Puchar Polski 2017: Derby Dolnego Śląska w pierwszym półfinale

Dodano: 28.01.2017, 12:57


W pierwszym półfinale będziemy świadkami derbów Dolnego Śląska – Ślęza Wrocław – CCC Polkowice (godz. 16:00). Na zakończenie dnia, mistrz Polski zmierzy się z AZS AJP Gorzów Wlkp. (godz. 18:30). Transmisja TV.
półfinał I – 28.01.2017
W pierwszym półfinale Pucharu Polski będziemy świadkami derbów Dolnego Śląska. Bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie Ślęza Wrocław podejmie CCC Polkowice. Polkowice, które w pierwszej części sezonu były największym rozczarowaniem ligi, powoli stają na nogi i z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej.  Ostatnio zawodniczki trenera Kovacika odniosły również pierwszą wygraną w Eurolidze, na wyjeździe w Orenburgu. Więcej o meczu. W pierwszym meczu, rozegranym we Wrocławiu w listopadzie ur. CCC uległo 58:83.

Wrocławska Ślęza z lidze plasuje się tuż za mistrzem Polski z Krakowa. Swoją dobra pozycję jak i grę drużyna zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrej obronie. Również bardzo dobrze w tym sezonie gra Marissa Kastanek, a szczególną uwagę trzeba zwrócić na „królową asyst” Sharnee Zoll. Pod koszem zawsze groźna jest Nikki Green oraz Agnieszka Kaczmarczyk, co pokazały w półfinałowym spotkaniu z AZS UMCS Lublin.

CCC Polkowice – Ślęza WrocławŚlęza Wrocław
sobota, godz. 16:00

***

półfinał II – 28.01.2017
W drugim półfinale krakowska Wisła Can-Pack zagra z „czarnym koniem” tego sezonu z Gorzowa Wlkp. Gorzowianki w meczu ćwierćfinałowym nie miały trudnej przeprawy i w spotkaniu z MUKS’em Poznań zagrały również młodsze koszykarki. Dobra rotacja w zespole jak i skuteczne jak zawsze trio (Seekapm – Hurt – Talbot) dają praktycznie w każdym meczu powody do zadowolenia.  Mistrz Polski w dniu wczorajszym wrócił ze Schio, gdzie rozegrał euroligowe, przegrane spotkanie z Familą. Więcej o meczu.

Drużyna w dalszym ciągu jest osłabiona brakiem Eweliny Kobryn, Małgorzaty Misiuk. Do rotacji powraca Claudia Pop. W rozegranym w grudniu meczu ligowym, „Biała Gwiazda” wygrała z zespołem Dariusza Maciejewskiego na własnym parkiecie 86:66. Czy krakowska Wisła Can-Pack przed własną publicznością pokona objawienie sezonu i awansuje do jutrzejszego finału?

Wisła CP KrakówWisła Can-Pack Kraków – AZS AJP Gorzów Wlkp.KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
sobota, godz. 18:30