Tu podaj tekst alternatywny

EEWBL: Good Angels oraz TTT Ryga na prowadzeniu

Dodano: 08.12.2017, 16:01


Trwają kolejne turnieje ligi EEWBL. W grupie A z kompletem zwycięstw prowadzi Good Angels Kosice przed Luleą Basket. W grupie B również bez porażki TTT Ryga, drugie miejsce dla zespołu Piešťanské Čajky. KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner ligi EEWBL. Transmisja TV


Szesnaście drużyn z 10 krajów zostało podzielonych na 2 grupy (A, B) po 8 zespołów. Sezon regularny rozgrywany jest od 21 września 2017 do 14 stycznia 2018 roku. Najlepsze 4 zespoły z każdej grupy wejdą do fazy play-off (A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3) – od 15 stycznia do 1 marca 2018 roku, systemem mecz i rewanż. Zwycięzcy awansują do Final Four (16-18 marca 2018). Każda drużyna może zawierać nieograniczoną ilość zagranicznych zawodniczek. Dodatkowo każdy zespół może zarejestrować nową zawodniczkę po zakończeniu sezonu regularnego (do 28 lutego 2018).

***

Grupa A:
- Good Angels
- Horizont Minsk
- Kibirkstis Vilnius
- VEGA1/Liepaja
- Bornova Becker
- AL-Riyadi
- FSG Royal Eagles
- Lulea Basket

Grupa B:
- TTT RIGA
- Dynamo Moscow
- Piestanske Cajky
- Astana Tigers
- Tsmoki-Minsk
- Hoptrans Sirenos
- Udominate Basket
- Samsun Canik

I turniej (Liepaja/Łotwa) 22-24 września 2017
70:82 Kibirkstis Vilnius - Liepajas Papirs/Lsss (Juskaite 21 - Vitola 22)
72:62 AL-Riyadi - Horizont (Sartori 21 - Brych 14)
86:58
Good Angels Kosice - FSG Royal Eagles (Jurcenkova 17 - Westerik 23)   
67:68 Bornova Becker - Lulea Basket (Snow 20 - Thomas 19)
62:72 Liepajas Papirs/Lsss - AL-Riyadi (Vitola 14 - Hodges 24)
64:73 Kibirkstis Vilnius - Good Angels Kosice (Juskaite 17 - Jurcenkova 18)  
75:44 Lulea Basket - Horizont (Barthold 16 - Nuzhnaia 12)    
79:91 FSG Royal Eagles - Bornova Becker (Westerik 20 - Snow 21)
52:76 Liepajas Papirs/Lsss - Good Angels Kosice (Lipe 13 - Morris 16)
67:69 AL-Riyadi - Kibirkstis Vilnius (Hodges 27 - Juskaite 20)
41:71 Horizont - Bornova Becker (Nuzhnaia 15 - Snow 18)
85:64 Lulea Basket - FSG Royal Eagles (Nnamaka 20 - Boiago 18)

GRUPA A - Liepaja m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Good Angels Kosice 3 3 0 6 235/174 61
2. Lulea Basket 3 3 0 6 228/175 53
3. Bornova Becker 3 2 1 5 229/188 41
4. AL-Riyadi 3 2 1 5 211/193 18
5. Liepajas Papirs/Lsss 3 1 2 4 196/218 -22
6. Kibirkstis Vilnius 3 1 2 4 203/222 -19
7. FSG Royal Eagles 3 0 3 3 201/262 -61
8. Horizont 3 0 3 3 147/218 -71

I turniej (Piestany/Słowacja) 5-7 października 2017
69:63 Tsmoki-Minsk - Hoptrans Sirenos (Hasper 20 - Saurazaite 21)
83:47 Piestanske Cajky - Astana Tigers (Slamova 16 - Kurazova 16)
62:43 Tsmoki-Minsk - Astana Tigers (James 16 - Yagodkina 16)    
56:66 Hoptrans Sirenos - Piestanske Cajky (Ogorodnikova 14 - Kasparkova 18)    
56:66 Astana Tigers - Hoptrans Sirenos (Ogorodnikova 14 - Kasparkova 18)    
60:59 Piestanske Cajky - Tsmoki-Minsk (Smith 18 - James 33)



m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Piestanske Cajky 3 3 0 6 209/162 47
2. Tsmoki-Minsk            
3 2 1 5 190/166 24
3. Hoptrans Sirenos 3 1 2 4 185/182 3
4. Astana Tigers 
3 0 3 3 137/211 74

I turniej (Ryga/Łotwa) 28 wrzesnia - 1 października 2017
53:68 Samsun Canik - Udominate Basket (La Tanya Chantella 16 - Mershon 12)    
77:52 TTT RIGA - Dynamo Moscow (Basko Melnbarde 19 - Medvedeva 16)    
71:69 Udominate Basket - Dynamo Moscow (Brown 24 - Razheva 30)    
68:72 Samsun Canik - TTT RIGA (Putnina 20 - Peddy 25)    
48:70 Dynamo Moscow - Samsun Canik (Medvedeva 18 - Warley Talbert 22)   
59:47 TTT RIGA - Udominate Basket (Peddy 18 - Bas 14)

m zw por pkt kosze +/- różnica
1. TTT RIGA 3 3 0 6 208/167 41
2. Udominate Basket    
3 2 1 5 186/181 5
3. Samsun Canik 3 1 2 4 191/188 3
4. Dynamo Moscow 3 0 3 3 169/218 -49

