Euroliga: Pierwsza wygrana CCC, kolejna porażka Wisły Can-Pack

Dodano: 26.01.2017, 22:01

W dalekim i mroźnym Orenburgu, CCC Polkowice pokonały słabo spisującą się ostatnio Nadieżdę 60:50 i tym samym zanotowały pierwszą wygraną w Eurolidze. Wygrała także USK Praga jak i Avenida Salamanka. Porażki w Schio doznały koszykarki Wisły Can-Pack. Transmisja TV

Słabej gry rosyjskiej Nadieżdy Orenburg ciąg dalszy. Podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach główną przyczyną porażki była strasznie słaba skuteczność, tak też było i tym razem – 23%. Trochę tylko lepiej zaprezentowały się koszykarki CCC (39%), które odniosły pierwszą wygraną w Eurolidze.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodyń, które prowadziły 5:0, lecz już po chwili 6 „oczek” z rzędu zdobyło CCC. W II części spotkania lepiej i trochę bardziej skuteczniej zagrały właśnie przyjezdne, które wygrały kwartę 15:8 i po 20 minutach prowadziły 23:20. Niski wynik i bardzo słaba skuteczność obu drużyn, nie zwiastowała nic dobrego przed II połową. Po wyjściu z szatni gospodynie w dalszym ciągu grały ospale, popełniały dużo błędów jak i w dalszym ciągu nie umiały wstrzelić się w kosz rywalek.  „Pomarańczowe” natomiast  tę część spotkania rozpoczęły dobrze i w 280 sekund powiększyły przewagę do 10 „oczek” – 32:22.

Festiwal błędów trwał w najlepsze także w IV kwarcie. Jakimś sposobem doprowadziło to po trafieniu Williams do stanu 44:49 dla CCC. Jeszcze lepiej dla koszykarek z Orenburga było na 2 minuty i 25 sekund przed końcową syreną, gdy skuteczna była Petrushina (49:51). Sama końcówka to przede wszystkim rzuty wolne, które lepiej wykonywała drużyna z Dolnego Śląska. Po 14 punktów dla CCC rzuciła Faulkner oraz Harrison. Długo trzeba było czekać na dobry występ w Eurolidze chorwackiej środkowej Rezan, tym razem zanotowała double-double (10 punktów oraz  11 zbiórek).

Nadieżda Orenburg – CCC Polkowice
50:60 (11:8, 9:15, 15:17, 15:20)

Orenburg: Zahui 14 (15zb), Williams 11 (14zb), Ouvina 9, Petrushina 6, Anoikina 4, Mitchell 3, Beglova 3
Polkowice: Harrison 14, Faulkner 14, W. Musina 12, Rezan 10 (11zb), Gala 6, Leciejewska 2, Musina 2

***

Osłabiona brakiem Eweliny Kobryn (kontuzja) oraz Małgorzaty Misiuk (kontuzja) i Meighan Simmons (w jej miejsce Vanessa Gidden), krakowska „Biała Gwiazda” uległa Famili Schio 54:80. Wysoka porażka, to głównie zasługa ostatniej kwarty przegranej aż (12:29). Jednakże już od początku spotkania przewagę miały miejscowe, które po 10 minutach gry prowadziły 20:15 po trafieniu Sottany (13 punktów, 5 asyst). Prowadzenie jeszcze przed przerwą powiększyła Zandalasini (16 punktów oraz 7 zbiórek).  Mistrz Polski po zmianie stron, powoli odrabiał straty i po trafieniu Szott-Hejmej w 28 minucie tracił do rywalek tylko 5 „oczek” – 40:45. Na początku ostatniej części spotkania seria 7:0 koszykarek ze Schio praktycznie zamknęła drogę do zwycięstwa dla „Białej Gwiazdy”. W końcowych minutach było jeszcze gorzej i kolejna porażka stała się faktem. Najskuteczniejszą koszykarką w zespole Famili była wspomniana wyżej Zandalasini (16). W zespole z małopolski najlepiej punktowała belgijka Hind Ben Abdelkader (17). Z kontuzjowanych zawodniczek na parkiecie zabrakło także Isabelle Yacoubou (Famila).

Famila Schio – Wisła Can-Pack KrakówWisła CP Kraków
80:54 (20:15, 19:12, 12:15, 29:12)

Schio: Zandalasini 16, Macchi 15, Sottana 13, Anderson 11, Miyem 10, Bestagno 5, Martinez 5, Tagliamento 3, Ress 2.
Kraków: Ben Abdelkader 17,Gidden 13, Ygueravide 11, Szott-Hejmej 9, Ziętara 4

Pozostałe spotkania:
103:40 UMMC Jekaterynburg - Hatay BB (Griner 20 - Snytsina 12)
65:43 Dynamo Kursk - BLMA (Ogwumike 13pkt, 10zb - Skrela 11)
66:53 Fenerbahce - Uni Gyor (Quigley 17 - Likhtarovich 10)
96:47 USK Praga - Mersin BB (Hanusova 18 - Petronyte 14)
80:59 Bourges Basket - Uniqua Sopron (Dos Santos 17pkt, 14zb - Turner 25)
79:70 Avenida Salamanka - ESBVA-LA (Elonu 20 - Ayali 15)

8 CCC Polkowice 10 1 9 604 713 -109 11

Awans do fazy play-off uzyskają po 4 najlepsze zespoły z obu grup. Drużyny z miejsc 5-6 awansują do EuroCup.