I liga - 2 kolejka
Dodano: 10.10.2014, 17:02
Przedstawiamy wyniki drugiej kolejki I ligi koszykówki kobiet w Polsce. Szczegółowy terminarz.
AZS Uniwersytet Warszawski - SKK Polonia Warszawa
88:55 (28:18, 15:17, 25:8, 20:12)
Najlepiej punktujące:
AZS: Radomska 33, Sobczyńska 15, Marciniak 10
Polonia: Małaszewska 18, Maj 9, Gawryszewska 8
88:55 (28:18, 15:17, 25:8, 20:12)
Najlepiej punktujące:
AZS: Radomska 33, Sobczyńska 15, Marciniak 10
Polonia: Małaszewska 18, Maj 9, Gawryszewska 8
KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Gdański
78:52 (20:18, 24:6, 14:22, 20:6)
78:52 (20:18, 24:6, 14:22, 20:6)
Najlepiej punktujące:
Olsztyn: Markiewicz 19 (13zb), Burandt 14, Żukowska 13
Olsztyn: Markiewicz 19 (13zb), Burandt 14, Żukowska 13
Gdańsk: Szczęśniak 17, Kosalewicz 12, Bączek 7
SMS PZKosz Łomianki - Mon-Pol Płock
66:51 (14:7, 20:17, 16:14, 16:14)
Najlepiej punktujące:
Łomianki: Rembiszewska 14, Bujniak 13, Poboży 9
Płock: Janas 14, Lichomska 10, Urbaniak 10
Łomianki: Rembiszewska 14, Bujniak 13, Poboży 9
Płock: Janas 14, Lichomska 10, Urbaniak 10
AZS UMCS II Lublin - Politechnika Gdańska
68:58 (19:16, 19:14, 18:20, 12:8)
Najlepiej punktujące:
Lublin: Dulęba 22 (11zb), Witkoś 13, Piędel 10
Gdańsk: Kuras 18 (13zb), Wajler 11, Ostrowska 11 (10zb)
VBW Gdynia - Grot Dekorex Pabianice
48:62 (10:21, 13:7, 16:12, 9:22)
Najlepiej punktujace:
Gdynia: Stępien 17, Duraj 10, Podgórna 7, Lelek 7
Pabianice: Jankowska 26 (13zb), Kowalska 12, Krajewska 8
Grupa A |
m | zw/por | dom | wyjazd | kosze +/- | pkt | |
1. | SMS PZKosz Łomianki |
2 | 2/0 | 1/0 | 0/0 | 142/99 | 4 |
2. | KKS Olsztyn |
2 | 2/0 | 1/0 | 1/0 | 143/112 | 4 |
3. | AZS Uniwersytet Warszawski |
2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 141/113 | 3 |
4. | Dekorex Pabianice |
2 | 1/1 | 0/1 | 1/0 | 122/113 | 3 |
5. | AZS UMCS II Lublin | 2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 134/134 | 3 |
6. | Politechnika Gdańska | 2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 124/125 | 3 |
7. | MON-POL Płock |
2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 110/119 | 3 |
8. | AZS Uniwersytet Gdański |
2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 128/144 | 3 |
9. | SKK Polonia Warszawa | 2 | 0/2 | 0/0 | 0/2 | 112/154 | 2 |
10. | VBW GTK Gdynia | 2 | 0/2 | 0/1 | 0/1 | 95/138 | 2 |
JAS-FBG Sosnowiec - TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
50:60 (10:22, 18:9, 16:19, 6:10)
Lider Swarzędz - ŁKS SMS Łódź
85:51 (23:16, 15:15, 21:9, 26:11)
Poznań City Center AZS - AZS Politechnika Korona Kraków
49:63 (9:11, 9:19, 20:12, 11:21)
Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. - MKS MOS Karkonosze J.Góra
73:67 (26:11, 20:15, 15:15, 12:26)
66:65 (17:18, 16:18, 17:9, 16:20)
50:60 (10:22, 18:9, 16:19, 6:10)
Najlepiej punktujące:
Sosnowiec: Kotonowicz 11, Dobrowolska 11, Dąbkowska 9 (16zb)