II turniej (Izmir/Turcja) 1-3 grudnia 2017
68:55 Good Angels Kosice - Lulea Basket (Zirkova 15 - Motley 20)
58:86 Bornova Becker - Good Angels Kosice (Karatas 19 - Sarauskaite 16)
67:90 Lulea Basket - AL-Riyadi (Nystrom 19 - Hodges 32)
98:70 AL-Riyadi - Bornova Becker (Moukaddem 24 - Molnar 22)



m zw por pkt kosze +/- różnica
1. AL-Riyadi 2 2 0 4 188/137 51
2. Good Angels Kosice 2 2 0 4 154/113 41
3. Lulea Basket             
2 0 2 2 122/158 -36
4. Bornova Becker 2 0 2 2 128/184 -56

II turniej (Wilno/Litwa) 1-3 grudnia 2017
82:79 Kibirkstis Vilnius - FSG Royal Eagles (Landry 24 - Kleijn de 33)
65:47 Liepajas Papirs/Lsss - Horizont (Vitola 12 - Nuzhnaia 12)
56:70 Horizont - Kibirkstis Vilnius (Nuzhnaia 16 - Juskaite 12)
82:95 FSG Royal Eagles - Liepajas Papirs/Lsss (Kleijn de 23 - Ivashchanka 25)



m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Liepajas Papirs/Lsss
2 2 0 4 160/129 31
2. Kibirkstis Vilnius 2 2 0 4 152/135 17
3. FSG Royal Eagles 2 0 2 2 161/177 -16
4. Horizont 2 0 2 2 103/135 -32

II turniej - grupa B (Ryga/Łotwa) 8-12 grudnia 2017
47:84 Tsmoki-Minsk - TTT RIGA (Hasper 11 - Basko Melnbarde 15)
57:70 Hoptrans Sirenos - Udominate Basket (Bilotserkivska 13 - Begic 20)    
83:61 TTT RIGA - Hoptrans Sirenos (Kreslina 18 - Sakeviciute 12)
66:62 Udominate Basket - Tsmoki-Minsk (Kiesel 19 - Hasper 20)



m zw por pkt kosze +/- różnica
1. TTT RIGA 2 2 0 4 167/108 59
2. Udominate Basket    
2 2 0 4 136/119 17
3. Hoptrans Sirenos 2 0 2 2 118/153 -35
4. Tsmoki-Minsk 2 0 2 2 109/150 -41

II turniej - grupa B (Samsun/Turcja) 8-12 grudnia 2017
95:35 Piestanske Cajky - Samsun Canik (Slamova 25 - Gokdemir 11)
53:82 Astana Tigers - Dynamo Moscow (Kondrakova 12 - Razheva 22)
86:84 Dynamo Moscow - Piestanske Cajky (Lang 24 - Palenikova 18)
40:96 Samsun Canik - Astana Tigers (Warley Talbert 16 - Yagodkina 26)



m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Dynamo Moscow 2 2 0 4 168/137 31
2. Piestanske Cajky 2 1 1 3 179/121 58
3. Astana Tigers 2 1 1 3 149/122 27
4. Samsun Canik 2 0 2 2 75/191 116

III turniej - grupa A (Kaunas/Litwa) 12-14 stycznia 2018

Tsmoki-Minsk
Dynamo Moscow
Hoptrans Sirenos
Samsun Canik

III turniej - grupa A (Koszyce/Słowacja) 5-7 stycznia 2018
Horizont Minsk
Good Angels
AL-Riyadi
FSG Royal Eagles

III turniej - grupa B (Liepaja/Łotwa) 5-7 stycznia 2018

Kibirkstis Vilnius
VEGA1/Liepaja
Bornova Becker
Lulea Basket

III turniej - grupa B (Ryga/Łotwa) 12-14 stycznia 2018
TTT RIGA
Astana Tigers
Piestanske Cajky
Udominate Basket

GRUPA A m zw por pkt kosze +/- różnica
1. Good Angels Kosice 5 5 0 10 389/287 102
2. AL-Riyadi 5 4 1 9 399/330 69
3. Liepajas Papirs/Lsss 
5 3 2 8 356/347 9
4. Kibirkstis Vilnius 5 3 2 8 355/357 -2
5. Lulea Basket 5 3 2 8 350/333 17
6. Bornova Becker 5 2 3 7 357/372 -15
7. FSG Royal Eagles 5 0 5 5 362/439 -77
8. Horizont 5 0 5 5 250/353 -103
GRUPA B m zw por pkt kosze +/- różnica
1. TTT RIGA 5 5 0 10 375/275 100
2. Piestanske Cajky 5 4 1 9 388/283 105
3. Udominate Basket     
5 4 1 9 322/300 22
4. Tsmoki-Minsk 5 2 3 7 299/316 -17
5. Dynamo Moscow 5 2 3 7 337/355 -18
6. Astana Tigers 5 1 4 6 286/333 -47
7. Hoptrans Sirenos 5 1 4 6 303/335 -32
8. Samsun Canik 5 1 4 6 266/379 -113

***

Zwycięzcy ligi EEBL:
2016 – TTT Riga (Łotwa)
2017 - Good Angels Košice (Słowacja)