Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

I liga: SMS PZKosz Łomianki wygrywa!

Dodano: 15.05.2017, 18:07

AZS Uniwersytet Gdański we własnej hali przegrał decydujące spotkanie o zwycięstwie w I lidze z SMS PZKosz Łomianki 73:86. W walce o 3. miejsce lepsze od MUKS'u Poznań były koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków. Do II ligi spada Tęcza Leszno oraz drużyna z Sokołowa Podlaskiego.  Więcej o sezonie regularnym.

FINAŁ

I mecz - 07.05.2017

AZS Uniwersytet Gdański - SMS PZKosz Łomianki
65:55 (10-14, 26-15, 9-11, 20-15)
stan rywalizacji: 1-0

Gdańsk: Formella 13 (10zb), A. Kuras 12, Bączek 11, P. Kuras 10, Kosalewicz 8 (11zb), Różyńska 7, Szczęśniak 4 (12zb)
Łomianki: Parzeńska 15, Makurat 14 (10zb), Nowakowska 8,  Ryng 8, Gwizdała 4, Puter 4, Niemojewska 2

Bardzo dobra II kwarta pierwszego spotkania finałowego, wygrana przez AZS Uniwersytet Gdański 26:15 dała prowadzenie po 20 minutach gry 36:29. Strzelecki popis zespołu w tejże połowie zakończyła Karolina Formella, która całe spotkanie zakończyła z double-double na koncie w postaci 13 punktów oraz 10 zbiórek. Po zmianie stron, pierwsze punkty zdobyła Kosalewicz i AZS miał już 9-punktową przewagę – 38:29. Jednakże seria 7:0 „młodzieży” z Łomianek szybko zmniejszyła straty i na 4 minuty przed końcem III kwarty na tablicy wyników było tylko 38:36 dla miejscowych. Skutecznie grające koszykarki trenera Augustynowicza nie dały jednak sobie odebrać prowadzenie i już na początku IV kwarty ponownie miały 9-punktową przewagę (49:40). Grające bardziej zespołowo w dniu dzisiejszym drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego oprócz Formelli miała także pomoc w Angelice Kuras (14), Kindze Bączek (11) oraz Paulinie Kuras (10). „Swoje” zrobiła także Jastina Kosalewicz (8 punktów oraz 11 zbiórek). W zespole z Łomianek najskuteczniejsza była Aleksandra Parzeńska (15 punktów). Mecz z double-double zakończyła Anna Makurat (14 punktów oraz 10 zbiórek).

***

II mecz - 10.05.2017

SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański
67:38 (12:6, 22:9, 22:12, 11:11)
stan rywalizacji: 1-1

Łomianki: Parzeńska 13, Gwizdała 11, Niemojewska 11, Ryng 9, Nowakowska 8, Makurat 8, Niełacna 5, Falkowska 2
Gdańsk: Szczęśniak 10 (14zb), Kosalewicz 9, Bączek 7, P. Kuras 6, A. Kuras 4, Różyńska 2

Nic do powiedzenia nie miały koszykarki z Gdańska w drugim spotkaniu finałowym I ligi. Już pierwsze 10 minut spotkania (12:6 dla gospodyń) pokazało, iż AZS nie będzie miał łatwo. Jeszcze gorzej dla podopiecznych trenera Augustynowicza było w II kwarcie – przegranej aż 9:22. Słaba obrona oraz skuteczność spowodowały, iż po 20 minutach gry było 34:15 dla SMS’u. Nic nie zmieniło się po zmianie stron, w dalszym ciągu stroną przeważającą były miejscowe, które po trafieniu Parzeńskiej prowadziły już 45:23. Akademiczki nie radziły sobie z rzutami zza linii 6,75 (1/21)! Oraz grały strasznie chaotycznie, notując aż 20 strat. Liderką w zespole z Łomianek była wspomniana Parzeńska (13 punktów), po (11) dodały Niemojewska oraz Gwizdała. U przyjezdnych, przy słabej skuteczności (27%) – 10 „oczek” zanotowała Żaneta Szczęśniak dodając do tego 14 zbiórek.

