Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Basket Liga Kobiet: III kolejka

Dodano: 05.10.2017, 19:40

Basket Liga Kobiet nabiera coraz większego tempa! W III kolejce emocje do samego końca były w Toruniu, gdzie Energa uległa Wiśle CanPack 54:58.  W pozostałych meczach - bez niespodzianek. Na zakończenie kolejki w Gdyni, Basket 90 grał z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp., lecz emocji w spotkaniu nie było. KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Basket Ligi Kobiet. Transmisja TV

Słaby początek spotkania (9:21) nie napawał gospodyń optymizmem. Pamiętając o dwóch  wcześniejszych wysokich porażkach z silnymi Wisłą CanPack oraz Artego, tym razem koszykarki Widzewa Łódź zmierzyły się z najsilniejszą drużyną ubiegłego sezonu, Mistrzem Polski z Wroclawia. Już od pierwszych minut wyraźnie było widać, że to przyjezdne miały przewagę w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Trochę lepiej gra Widzewianek wyglądała w II kwarcie, której nie oddały bez walki (wygrana 13:11). Po zmianie stron nie miały jednak nic do powiedzenia i ostatecznie uległy Ślęzie 40:67. Jedyną zawodniczką , która rzuciła 10 lub więcej punktów była Klaudia Gertchen (10). U rywalek po 15 „oczek” rzuciły Tijana Ajdukovic oraz Agnieszka Kaczmarczyk. - Gratulacja dla Ślęzy za zwycięstwo. Gratuluję także Rkadiuszowi Rusinowi objęcia fukcji trenera reprezentacji Polski. Myślę, że wspólnie z asystentami poradzi sobie. Jestem dziś dumny z mojego zespołu. Było olbrzymie zaangażowanie i walka, ale nie mieliśmy zmienniczek. Nic nie ujmując naszym rezerwowym, ale to są jeszcze juniorki. Poza Adrianą Kopciuch, która grała z kontuzją i Wiktorią Zapart są to zawodniczki zupełnie nieograne. Nie miały dotąd do czynienia z walką o jakiekolwiek medale, nie mówiąc już o rozgrywkach seniorskich. Brak zmienniczki na pozycji rozgrywającej dla Julii Drop został dziś uwidoczniony przez przeciwnika. Julia musiała się zmagać z trzema rywalkami, które się zmieniały. Staramy się robić, co w naszej mocy i wyciągać wnioski. Cieszę się, że wynik jest jaki jest, na dziś to dla nas zadowalający rezultat. Musimy dalej pracować i w następnym meczu wyeliminować straty. Dziś było ich za dużo - Dariusz Raczyński (trener Widzewa Łódź)

- Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tutaj wygrać, ale spodziewałem się lepszego stylu gry. Dziewczyny z Widzewa poczuły trochę krew i zaczęły walczyć. Szacunek dla nich, że mimo ostatnich wysokich porażek nie spuściły głów i odważnie walczyły. Myślę, że o zwycięstwie zdecydowała nasza szersza ławka. W późniejszej fazie meczu zdobywaliśmy łatwe punkty z kontry, wygrywaliśmy grę jeden na jeden. Założyliśmy sobie mała liczbę strat i pod tym względem nie jest najgorzej. Dziewczyny za bardzo uwierzyły, że wszystko będzie im wpadać do kosza. Stąd graliśmy trochę za wąsko. Teraz trzeba szybko koncentrować się na kolejnym spotkaniu - Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław)

Widzew ŁódźWidzew Łódź - Ślęza WrocławŚlęza Wrocław
40:67 (9:21, 13:11, 8:21, 10:14)

Łódź: Gertchen 10, Harvey-Carr 9, Zavidna 9, Drop 6, Schmidt 4, Zapart 2
Wrocław: Kaczmarczyk 15, Ajduković 15, Kastanek 11, Perez Torres 8, Zoll 5, Ndiba 5, Szybała 4, Ursu-Kim 2, Sosnowska 2

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz
61:103 (22:26, 10:34, 20:23, 9:20)

Ostrów Wlkp.: Jones 16, Lewis 14, Puss 11, Mfoula 6, Jasnowska 4, Joks 4, Mielczarek 2, Naczk 2, Nowicka 2
Bydgoszcz: Adamowicz 19, Stallworth 15, Stanković 15, Szott-Hejmej 12, O'Neill 10, McBride 10, Żurowska-Cegielska 8, Poboży 7

Double-double Theresa Plaisance (20 punktów i 10 zbiórek) oraz Magdaleny Leciejewskiej (14pkt, 10zb) dało wysoką wygraną z zespołem z Sosnowca. Dość łatwe spotkanie, było doskonałym miejscem aby jeszcze bardziej zgrać nowy zespół i poprawić to co szwankowało choćby w przegranym spotkaniu w Gorzowie Wlkp. Na parkiecie w barwach CCC ujrzeliśmy wszystkie koszykarki i każda z nich również zdobyła punkty. Jak przystało na drużynę z Sosnowca, wyróżniającymi się koszykarkami były te zagraniczne – Parks (11 punktów) oraz Skrba (10). - Mamy ostatnio trudne dni, ciągle się zgrywamy, poznajemy zagrywki, szukamy właściwego rytmu. Wygrana cieszy. Jestem dumny z moich zawodniczek. Wykonały dziś porządną robotę. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w drugiej staraliśmy się kontrolować przebieg gry i to nam się udało. Zwycięstwo jest ważne, ale czeka nas jeszcze sporo pracy, a teraz przed nami trudne pojedynki - George Dikeoulakos ( trener CCC Polkowice)

