Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Reprezentacja: Plan Kadry przed kwalifikacjami

Dodano: 05.05.2017, 09:52


Tuż po zakończeniu sezonu Basket Ligi Kobiet, poznaliśmy plan przygotowań Reprezentacji Polski do kwalifikacji na EuroBasket w 2019 roku. Portal KoszykowkaKobiet.pl - oficjalny partner Reprezentacji Polski w drodze na EuroBasket 2019.


Reprezentacja Polski rozpoczyna drugi rok pracy z trenerem Teodorem Mollovem. Wśród powołanych jest m.in. świeżo upieczona Mistrzyni Polski - Zuzanna Sklepowicz czy też "biała wieża" z Gorzowa Wlkp. - Magdalena Szajtauer.



maj
3-4.05.2017 – badania lekarskie (Warszawa)
8-16.05.2017 – zgrupowanie szkoleniowe (Zakopane)
17-22.05.2017 – turniej międzynarodowy z udziałem reprezentacji Hiszpanii oraz Chin (Hiszpania)
22-24.05.2017 – zgrupowanie szkoleniowe (Pruszków)
24-28.05.2017 – turniej międzynarodowy z udziałem reprezentacji Słowenii oraz Turcji (Słowenia)

czerwiec
5-12.06.2017 – zgrupowanie szkoleniowe (Władysławowo)
18-20.06.2017 – konsultacja szkoleniowa (Pruszków)
20-29.06.2017 – turnieje międzynarodowe (Chiny)

lipiec/sierpień
31.07-4.08.2017 – zgrupowanie szkoleniowe (Władysławowo)
4-7.08.2017 – gry kontrolne z reprezentacją Finlandii (Finlandia)
14-31.08.2017 – Uniwersjada (Chiny)

listopad
6-16.11.2017 – mecze kwalifikacyjne do EuroBasket Women 2019 (terminy i przeciwnicy zostaną podani po czerwcowym losowaniu)

***

Skład reprezentacji Polski kobiet (w nawiasie ostatni klub):
1. Julia Adamowicz, niska skrzydłowa (Energa Toruń)
2. Sylwia Bujniak, rozgrywająca/rzucająca (Cosinus Widzew Łódź)
3. Aneta Kotnis, silna skrzydłowa (Basket 90 Gdynia)
4. Dominika Miłoszewska, silna skrzydłowa/środkowa (Basket 90 Gdynia)
5. Monika Naczk, rozgrywająca (PGE MKK Siedlce)
6. Aleksandra Pawlak, skrzydłowa (InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
7. Karolina Poboży, silna skrzydłowa/środkowa (PGE MKK Siedlce)
8. Kamila Podgórna, rzucająca (Basket 90 Gdynia)
9. Amalia Rembiszewska, środkowa (Basket 90 Gdynia)
10. Zuzanna Sklepowicz, rozgrywająca (1KS Ślęza Wrocław)
11. Magdalena Szajtauer, środkowa (InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski)
12. Katarzyna Trzeciak, rozgrywająca/rzucająca (PGE MKK Siedlce)
13. Paulina Żukowska, środkowa (PGE MKK Siedlce)

Do składu od 17 maja dołączy Agnieszka Skobel z 1KS Ślęza Wrocław.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski kobiet:

Teodor Mollov - trener główny
Edyta Koryzna - trener asystent
Konrad Budka - trener asystent
Walerian Smolana - trener przygotowania fizycznego
Szymon Kossakowski - fizjoterapeuta
Mirosław Cygan
- koordynator przygotowań motorycznych
Olga Kijewska - menadżer reprezentacji
Maciej Krupiński - kierownik reprezentacji

inf. prasowa