Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Mistrzostwa Polski 3x3 QUEST 2017

Dodano: 16.07.2017, 20:11

Piąty turniej w koszykówce 3x3 w Ostrowi Mazowieckiej wygrała drużyna PGE MKK Siedlce, która w finale pokonała zespół Polska Team U18 14:11. Do turnieju finałowego w Poznaniu (22/23 lipca br.) kwalifikują się po 3 najlepsze zespoły z każdego z pięciu turniejów. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner 3x3 QUEST.

I - 3x3 QUEST KONIN 18.06.2017
Kadra Polski w Koninie okazała się nie do zatrzymania dla pozostałych rywalek. Przez fazę grupową zespół przeszedł jak burza, tracąc maksymalnie sześć punktów w meczu. W finale ekipa Team Poland zmierzyła się why not?, ale podobnie jak wcześniej, nie dała żadnych szans przeciwniczkom i ostatecznie zwyciężyła aż 21:6. Jastina Kosalewicz, Angelika Kuras, Paulina Kuras i Karina Różyńska wygrały 1000 zł, upominki od miasta Konin oraz zaproszenie do turnieju finałowego w Poznaniu. W konkursie rzutów za trzy punkty najlepsza była Paulina Kuras (4) z Team Poland, która pokonała Karinę Różyńską (3 oraz wygrana w kwalifikacjach) oraz Natalię Szymczak (1).

II - 3x3 QUEST TORUŃ 24.06.2017
W głównej sobotniej kategorii, OPEN kobiet działo się naprawdę sporo. Do finału doszły zespoły DaModa.pl i Braveheart. Wcześniej, w fazie grupowej, ta pierwsza drużyna dość pewnie wygrała 19:8 i wydawało się, że ostatni mecz formalnością. Było jednak zupełnie inaczej! To Braveheart w składzie: Lucyna Kotonowicz, Katarzyna Hepner, Martyna Stasiuk, Żaneta Szczęśniak wygrał 17:9, tym samym ciesząc się ze złotych medali i 1000 złotych nagrody. W meczu o trzecie miejsce ekipa Jabłuszka Adama pokonała zespół Shalisha 13:12.

III - 3x3 QUEST GORZÓW WLKP. 02.07.2017
Rywalizacja w niedzielę od samego rana toczyła się w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10. Drugiego dnia turnieju 3x3 QUEST również rozegrano konkurs rzutów z dystansu. W kwalifikacjach wzięło udział aż 14 zawodników, a w wielkim finale znalezła się Claudia Trębicka (4fun) oraz Anna Markowska (Timon, Pumba i Lew). Najskuteczniejsza okazała się Markowska, a nagrodą były akcesoria sportowe. W kategorii OPEN kobiet wygrała drużyna Timon, Pumba i Lew, która w zaciętym finale pokonała 4Fun 9:6. Wiktoria Keller, Aleksandra Oleszkiewicz i Anna Markowska w nagrodę otrzymały 1000 zł oraz zaproszenie na turniej finałowy do Poznania.

IV - 3x3 QUEST KATOWICE 09.07.2017
w kategorii OPEN kobiet przez cały dzień wyróżniały się zespoły Polska Team U18 i 3CityTeam, który złożony był z zawodniczek narodowej reprezentacji. W fazie grupowej ta druga ekipa wygrała 19:9, a szansa na rewanż przyszła dość szybko, bo w wielkim finale. W ostatnim meczu turnieju niespodzianki jednak nie było i to ekipa 3CityTeam zwyciężyła aż 21:6. Angelika Kuras, Jastina Kosalewicz, Karina Różyńska oraz Paulina Kuras sięgnęły tym samym po 1000 zł! Nie zapomniano także o konkursie rzutów z dystansu. Tym razem najskuteczniejsza była Karolina Joniak z ekipy Jaski, która w nagrodę zgarnęła akcesoria sportowe, w tym oficjalną piłkę 3x3 marki Wilson.

V - 3x3 QUEST OSTRÓW MAZOWIECKA 16.07.2017
W Ostrowi Mazowieckiej do turnieju przystapiła drużyna PGE MKK Siedlce, złożona z zawodniczek zespołu grającego w Basket Lidze Kobiet. Ponadto w Ostrowi Mazowieckiej pojawiła się kadra Polski U18 (Karolina Brzozowska, Karina Gzinka, Wiktoria Keller, Aleksandra Zięmborska). Jak się okazało – to właśnie te dwie drużyny spotkały się ze sobą w wielkim finale. Ostatecznie wygrała ekipa bardziej doświadczona, czyli PGE MKK – 14:11. Katarzyna Trzeciak, Magdalena Parysek, Paulina Żukowska i Oksana Mollova sięgnęły tym samym po 1000 zł oraz zaproszenie na finałowy turniej w Poznaniu.

PGE MKK Siedlce - Poland Team u18 14:11

Turniej finałowy już 22 oraz 23 lipca w Poznaniu + turniej kwalifikacyjny 22 lipca o jedno wolne miejsce w turnieju finałowym.