CCC Polkowice - Zagłębie SosnowiecJAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
90:61 (23:13, 27:17, 15:11, 25:20)

Polkowice: Plaisance 20 (10zb), Leciejewska 14 (10zb), Clark 13, Gala 11, Idziorek 7, Sandrić 6, Dikeoulakou 5, Holmes 5, Gajda 5, Stankiewicz 4
Sosnowiec: Parks 11, Skrba 10 (10zb), Swanier 9, Siksniute 8, Misiuk 7, Rozwadowska 7, Packovski 6, Stara 3

Enea AZS Poznań - AZS-UMCS LublinAZS UMCS Lublin
54:77 (9:20, 3:25, 17:12, 25:20)

Poznań: Woźniak 10, Bednarczyk 7, Tyszkiewicz 7, Cook 7, Parzeńska 6, Marciniak 5, Szloser 5, Niemojewska 4, Nowicka 3
Lublin: Dorogobuzowa 15, Ugoka 13, Fitzgerald 11, Butulija 10, Dobrowolska 9, Mistygacz 6, Cebulska 5, Witkowska 4, Poleszak 4

16 punktów Lauren Mansfield oraz (12) Kelley Cain, która dwoma celnymi rzutami otworzyła wynik spotkania nie wystarczyło aby pokonać wicemistrza Polski z Krakowa. Torunianki dzięki dobrej grze oraz dobrej skuteczności w grze trzymały się do połowy III kwarty (39:33). Od tego momentu powoli do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne, które serią 11:0 całkowicie zatrzymały Energę i wyszły na prowadzenie 44:39. Jednak przełomowe okazało się trafienie zza linii 6,75 Magdaleny Ziętary w 27 minucie (40:39). Kapitan Białej-Gwiazdy taki samym trafieniem popisała się w 32 minucie (47:41), co jeszcze bardziej podbudowało morale w zespole. Torunianki za sprawą Mansfield oraz Skobel próbowały zbliżyć się do rywalek, które  jednak raz po raz odskakiwały na bezpieczną przewagę. Sztuka ta udała się dopiero na 100 sekund przed końcową syreną, gdzie po trafieniu za trzy punkty wspomnianej Mansfield zrobiło się 54:55. Niestety było to ostatnie trafienie gospodyń w tym spotkaniu… Ostatnie sekundy to celne rzuty wolne Wisły CanPack, która ostatecznie wygrała 58:54. Liderką zespołu pod wodzą Krzystofa Szewczyka była Leonor Rodríguez (15 punktów).

- W pewnym momencie przestaliśmy grać w ataku. Oczywiście swoje zrobiła też obrona przeciwnika. Jednak to my przestaliśmy grać zespołowo. Wtedy, gdy trzeba było odrzucić jeszcze piłkę biliśmy głową w ścianę i sami widzieliśmy tego rezultat. Od piątku jest chora Kelley Cain, która pomagała nam dużo dopóki miała siły. Jej siły się wyczerpały. Zabrakło nam zespołowej gry i zdrowia Kelley Cain - mówił po meczu Algirdas Paulauskas (trener Energi Toruń).

Energa ToruńEnerga Toruń - Wisła CanPack KrakówWisła CP Kraków
54:58 (22:17, 12:12, 5:15, 15:14)

Toruń: Mansfield 16, Cain 12, Maliszewska 10, Skobel 8, Rasheed 5, Grigalauskyte 3 (10 zb)
Kraków: Rodriguez 15, Greinacher 11, Labuckiene 8, Parker 8, Reid 6, Ziętara 6, Owczarzak 4

Aż 15-punktową zaliczkę (51:36) miały gospodynie z Gdyni po 20 minutach gry z drużyną z Gorzowa Wlkp. Duża w tym zasługa Copper, która rzuciła 18 „oczek”. Budowa przewagi rozpoczęła się już w I kwarcie, gdy fragment wygrany 10:2 przez Basket 90 dał wynik 22:14. Stratę próbowały likwidować Misiek oraz była zawodniczka gdyńskiego klubu – Swords, jednak grające dobrze w ataku miejscowe nie pozwoliły na to. Gdy po raz kolejny trafiła Vitola (12 punktów), było 43:26 w 15 minucie gry. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, drużyna trenera Vetry stopniowo zwiększała przewagę i utrzymywała swoje tempo gry. Liderką Basketu 90 była ponownie Kahleah Copper (28).  W przeciwnym obozie dnia nie miała Annamaria Prezelj (0/6), która w meczu z CCC rzuciła 13 „oczek”. Zespół z Gorzowa Wlkp. „trzymała” Paulina Misiek (20) oraz Carolyn Swords (22).

Basket 90 GdyniaBasket 90 Gdynia - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
93:75 (26:16, 25:20, 25:16, 17:23)

Gdynia: Cooper 28, Jankoska 15, Vitola 12, Aleksandravicius 11, Makurat 11, Skerovic 7, Morawiec 5, Rembiszewska 4
Gorzów Wlkp.: Swords 22, Misiek 20, Szajtauer 11, Pawlak 9, Spencer 9,  Rytsikava 4

1 Artego Bydgoszcz 6 3 3 - 0 1 - 0 2 - 0 284 - 176 +108
2 Basket 90 Gdynia 6 3 3 - 0 2 - 0 1 - 0 254 - 195 +59