Puchar Polski 2017: Ślęza Wrocław i AZS Gorzów Wlkp. w półfinale

Dodano: 27.01.2017, 19:28

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu, Ślęza Wrocław pokonała AZS UMCS Lublin 57:51 i w jutrzejszym półfinale zmierzy się z CCC Polkowice.Drugim półfinalistą został gorzowski AZS, który rozgromił I-ligowy MUKS Poznań.

W pierwszym spotkaniu Final6 Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą 1KS Ślęza Wrocław oraz obrończynie tytułu sprzed roku - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Choć obie ekipy „ostrzyły swoje zęby” na awans do półfinału, to po 40 minutach sztuka ta udała się tym pierwszym. Podopieczne Arkadiusza Rusina kontrolowały przebieg całego meczu i ostatecznie zwyciężyły 57:51.

Największą zmorą koszykarek Pszczółki była dziś skuteczność z gry. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka trafiły dziś zaledwie 13 z 39 rzutów za 2 punkty oraz 5 z  22 za 3 punkty.

Choć gospodynie tego meczu również nie grzeszyły skutecznością, to ich lepsza gra w ataku oraz mocniejsza obrona pozwoliły na odniesienie ważnego zwycięstwa. Przez całą pierwszą połowę zespół Ślęzy prowadził różnicą kilku oczek. Po zmianie stron lublinianki zamiast odrabiać stratę straciły zupełnie swój rytm gry i przez kolejne minuty nie mogły odnaleźć drogi do kosza. Ich niemoc wykorzystała Ślęza, która  wyszła na 13-punktowe prowadzenie. Ta część meczu przesądziła o końcowym zwycięstwie. O ostatniej kwarcie obie ekipy z pewnością będą chciały zapomnieć. Niecelne rzuty oraz liczne straty sprawiły, że razem oba zespoły zdobyły jedynie 14 punktów (6:8). Grę wrocławianek kreowała dziś tradycyjnie Sharnee Zoll, która spotkanie zakończyła z 7 asystami na koncie.

Liderkami zwycięskiej drużyny były Sharnee Zoll (13) oraz Agnieszka Kaczmarczyk (10). Jednak o zwycięstwie zadecydowała skuteczna gra całego zespołu. W drużynie z Lublina Skuteczne były Asia Boyd oraz Uju Ugoka, które zdobyły kolejno 16 i 14 pkt. Ponadto 7 punktów rzuciła Dominika Owczarzak, zaś żadna z pozostałych lublinianek nie przekroczyła czteropunktowej zdobyczy na swoim koncie. - Ciężko było patrzeć na ostatnią kwartę. W koszykówce trzeba trafiać, a jedna i druga drużyna miały dużo otwartych pozycji, ale zabrało trafień - powiedział po meczu Arkadiusz Rusin.

Ślęza WrocławŚlęza Wrocław - AZS UMCS LublinAZS UMCS Lublin
57:51 (19:13, 14:18, 18:12, 6:8)

Wrocław: Zoll 13, Kaczmarczyk 10, Greene 9, Kastanek 9, Skobel 7, Majewska 4 (10zb), Sklepowicz 3, Rymarenko 2
Lublin: Boyd 16, Ugoka 14, Owczarzak 5, Dobrowolska 4, Jujka 4, Mistygacz 3, Dorogobuzowa 3

***

W drugim ćwierćfinale nie było niespodzianki. Niezwykle groźne i skuteczne w tym sezonie koszykarki InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. pewnie pokonały reprezentującą 1 ligę kobiet Pomarańczarnię MUKS Poznań 109:40.

Różnica poziomów pomiędzy zajmującą 3 miejsce w tabeli Basket Ligi Kobiet ekipą z Gorzowa, a pierwszoligowym MUKSem widoczna była przez całe 40 minut. Gorzowianki mocną obroną wybiły swoim rywalkom koszykówkę z gry już w ciągu niespełna pierwszych 6 minut, kiedy to na tablicy wyników było 25:3, a po zakończeniu pierwszej kwarty 33:10. W kolejnych odsłonach meczu podopieczne Dariusza Maciejewskiego powiększały swoją przewagę. Taki obraz gry sprawił, że szansę na grę otrzymały dziś wszystkie zawodniczki.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole Gorzowa były Stephanie Talbot (19 punktów), Courtney Hurt (16) oraz Katarzyna Dźwigalska (13). W drużynie z Poznania najlepiej punktowała Żaneta Durak (11).

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.AZS AJP Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań
109:40 (33:10, 18:11, 26:12, 32:7)

Gorzów Wlkp.: Talbot 19, Hurt 16, Dźwigalska 13, Misiek 13, Duchnowska 12, Seekamp 11, K.  Jaworska 8, Szajtauer 7 (12zb), Kominek 6, Kopciuch 4
Poznań: Durak 11, Miśkiewicz 10, Kowalewska 9, Klatt 7, Policha 2, Jóźwiak 1

- Kiedyś potrafiliśmy wygrać tutaj z Wisłą Can-Pack, ale to były czasy, gdy obie drużyny grały w Eurolidze. Dawno tutaj nie odnieśliśmy zwycięstwa. To rywal z wysokiej półki, lecz mecz meczowi nierówny. Nie mamy ciśnienia, żeby to koniecznie wygrać. Po prostu chcemy zagrać najlepiej jak potrafimy. Jeśli będzie sprzyjająca okazja, aby pokonać drużynę z Krakowa, to to zrobimy. Boisko to jutro rozstrzygnie - mówił po meczu trener Dariusz Maciejewski (trener AZS AJP Gorzów Wlkp.).

W pierwszym półfinale, Ślęza Wrocław zmierzy się z CCC Polkowice (godz. 16:00). W drugim, mistrz Polski i gospodarz turnieju zagra z AZS AJP Gorzów Wlkp. (godz. 18:30).