Mecz Gwiazd z Lublinie wygrywa drużyna Gwiazd Ligi

Dodano: 28.02.2015, 21:58

W Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet będącym corocznym świętem kobiecej koszykówki wzorem poprzednich lat zmierzyły się Reprezentacja Polski oraz zespół zagranicznych Gwiazd TBLK. Po 40 minutach lepsze okazały się Gwiazdy TBLK, które zwyciężyły 76:66. Portal KoszykowkaKobiet.pl - partner Reprezentacji Polski i Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet w Lublinie.

Spotkanie, jak przystało na Mecz Gwiazd rozpoczęło się bardzo spokojnie, choć lepiej dla zespołu gwiazd. Prowadzone przez Stefana Svitka oraz Tomasza Herkta koszykarki szybko wypracowały prowadzenie 5:0, jednak nie były w stanie utrzymać go dłużej niż przez dwie minuty. Po punktach Marty Jujki oraz Justyny Żurowskiej-Cegielskiej kadrowiczki wyrównały stan meczu, a chwilę później wyszły na jednopunktowe prowadzenie.  W kolejnych minutach obie ekipy starały się wyczuć przeciwnika, a żadna z drużyn nie mogła wypracować wyższej niż 3-punktowej przewagi. Taka sytuacja utrzymywała się do zakończenia pierwszej połowy meczu, która zakończyła się wynikiem 29:27 dla Gwiazd TBLK.

- Udział w Meczu Gwiazd był jedną z najbardziej zabawnych rzeczy jaką zrobiłam w życiu! Świetna zabawa i atmosfera! Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tego wydarzenia - powiedziała po meczu portalowi KoszykowkaKobiet.pl Jhsmine Player (Ślęza Wrocław, drużyna Gwiazd Ligi).

Przewaga tych ostatnich zaczęła systematycznie powiększać się po zmianie stron. Głównie dzięki skutecznym Jantel LavenderAllie Quigley Gwiazdy w 25 minucie meczu prowadziły już 43:35. Choć po stronie kadry punktowały m.in. Krężel oraz Żurowska-Cegielska, to kadrowiczki nie były w stanie zbliżyć się do swoich rywalek na mniej niż 4 punkty. Taka gra utrzymała się również przez całą czwartą kwartę. Gwiazdy w pełni wykorzystały swój potencjał i wypracowanego prowadzenia nie oddały do ostatniego gwizdka. W reprezentacji Polski już w pierwszej piątce zadebiutowała Julie McBride.

Zarówno duet szkoleniowy Svitek-Herkt, jak i trenerzy Reprezentacji - Krzysztof Szewczyk oraz Dariusz Raczyński dali szansę wystąpić w tym meczu wszystkim swoim koszykarkom.

Reprezentacja Polski - Zagraniczne Gwiazdy Ligi
66:76 (14:17, 13:12, 22:26, 17:21)

Polska: Żurowska-Cegielska 12 (11zb), Jujka 11, Krężel 9, Pawlak P. (6), Pawlak A. 5, Skobel 5, McBride 4, Ziętara 4, Morawiec 4, Owczarzak 2, Koc 2, Gala 2
Gwiazdy TBLK: Lavender 18, Quigley 16, Nwagbo 11, Sutherland 9, Vandersloot 5, Brewer 4, Carter 4, Reid 4, Player 3, Ogrodnikova 2

MVP Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet wybrana została Allie Quigley.

Mecz Gwiazd to jednak nie tylko widowisko koszykarskie, ale również liczne konkursy. W rywalizacji rzutów za trzy punkty najlepsza okazała się być Julie McBride.

W eliminacjach, które odbyły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem o awans do ścisłego finału rywalizowały ze sobą  Allie Quigley, Maurita Reid, Jhasmin Player (zespół gwiazd) oraz Katarzyna Krężel, Aleksandra Pawlak oraz Julie McBride (Polska). Reprezentantki naszego kraju okazały się bezkonkurencyjne i pewnie awansowały do finału. W nim, z dorobkiem  20 pkt wygrała wspomniana McBride, zaś ex aequo drugie miejsce z 16 punktami zdobyły Katarzyna Krężel oraz Aleksandra Pawlak.

- Mecz Gwiazd był niezwykłą okazją do zobaczenia gwiazd całej ligi a dla reprezentantek - niesamowitym wyróżnieniem za dotychczasowe zmagania na parkiecie w trwającym jeszcze sezonie. Wspaniale było znaleźć się wśród takich dziewczyn i wspólnie uczestniczyć w tak prestiżowej promocji koszykówki. Myślę, że organizacyjnie był to jeden z najlepszych meczów, w których udało mi się uczestniczyć – Marta Jujka (MKK Siedlce, Reprezentacja Polski) dla portalu KoszykowkaKobiet.pl

W przerwie meczu uczczono również 15-lecie udziału Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach oraz zdobycia złotego medalu Mistrzostw Europy w 1999r w Katowicach. Pamiątkowe statuetki oraz medale Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla zawodniczek: Joanny Szwichtenberg, Ilony Mądrej, Agnieszki Jaroszewicz, Doroty Bukowskiej, Sylwii Wlaźlak, Patrycji Czepiec, Katarzyny Dydek, Katarzyny Dulnik, Edyty Koryzny, Elżbiety Nowak, Beaty Predhel oraz trenera Tomasza Herkta i ówczesnego szefa  kadry Ludwika Miętty-Mikołajewicza wręczyli Prezes PZKosz Grzegorz Bachański, Honorowy Prezes PZKosz Pan Kajetan Hądzelek oraz Dorota Idzi, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Takie mecze rządzą się swoimi prawami, aczkolwiek nie był to typowy Mecz Gwiazd, gdzie obydwa zespoły łącznie rzucają po 200 punktów. Ze względu na to, że była to Reprezentacja Polski wszystkie dziewczyny przyłożyły się do tego meczu, to samo zrobiły gwiazdy naszej ligi. Moje osobiste wrażenia są takie, że była to bardzo fajna impreza, super zorganizowana, przyszło dużo kibiców i miejmy nadzieje, że widowisko się podobało, oraz że kibice wrócą do koszykarskich hal szczególnie, że Lublin ma ekstraklasę kobiet i mężczyzn. - powiedziała po meczu portalowi KoszykowkaKobiet.pl Ewelina Gala (Basket Gdynia, Reprezentacja Polski).

Na zakończenie spotkania, z rąk Prezesa Grzegorza Bachańskiego, Dyrektor TBLK Olgi Kijewskiej oraz Justyny Żurowskiej-CegielskiejSharnee Zoll pamiątkowe koszulki odebrali Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Podsekretarz Stanu MSiT Dorota Idzi oraz Elżbieta Karcz, Dyrektor Promocji i Komunikacji Firmy Tauron Polska Energia.

Oprawę artystyczną zapewnili dziś skrzypaczka Alexa, Alter Trio, Agencja Artystyczna Art Mafia z pokazem żonglerskim oraz Sylwia Smolińska z pokazem Hula-Hop, a także cheerleaderki Next oraz USD!

A jak Mecz Gwiazd w Lublinie ocenia Dyrektor Zarządzający Tauron  Basket Ligą Kobiet - Olga Kijewska: "Podsumowując już na spokojnie wczorajszy Mecz Gwiazd Tauron jestem zadowolona, iż to wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem wśród kibiców, wypełniona prawie po brzegi Hala Globus stworzyła wspaniałą atmosferę podczas meczu. Uważam, że była to doskonała forma promocji żeńskiej koszykówki. Formuła meczu, czyli gra Reprezentacji Polski przeciwko zagranicznym zawodniczkom ligi dostarczyła wiele sportowych emocji. A wiele występów artystycznych oraz konkursów stworzyło niezapomniany klimat wydarzenia. Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych Partnerów, Sponsorów, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Lublin - wszystkich chciałabym serdecznie podziękować za wsparcie".