III mecz - 14.05.2017

73:86 (23:14, 18:27, 25:29, 7:16)
stan rywalizacji: 1-2

Gdańsk: Kosalewicz 21, Różyńska 16, P. Kuras 11, A. Kuras 8, Formella 7, Cieślicka 6, Szczęśniak 2 (10zb), Bączek 2
Łomianki: Makurat 36, Gwizdała 12, Parzeńska 11, Niemojewska 11, Niłacna 9, Nowakowska 4, Ryng 3

Znakomita dyspozycja Anny Makurat (36 punktów, 8/17 za 3) dała zespołowi z Łomianek jakże ważną wygraną w decydującym spotkaniu, którego stawką było prawo gry w Basket Lidze Kobiet oraz wygrana w I lidze w obecnym sezonie.  Jednak, to gospodynie grając na własnym parkiecie po 10 minutach gry prowadziły 23:14 i nic nie zapowiadało tego co miało stać się w kolejnych kwartach. Dwa celne rzuty zza linii 6,75 tuż po wznowieniu gry Makurat zbliżyły SMS na 6 punktów – 20:26. Kolejne trafienia były również dziełem 17-latki, która nie tylko dała sygnał do ataku ale również w przeważającej części brała w nim czynny udział. Po 20 minutach gry na tablicy wyników był remis po 41. Po zmianie stron kolejne trafienie zza linii 6,75 Makurat dało prowadzenie 50:47, lecz AZS za sprawą skutecznej Różyńskiej oraz Angeliki Kuras pokazał, iż nie zamierza się poddać i po 30 minutach gry tracił do rywalek 4 „oczka” – 66:70. Wszystko wyjaśniło się bardzo szybko w IV kwarcie, gdy seria 7:0 dała wynik 77:67. Baz wątpienia występ Anny Makurat zostanie zapamiętany na długo i pokazuje, iż drzemią w niej olbrzymie możliwości. Po stronie drużyny z Pomorza – 21 „oczek” rzuciła Jastina Kosalewicz.

O 3. MIEJSCE

I mecz - 06.05.2017

AZS Politechnika Korona Kraków - Pomarańczarnia MUKS Poznań
81:52 (17:16, 21:9, 22:19, 21:8)

Kraków: Rafałowicz 21, Krzywoń 19, Ciężadło 14, Homoncik 9, Grabska 8, Pratasewicz 4, Krawiec 4, Pasek 2
Poznań: Durak 15, Olszewska 13, Bednarczyk 11, Szarzyńska 6, Szemraj 5, Pilichowska 2

Bardzo dobre rozpoczęcie spotkania przez koszykarki AZS Politechniki, dało już po 8 minutach gry prowadzenie 17:9.  Ostatnie 120 sekund I kwarty to jednak gra błędów gospodyń, które przegrały ten fragment 0:8. Zupełnie inne było drugie 10 minut spotkania, w których to AZS zagrał skutecznie i przede wszystkim mądrze w obronie, nie pozwalając za bardzo punktować drużynie z Poznania. Po 20 minutach gry było 38:25 po skutecznej akcji Krzywoń i wszystko szło po myśli gospodyń. Nic nie zmieniło się po zmianie stron, gdzie drużyną przeważającą był AZS, który za sprawą celnego rzutu zza linii 6,75 Rafałowicz prowadził już 71:48 w 36 minucie gry. Ogromną przewagę Korona Kraków miała także pod tablicami (43 do 24) w zbiórkach.

II mecz - 13.05.2017

MUKS Poznań - Politechnika Korona Kraków
75:55 (21:12, 13:9, 21:16, 20:18)
wynik dwumeczu: 127:136

Poznań: Bednarczyk 21, Szarzyńska 15, Durak 12, Klatt 10, Szemraj 9, Olszewska 8
Kraków: Homoncik 14, Ciężadło 13, Rafałowicz 7, Krzywoń 6, Krawiec 5,  Grabska 5, Pratasewicz 4, Pasek 1

1/2 FINAŁU (systemem 1-1-1)

I mecz - 22.04.2017
(1-0) 79:60 AZS Uniwersytet Gdański - Korona Kraków (Różyńska 21 - Grabska 19)
(0-1) 61:80 MUKS Poznań - SMS PZKosz (Szarzyńska 16 - Makurat 27)

II mecz - 26.04.2017
(1-1) 66:65 Korona Kraków - AZS Uniwersytet Gdański (Krzywoń 16 - Różyńska 16)
(2-0) 61:56 SMS PZKosz - MUKS Poznań (Nowakowska 22 - Bednarczyk 17)

III mecz - 03.05.2017
(2-1) 68:52 AZS Uniwersytet Gdański - Korona Kraków (Różyńska 18 - Grabska 11)

1/4 FINAŁU (systemem 1-1-1)

