbiórek).

ZVVZ USK Praga - CCC Polkowice
72:66 (19:16, 15:18, 21:11, 17:21)

Praga: Hanusova 20, Katerina Elhotova 18 (5x3), Zahui 13, Xargay 9 (10zb), Bonner 5, Romero 3, Rezan 3, Karolina Elhotova 1
Polkowice: Dikaioulakou 16, Fagbenle 12, Holmes 10, Spanou 10, Clark 10 (11zb), Sandric 4, Gajda 4

poprzedni mecz: CCC Polkowice - Sopron Basket 70:73
następny mecz: 01.11.2017 19:00 CCC Polkowice - Bourges Basket

pozostałe mecze:
74:88 Sopron Basket - Dynamo Kursk (Crvendakic 20 - McCoughtry 17)
72:74 Bourges Basket - Galatasaray (Michel 14 - Quigley 26)
81:71 ESBVA-LA - Castros Braine (Akonga Nsimbo 28 - Trahan - Davis 18)

Grupa B:
Bardzo dobrze kolejny sezon euroligowy bardzo dobrze rozpoczął mistrz Hiszpanii z Salamanki. W dwóch spotkaniach łącznie stracił tylko 77 punktów (zatrzymując BLMA na 34, a UMMC na 43 punktach). W rodzimej lidze drużyna również nie ma sobie równych (bilans 4-0). Prym w zespole wiodą Adaora Elonu (14,5pkt/m), Chrissy Givens (10,5pkt/m) oraz Silvia Dominguez (8,0pkt/m). Nie można zapominać także o grającej bardzo dobrze pod koszem De- Souzie (7,0pkt/m, 7,0zb/m).  Avenida w ostatniej kolejce rodzimej ligi przegrała 50:54 z Star Center Universitario De Farrol.

A  meczu... Bardzo dobra gra Maurity Reid (10 punktów oraz 7 zbiórek) i dobra I kwarta w wykonaniu Białej Gwiazdy, dała po 20 minutach prowadzenie 39:31. Zanim to jednak nastąpiło koszykarki z Krakowa raz po raz dziurawiły kosz rywalek, które nie mogły się przełamać i narzucić swojego stylu gry tak jak w dwóch poprzednich spotkaniach gdzie traciły średnio 38,5pkt na mecz! Gdy w 15 minucie zza linii 6,75 trafiła Ziętara, Wisła prowadziła 29:20 a jeszcze lepiej było po trafieniach Antić (31:20). Po zmianie stron gospodynie goniły rywalki (seria 6:0), jednak Wisła CanPack nie dawała za wygraną i skutecznie odpierała ataki rywala (45:43). Na prowadzenie koszykarki z Salamanki wyszły po trafieniu zza linii 6,75 Dominguez tuż po wznowieniu gry w IV kwarcie. Wyrównana walka trwała w najlepsze także w kolejnych minutach, jednak mniej błędów popełniły gospodynie i ostatecznie wygrały 62:57. Leonor Rodriguez rzuciła dla Białej Gwiazdy 15 punktów, wyjątkowo słabo zagrała Cheyenne Parker (0/5 w 23 minuty).