Ziętara na Słowacji, Kobryn w Rosji, Bibrzycka w Turcji (wyniki listopad)

Dodano: 27.11.2014, 12:24

Koszykarki zespołu Good Angels Koszyce wygrały z Slovanem Bratislava 114:51. UMMC Jekaterynburg wygrał w Eurolidze z krakowską Wisłą 66:56 a prowadzony przez Jacka Winnickiego Fenerbahce Stambuł wygrał kolejny mecz ligowy Agnieszka Bibrzycka w tym meczu zdobyła 12 punktów.

7 kolejka ligi słowackiej i 7 zwycięstwo podopiecznych Maroša Kováčika. Dzisiejszy mecz był powtórką z zeszłorocznego finału, jednak kłopoty finansowe klubu z Rużomberka znacznie wpłynęły na tegoroczną formę zespołu - MBK obecnie opiera swoją grę na młodych i niedoświadczonych zawodniczkach, klub nie zdecydował się także zakontraktować żadnej zagranicznej koszykarki. Już pierwsza kwarta (21:9), którą otwarła dwoma celnymi rzutami za 3 punkty Magdalena Ziętara, pokazała że gospodynie nie będą miały żadnych problemów z wygraniem meczu a jedyną niewiadomą zostawał tylko „wymiar kary”. Wśród koszyczanek dzisiaj zdecydowanie się wyróżniały: Tijana Krivačević (20pkt) i Zuzana Žirková (14pkt), ale kroku swoim koleżankom nie ustępowała reprezentantka Polski Magdalena Ziętara, która dzisiaj zdobyła 13 punktów (3x3, 1zb i 2 as), wśród koszykarek z Rużomberka najlepiej punktowała doświadczona reprezentantka Słowacji Timea Sujová - 13pkt.

67:68 (22:16, 12:17, 20:14, 13:21)
Phillips 20, Krivačević 9, Jones 8, Bär 8, Ziętara 7 (4zb, 2as, 1blk)

logoŠKP 08 Banská Bystrica - Good Angels Košicelogo
37:109 (7:23, 15:20, 7:26, 8:40)
Fikiel 22 (20zb), Hruščáková 20, Bär 15, Minčíková 14, Kiššová 13, Bálintová 13

logoGood Angels Košice - BLMAlogo
50:66 (12:17, 12:10, 10:18, 16:21)
Phillips 14, Jones 12, Krivačević 10, Žirková 6, Kiššová 4, Ziętara 2 (1zb)

logoCassovia Košice - Good Angels Košicelogo
46:109 (13:29, 17:32, 6:30, 10:18)

Krivačević 20, Kiššová 15, Jones 15, Fikiel 11, Minčíková 10, Bálintová 10, Ziętara 2 (2zb)

71:77 (23:13, 17:22, 19:16, 12:26)
Taurasi 23, Parker 22 (11zb), Gruda 14 (10zb), Torrens 7, Nolan 6, Kobryn 0 (2zb)

logoBLMA - UMMC Ekaterinburg
58:74 (16:20, 15:22, 15:18, 12:14)
Kobryn 21 (6zb, 1as), Torrens 13, Taurasi 11, Nolan 9, Parker 7

Chevakata - UMMC Ekaterinburg
61:71 (14:23, 19:23, 10:21, 18:4)

Parker 24, Nolan 14, Stepanova 10, Popova 6, Torrens 6, Kobryn 4 (4zb, 1 as)

UMMC Jekaterynburg - Spart&K Vidnoje
80:56 (16:18, 21:7, 20:21, 23:10)

Taurasi 21, Torrens 17, Gruda 15, Parker 10, Popova 5

Wisła Can-Pack - UMMC Ekaterinburg
56:66 (13:20, 16:17, 13:11, 14:18)

Toliver 18, Gruda 14, Taurasi 13 (11zb), Dominguez 6, Taurasi 5, Kobryn 4 (2zb)

***

Podopieczne Jacka Winnickiego ponownie nie dały swoim rywalkom szans na nawiązanie wyrównanej rywalizacji. Tym razem zespół Fenerbahce szybko wyszedł na prowadzenie (28:19) i z każdą następną minutą powiększał swoją przewagę (po połowie 43:34). Kolejny raz z rzędu wiodącą rolę w zespole odegrały Tina Charles (19pkt) i Angel McCoughtry (20pkt), Agnieszka Bibrzycka dzisiaj zagrała ponad 26 minut, w tym czasie zdobyła 6 punktów i zanotowała po 3 zbiórki i asysty.

Osmaniye Genclik - Fenerbahce
67:84 (19:28, 15:15, 20:25, 13:16)

McCoughtry 20, Charles 19, Canıtez 9, Holingsworth 7, Demirmen 7, Bibrzycka 6 (3zb, 3as)

logoAgu spor - Fenerbahce
78:84 (17:23, 27:20, 12:21, 22:20)
Charles 19, McCoughtry 18, Ndour 13, Bibrzycka 12 (7zb, 2as), Hollingsworth 7, Bojovic 6

Zacięte spotkanie mają za sobą koszykarki Fenerbahce, które zmierzyły się na wyjeździe z eurocupowym zespołem Orduspor. Podopieczne Jacka Winnickiego przegrały pierwsza kwarte 19:13 i gdy w drugiej kwarcie uaktywniły się Tina Charles i Angel McCoughtry udało się wyjść na nieznaczne prowadzenie, które jednak odebrała im celna trójka Megan Freeze (35:32). Druga połowa spotkania była równie zacięta i o zwycięstwie Fenerbahce zadecydowała końcówa i rzut Astou Ndour.

logoOrduspor - Fenerbahce
65:69 (19:13, 16:19, 15:16, 15:21)

Charles 12, McCoughtry 12, Hollingsworth 8, Ndour 8, Palazoglu 8, Bibrzycka 7 (1zb, 2 as)

logoBK IMOS Brno - Fenerbahce
52:85 (17:24, 10:23, 12:14, 13:24)

Ndour 19, McCoughtry 12, Cakir 11, Bojovic 10, Hollingsworth 9, Charles 8, Bibrzycka 6 (1zb)

Fenerbahce - Adana ASKI
87:68 (28:20, 19:20, 19:10, 21:18)

McCoughtry
25 (11zb), Charles 18 (10zb), Hollingsworth 14, Bibrzycka 11 (2zb, 1as), Canitez 9

Fenerbahce - Energa Toruńlogo

76:63 (21:9, 13:15, 20:14, 22:25)

McCoughtry 31, Bibrzycka 14 (5zb, 5as), Charles 14, Hollingsworth 7, Bojovic 5

Fenerbahce Stambuł pod wodzą Jacka Winnickiego zanotowało piątą z rzędu wygraną w lidze tureckiej TKBL. Tym razem koszykarki Fenerbahce nie miały litości dla zespołu Ormanspor, w którym jedyną dobrze grającą zawodniczką była znana polskim kibicom Ana Dabović, która zdobyła 27 z 55 punktów swojego zespołu. W szeregach zespołu ze Stambułu dobrze wypadła dzisiaj Agnieszka Bibrzycka, która spędziła na parkiecie 18 minut i w tym czasie zdobyła 10 punktów.