I mecz - 01.04.2017
(1-0) 81:67 AZS Uniwersytet Gdański - ŁKS SMS Łódź (Różyńska 19 - Stasiuk 27)
(1-0) 62:52 Korona Kraków - Uniwersytet Warszawski (Rafałowicz 15 - Ossowska 14)
(1-0) 77:58 MUKS Poznań - Lider Pruszków (Bednarczyk 19 - Ostrowska 23)
(1-0) 62:51 SMS PZKosz Łomianki - Enea AZS Poznań (Makurat 19 - Woźniak 16)

II mecz - 08.04.2017
(1-1) 58:57 ŁKS SMS Łódź - AZS Uniwersytet Gdański (Makowska 15 - P. Kuras 15)
(0-2) 54:79 Lider Pruszków - MUKS Poznań (Szyller 14 - Bednarczyk 16)
(1-1) 76:46 Uniwersytet Warszawski - Korona Kraków (Pawłowska 23 - Rafałowicz 11)
(1-1) 63:34 Enea AZS Poznań - SMS PZKosz Łomianki (Szloser 18 - Makurat 7)

III mecz - 12.04.2017
(2-1) 84:64 AZS Uniwersytet Gdański - ŁKS SMS Łódź (P. Kuras 24 - Stasiuk 17)
(2-1) 64:46 SMS PZKosz Łomianki - Enea AZS Poznań (Makurat 22 - Woźniak 14)
(2-1) 67:41 Korona Kraków - Uniwersytet Warszawski (Krzywoń 17 - Kaja 10)

GRUPA A (systemem 1-1-1)

I mecz - 18.03.2017
(1-0) 83:40 Uniwersytet Gdański - KKS Olsztyn (Szczęśniak 14 - Zajączkowska 14)
(1-0) 70:56 SMS PZKosz Łomianki - MUKS Bydgoszcz (Ryng 17 - Myśków 16)
(1-0) 64:61 AZS UW - Politechnika Gdańska (Ossowska 18 - Faleńczyk 21)
(0-1) 34:63 Grot Pabianice - Lider Pruszków (Kolasa 7 - Minczewska 17)

II mecz - 25.03.2017
(0-2) 64:82 KKS Olsztyn - Uniwersytet Gdański (Zajączkowska 19 - Kosalewicz 18)
(0-2) 58:73 MUKS Bydgoszcz - SMS PZKosz Łomianki (Myśków 19 - Makurat 26)
(2-0) 55:52 Lider Pruszków - Grot Mobilis Pabianice (Ostrowska 11 - Kolasa 13)
(0-2) 49:70 Politechnika Gdańska - AZS UW (Przybytek 14 - Ossowska 25)

GRUPA B (systemem 1-1-1)

I mecz - 19.03.2017
(1-0) 79:59 MUKS Poznań - 1KS Ślęza II Wrocław (Durak 17 - Tyszkiewicz 17)
(1-0) 85:55 Korona Kraków - UKS Aleksandrów Łódzki (Rafałowicz 17 - Telenga 13)
(1-0) 78:46 Enea AZS Poznań - MKS Jelenia Góra (Szloser 17 - Korczyc 13)
(1-0) 65:50 ŁKS SMS Łódź - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (Stasiuk 21 - Deko 20)

(0-2) 59:68 MKS Jelenia Góra - Enea AZS Poznań (Korczyc 22 - Woźniak 22)
(0-2) 61:79 1KS Ślęza II Wrocław - MUKS Poznań (Tyszkiewicz 19 - Szarzyńska 17)
(0-2) 47:71 MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - ŁKS SMS Łódź (Kret 13 - Stasiuk 17)
(0-2) 60:84 UKS Aleksandrów Łódzki - Korona Kraków (Telenga 18 - Grabska 19)

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie, pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.

III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1). Zwycięzca uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Kobiet (Basket Lidze Kobiet)

(1-0) 68:35 SMS PZKosz II - MPKK Sokołów Podlaski (Podkańska 13 - Zieniewska 10)

(0-2) 37:58 MPKK Sokołów Podlaski - SMS PZKosz II (Szkop 10 - Klimek 16)

(1-0) 61:51 Tęcza Leszno - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski (Wojdalska 21 - Sobota 11)

(1-1) 74:72 ŻKK Wodzisław Śląski - Tęcza Leszno (Majka 21 - Wojdalska 32)

III mecz 01.04.2017
(1-2) 68:69 Tęcza Leszno - ŻKK Wodzisław Śląski (Wojdalska 18 - Jasiulewicz 16)

***

PLAY-OUT
do dwóch zwycięstw (1-1-1), dwa ostatnie zespoły z grupy A i B. Pokonani tracą prawo gry w I Lidze.