Ziętara na Słowacji, Kobryn w Rosji, Bibrzycka w Turcji (wyniki grudzień)

Dodano: 18.12.2014, 22:55

Good Angels Koszyce niepokone po fazie zasadnieczej słowackiej ekstraklasy. UMMC Jekaterynburg w lidze rosyjskiej pokonał bez problemów Nadezhdę Orenburg 73:57. Prowadzony przez Jacka Winnickiego Fenerbahce doznał drugiej porażki w lidze tureckiej i spadł na drugie miejsce w tabeli.

Bálintová 14, Phillips 12, Krivačević 6, Ziętara 5 (2zb, 1as), Bär 5

Koszykarki Good Angels Košice w ostatnim tegorocznym meczu przed własną publicznością pokonały niewygodnego rywala, jakim jest zespół Piešťanské Čajky. Pierwsza połowa meczu była wyrównaną walką o każdą piłkę, oba zespoły grały bardzo uważnie, szczególnie w defensywie. W 7 minucie zespół przyjezdny zaliczył serię 11:9, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie (16:11). Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty gospodynie odrobiły straty a przed przerwą wyszły na 10-punktowe prowadzenie (39:29). Obaj trenerzy słynący ze swojej ekspresywności i kłótliwości, byli nie raz upominani przez arbitrów, już w 16 minucie spotkania w wyniku ukarania dwoma faulami technicznymi, główny trener zespołu z Koszyc musiał udać się do szatni, a zespół przez resztę spotkania prowadził jego asystent Peter Jankovič. Po powrocie z szatni zawodniczki z Pieszczan próbowały jeszcze walczyć jednak koszyczanki z każdą następna minutą sukcesywnie powiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały 79:47. Bez względu na wynik następnego meczu z MBK Ružomberok „Dobre Anioły” zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym.

logoGood Angels Košice - Piešťanské Čajky logo
79:47 (17:16, 22:13, 14:9, 26:9)

Krivačević 16, Žirková 15, Bär 12, Jones 10, Ziętara 9 (2zb, 3 as)

logoMBK Ružomberok - Good Angels Košicelogo
58:61 (13:16, 14:19, 16:14, 15:12)

Krivačević 21, Ziętara 12, Bär 11, Hruščáková 8, Fikiel 4

***
UMMC Jekaterynburg - Galatasaray
77:67 OT (14:12, 19:21, 15:11, 15:19, 14:4)
Parker 21 (14zb), Nolan 15, Taurasi 14, Arteshina 11, Gruda 6 (14zb), Kobryn 4 (3zb)

logoDinamo Moskwa - UMMC Jekaterynburg
58:88 (14:21, 21:23, 14:26, 9:17)

Taurasi 24, Gruda 15, Torrens 11, Nolan 9, Arteshina 8

logoGood Angels Košice - UMMC Jekaterynburg
Taurasi 16 (10zb), Parker 15 (11zb), Gruda 12, Torrens 12, Nolan 6, Kobryn 3 (5zb, 1 bl)

UMMC Jekaterynburg - Dynamo Kursklogo
70:56 (22:20, 21:11, 22:8, 5:17)

Gruda 21, Parker 18 (10zb), Torrens 14, Taurasi 7, Arteshina 5

UMMC Jekaterynburg - Dynamo Kursk
77:78 (17:22, 20:26, 25:18, 15:12)

Gruda 21 (17zb), Parker 21 (12zb), Nolan 13, Taurasi 21 (10as), Arteshina 3, Kobryn 2

Nadezhda Orenburg - UMMC Jekaterynburg
57:73 (13:16, 20:26, 12:16, 12:15)

Taurasi 24, Parker 16 (11zb), Gruda 15, Nolan 9, Torrens 7

***

Fenerbahce - Bourges Basket
75:50 (17:13, 18:12, 23:9, 17:16)
Charles 21 (10zb), Hollingsworth 17, Vardarli Demirmen 11, Canitez 7, Palazoglu 7, Bibrzycka 6

Mecz pomiędzy dwoma euroligowymi zespołami zapowiadał się bardzo emocjonująco i na pewno żaden z kibiców w hali w Kayseri się nie rozczarował. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, koszykarki Fenerbahce przegrały pierwszą kwartę 17:20 a na przerwę schodziły z zaledwie jednopunktową przewagą (30:29). W drugiej połowie inicjatywę w meczu zdecydowanie przejął zespół prowadzony przez Jacka Winickiego, już niemal tradycyjnie główna zasługa należała się amerykańskiemu duetowi McCoughrty - Charles. Mimo iż gospodynie w czwartej kwarcie za sprawą świetnie dysponowanej Laury Nicholls (23pkt) skutecznie odrabiały straty to Fenerbahce do samego końca kontrolowało wynik. Agnieszka Bibrzycka na boisku spędziła 22 minuty, w tym czasie reprezentantka Polski zanotowała 6 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty.