Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Euroliga: Porażka Wisły CanPack oraz CCC

Dodano: 10.10.2017, 09:13

Przebudowany wicemistrz Polski niesprostał drużynie UMMC Jekaterynburg i uległ na wyjeździe 68:79. Osłabione brakiem Plaisance CCC, przegrało za zaciętej końcówce z mistrzem Francji.   Podział na grupy. Transmisja TV

Podrażniony gigant z Jekaterynburga zrobi wszystko aby odzyskać miano najlepszej drużyny Europy. W zespole ponownie roi się od wielkich gwiazd (Baric, Torrens, Sanders, Taurasi, Lyttle, Griner, Meesseman). Drużynę wzmocniła po roku gry w CCC – Raisa Musina. W Rosji trwa już sezon i koszykarki z Jekaterynburga są już po trzech dość łatwych zwycięstwach.

Skład UMMC Jekaterynburg:
Olga Arteshina, Nika Baric, Elena Beglova, Evgeniia Beliakova, Brittnet Griner, Elizaveta Komarova, Elizaveta, Krymova, Emma Meesseman, Raisa Musina, Deanna Nolan, Tatiana Petrushina, Lara Sanders, Diana Taurasi, Alba Torrens, Natalia Vieru, Viktoriia Zavialova

Brązowy medalista poprzedniego sezonu z Polkowic swoją przygodę z Euroliga rozpoczyna na parkiecie mistrza Francji. Spotkanie do łatwych należeć nie będzie, jeśli drużyna będzie grała w dalszym ciągu falami jak w Basket Lidze Kobiet. Koszykarki z Villeneuve-d'Ascq w swoich szeregach mają takie zawodniczki jak choćby Johannah Leedham,  Mame Sy Diop czy też wysoką (190cm) Marielle Amant.

Skład ESBVA-LM:
Marielle Amant, Virginie Bremont, Johanne Gomis, Helene Jakovljevic, Nevena Jovanovic, Laetitia Kamba, Aminata Konate, Johannah Leedham, Mame Sy Diop, Rejane Varin

Grupa A:
Nie udała się inauguracja Euroligi w wykonaniu koszykarek z Polkowic. Po zaciętym spotkaniu uległy mistrzowi Francji 60:65. Przegrana może boleć tym bardziej, iż drużyna CCC w 19 minucie spotkania prowadziła po trafieniu Gajdy 32:20. Niestety gospodynie otrząsnęły się dość szybko i już po zmianie stron skutecznymi akacjami i dobrą obroną wyrównały (po 38), by następnie po trafieniu zza linii 6,75 Leedham wyjść na prowadzenie. „Pomarańczowe” co prawda dzięki Clark tuż po rozpoczęciu IV kwarty ponownie prowadziły, lecz przełomowe dla losów spotkania okazały się dwa trafienia z rzędu za trzy punkty Gomis. Na 4 minuty przed końcową syreną było więc 55:44. W nerwowej końcówce CCC było blisko doprowadzenia do wyrównania, lecz na to zabrakło czasu. Spotkanie zakończyły celne rzuty wolne Leedham. Mecz z doublu-double zakończyła Alysha Clark (18 punktów oraz 11 zbiórek), także 18 „oczek” rzuciła Bria Holmes. W meczu nie zagrała kontuzjowana Theresa Plaisance.

ESBVA-LM - CCC Polkowice
65:60 (13:15, 13:17, 15:9, 24:19)

Villeneuve-d'Ascq: Gomis 13, Leedham 11, Akonga Nsimbo 9, Jovanović 9, Kamba 8, Sy Diop 6, Bremont 5, Amant 4
Polkowice: Holmes 18, Clark 18 (11zb), Gajda 8, Sandrić 5, Gala 4, Spanou 3, Dikaioulakou 2, Leciejewska 2

pozostałe mecze:
84:68 Dynamo Kursk - Castors Braine (Petrovic 26 - Delaere 20)
72:55 Sopron Basket - Galatasaray (Crvendakic 17 - Dubljevic 15)
64:61 ZVVZ UKS Praga - Bourges Basket (Xargay 15 - Chartereau 13)

Grupa B:
Nie było niespodzianki w euroligowym meczu Wisły Can-Pack Kraków z UMMC Jekaterynburg. Wyżej notowane rywalki na inaugurację tegorocznej edycji zwyciężyły przed własną publicznością 79:68. Do wygranej swoją drużynę poprowadziła Brittney Griner, która zdobyła 18 punktów. Przegrana różnicą 11 „oczek” Wiślaczkom wstydu jednak nie przynosi. Tym bardziej, iż waleczna i odmieniona w porównaniu z poprzednim sezonem "Biała Gwiazda" w 26 minucie doprowadziła do remisu po 48. Koszykarki z Krakowa w pierwszej i wspomnianej III kwarcie nawiązywały wyrównaną walkę, dając swoim kibicom nadzieję na wygraną. Swoich szans podopieczne Krzysztofa Szewczyka szukały głównie w rzutach zza linii 6,75, jednak było to niewystarczające by zaskoczyć rywala i odnieść zwycięstwo. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole z Krakowa była Maurita Reid (24 punkty).