Ostrów Wlkp.: Parysek 21 (11zb), Rozwadowska 8 (12zb), Krzyżaniak 7
Sosnowiec: Kotonowicz 11, Dobrowolska 11, Dąbkowska 9 (16zb)
Ostrów Wlkp.: Parysek 21 (11zb), Rozwadowska 8 (12zb), Krzyżaniak 7
Lider Swarzędz - ŁKS SMS Łódź
85:51 (23:16, 15:15, 21:9, 26:11)
Najlepiej punktujące:
Swarzędz: Rutkowska 13, Pietraszek 12, urbaniak 12 (10zb)
Łódź: Kowalczyk 13, Filipczak 10, Łopińska 9
Swarzędz: Rutkowska 13, Pietraszek 12, urbaniak 12 (10zb)
Łódź: Kowalczyk 13, Filipczak 10, Łopińska 9
Niestety nie udał się pierwszy występ przed własną publicznością zawodniczek Poznań City Center AZS, które musiały uznać wyższość akademiczek z Krakowa 49:63. Wysoka, 14 punktowa porażka nie do końca oddaje przebieg meczu, który do 36 minuty był bardzo zacięty. W końcówce poznańskie akademiczki popełniły kilka błędów więcej od krakowskich i to przyjezdne cieszyły się ostatecznie ze zwycięstwa. W całym meczu poznanianki miały ogromny problem z upilnowaniem doświadczonej, trzydziestoletniej Agnieszki Krzywoń, która zdobyła 24 punkty. Zawodniczka mierząca 177 cm wzrostu punktowała poznański kosz z obwodu, spod kosza, z kontry, a w samej tylko 1 kwarcie zdobyła 11 punktów, na… 11 całego zespołu. Do porażki Poznań City Center AZS w tym meczu przyczyniła się również słaba skuteczność z gry – 28%, jak i duża ilość strat – 20.
49:63 (9:11, 9:19, 20:12, 11:21)
Najlepiej punktujące:
Poznań: Woźniak 13, Szelągowska 11 (14zb), Giedrojć 10
Kraków: Krzywoń 24 (10zb), Kossmann 16, Teklińska 8
Poznań: Woźniak 13, Szelągowska 11 (14zb), Giedrojć 10
Kraków: Krzywoń 24 (10zb), Kossmann 16, Teklińska 8
Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. - MKS MOS Karkonosze J.Góra
73:67 (26:11, 20:15, 15:15, 12:26)
Najlepiej punktujące:
Gorzów Wlkp.: B.Jaworska 18, Szałas 15, Trębicka 14
Jelenia Góra: Misiek 20, Stasiuk 12 (10zb), Smajda-Młodnicka 9
UKS Basket Aleksandrów Łódzki - JTC MUKS Poznań66:65 (17:18, 16:18, 17:9, 16:20)
Najlepiej punktujące:
Aleksandrów Łódzki: Rzeżnik 17, Kret 15, Tomaszewska 14
Poznań: Casimiro 12, Dziwińska 11, Idziorek 10, Szemraj 10 (17zb)
Grupa B | m | zw/por | dom | wyjazd | kosze +/- | pkt | |
1. | AZS Politechnika Korona Kraków |
2 | 2/0 | 1/0 | 1/0 | 126/109 | 4 |
2. | UKS Basket Aleksandrów Łódzki |
2 | 2/0 | 2/0 | 0/0 | 141/113 | 4 |
3. | Lider Swarzędz | 2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 132/110 | 3 |
4. | JTC MUKS Poznań |
2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 124/113 | 3 |
5. | TS Ostrovia Ostrów Wlkp. | 2 | 1/1 | 0/1 | 1/0 | 122/116 | 3 |
6. | AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. | 2 | 1/1 | 1/0 | 0/1 | 141/142 | 3 |
7. | JAS-FBG Sosnowiec | 2 | 1/1 | 0/1 | 1/0 | 114/119 | 3 |
8. | Poznań City Center AZS | 2 | 1/1 | 0/1 | 1/0 | 115/125 | 3 |
9. | MKS MOS Karkonosze J.Góra | 2 | 0/2 | 0/0 | 0/2 | 127/136 | 2 |
10. | ŁKS SMS Łódź |
2 | 0/2 | 0/1 | 0/1 | 110/149 | 2 |