Mecz Gwiazd POZKosz - Zachód pokonał Wschód

Dodano: 26.06.2016, 08:19

W sobotę, 25 czerwca br. w hali Gdyńskiego Centrum Sportu odbył się Mecz Gwiazd Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Podobnie jak w ubiegłych latach naprzeciw siebie stanęły drużyny Juniorek Wschodu oraz Zachodu. Portal KoszykowkaKobiet.pl oficjalny partner Meczu Gwiazd oraz Pomorskiego Związku Koszykówki.

Po niezwykle zaciętym meczu, głównie dzięki wygranej różnicą 6 punktów drugiej kwarcie, ze zwycięstwa 63:59 cieszyły się koszykarki Zachodu.

MVP Meczu Gwiazd wybrana została najskuteczniejsza zawodniczka w całym spotkaniu, Marta Marcinkowska.

Wschód – Zachód
59:63 (18:16, 14:20, 16:16, 11:11)

Wschód: Klotzke 15, Brzozowska 14, Jaroszewska 12, Szymkiewicz 9, Sztejman 5, Jaworska 2, Ławicka 2

Zachód: Marcinkowska 16, Leik 9, Zelewska 9, Śmiechowska 8, Ustowska 5, Stefańska 4, Kuchta 4, Konkol 4, Lica 2, Czaja 2

Tradycyjnie w przerwach meczu nagrodzone zostały najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii Juniorek Starszych 1 miejsce zajęła drużyna VBW GTK Gdynia, 2 miejsce Politechnika Gdańska, 3 miejsce UKS Siódemka Sopot. Królem Strzelców została Anna Jakubiuk (VBW GTK), zaś najskuteczniej za 3 pkt rzucała Kamila Podgórna (VBW GTK).

W kategorii Juniorek 1 miejsce zajęła Bryza Politechnika Gdańska, 2 miejsce VBW GTK Gdynia, 3 miejsce BAT Sierakowice. Królem Strzelców została Marta Marcinkowska (VBW GTK), najskuteczniej za 3 pkt rzucała Weronika Lejk (VBW GTK), zaś MVP rozgrywek wybrano Katarzynę Śmietańską (Bryza Politechnika).

W kategorii Kadetek 1 miejsce zajęła drużyna SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański, 2 miejsce VBW GTK Gdynia, 3 miejsce UKS Trops Kartuzy. Królem Strzelców została Katarzyna Jaworska (UKS 7 Sopot), najskuteczniej za 3 pkt rzucała Aleksandra Ustowska (Trops).