Ziętara na Słowacji, Kobryn w Rosji, Bibrzycka w Turcji (wyniki październik)

Dodano: 28.10.2014, 05:33

Kolejna wygrana "Dobrych Aniołów", Magdalena Ziętara do wygranej nad zespołem z Rużomberka dołożyła 13 punktów. A już 5 listopada w Steel Arenie, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach rozgrywek Euroligi (Good Angels - Wisła Can-Pack). UMMC Jekaterynburg pokonał Energię Ivanovo, Ewelina Kobryn zanotowała na swoim koncie 6 punktów. Fenerbahce Stambuł zanotowało kolejną wygraną, Agnieszka Bibrzycka zdobyła 6 punktów.

Fantastyczne rozpoczęcie sezonu zafundowały swoim sympatykom koszykarki z Koszyc. W pierwszym meczu nowego sezonu 2014/2015 rozgromiły przed własną publicznością Rücon 2014 SNV 100:51. Początek spotkania pokazał, iż faworyt jest tylko jeden. Pierwsze punkty zdobyła Tijana Krivačević (12pkt, 6zb), a kwartę (26:10) celnym rzutem wolnym zakończyła Martina Kiššová (16pkt, 6zb). Z każdą kolejną minutą przewaga zespołu trenera Kovacika rosła, by w 34 minucie wynosić 53 punkty (90:37)! Magdalena Ziętara w ciągu 18 minut spędzonych na parkiecie rzuciła 12 punktów, lecz 6 minut przed końcem meczu musiała opuścić plac gry za 5 przewinień. Miażdzącą przewagę drużyna z Koszyc miała również w zbiórkach (53:25)!

logoGood Angels Košice - Rücon 2014 SNVlogo
100:51 (26:10, 18:19, 30:6, 26:16)

Žirková 17, Kiššová 16, Hruščáková 13, Ziętara 12, Krivačević 12

logoGood Angels Košice - BK ŠKP 08 Banská Bystricalogo
106:39 (24:4, 23:13, 30:15, 29:7)

Krivačević 18, Fikiel 17, Kiššová 16, Ziętara 14 (4zb, 3as), Žirková 11

W 13 minucie w zespole z Koszyc, kontuzję odniosła Žofia Hruščáková, która w ciągu najbliższych dni przejdzie badania lekarskie. Magdalena Ziętara w dzisiejszym spotkaniu odpoczywała z powodu bólu kolana, który towarzyszy jej od turnieju w Jekaterynburgu. "Różnica pomiędzy zespołami była wyraźnie widoczna. Nasza gra ma jedną wadę: młode zawodniczki nie trafiają w sytuacjach sam na sam z koszem.  Jest to kwestia gotowości psychicznej i koncentracji, co jest trudne w meczach gdzie przeciwnicy są kilka klas niżej" - powiedział po meczu trener Good Angels Maroš Kováčik.

logoGood Angels Košice - BK SOUŽ Cassovia Košicelogo
92:32 (28:6, 22:6, 17:8, 25:12)

Kiššová 19 (9zb), Krivačević 17 (12zb), Fikiel 12, Bär 11(9zb), Bálintová 11

Kolejny mecz w wykonaniu koszykarek Good Angels Košice to kolejny pogrom rywalek, tym razem koszyczanki zdeklasowały zespół Slovan Bratislava 93:32. W barwach Dobrych Aniołów swój debiut zaliczyła Australijka Erin Phillips (9pkt, 3zb) i Amerykanka Asjha Jones (17pkt, 5zb, 3as). Do Bratysławy razem z drużyną nie pojechała reprezentantka Polski Magdalena Ziętara, która jeszcze odpoczywa z powodu urazu kolana.

logoSlovan Bratislava - Good Angels Košice logo
32:93 (8:28, 9:22, 11:21, 4:22)

Krivačević 21, Jones 17, Bär 13, Fikiel 12, Phillips 9

logoGood Angels Košice - ŠBK Šamorínlogo
101:39 (28:9, 23:4, 26:15, 24:11)

Fikiel 22, Ziętara 17 (3zb,6as), Jones 15, Krivačević 14, Kiššová 10

W hicie kolejki Good Angels Koszyce zmierzyły się z koszykarkami z Pieszczan, jednymi z głównych rywalek w walce o mistrzostwo Słowacji. Trener Pieszczan - Martin Pospíšil już na początku sezonu zapowiadał, że w tym roku wreszcie udało mu się stworzyć silny zespół, który może sprawić w tym sezonie niejedną niespodziankę. I właśnie blisko takiej niespodzianki było dzisiaj - mecz był bardzo wyrównany od samego początku a gospodynie szybko przejęły kontrolę nad przebiegiem gry (23:21), koszyczanki do głosu doszły dopiero w drugiej kwarcie po celnym rzucie za 2 punkty Barbory Bálintovej (25:23). Nawet 9-punktowa przewaga osiągnięta w trzeciej kwarcie nie zagwarantowała podopiecznym Maroša Kováčika chwili spokoju, bowiem rywalki dzięki świetnej grze Terezy Páleníkovej i celnym rzutom kanadyjki Tamary Tatham doprowadziły do wyrównania (po 46). W czwartej kwarcie najbardziej widoczną wśród koszyczanek była Magdalena Ziętara, która zdobyła aż 7 punktów pod rząd i wyprowadziła zespół Dobrych Aniołów na prowadzenie (60:51). Reprezentantka Polski zagrała niemal 29 minut, w tym czasie zdobyła 14 punktów (2x3), do których dołożyła 2 zbiórki i 1 asystę.

logoPiešťanské Čajky - Good Angels Košicelogo
61:66 (23:21, 8:17, 16:12, 14:16)

Krivačević 15, Ziętara 14, Phillips 8, Bär 8, Jones 6, Kiššová 6

***

W pierwszym meczu rosyjskiej PBL, zespół Eweliny Kobryn pokonał Spartak Naoginsk. Od pierwszego gwizdka przewaga zespołu z Jekaterynburga nie podlegała dyskusji. Po I połowie na tablicy widniał wynik 46:35 dla UMMC. Znakomite spotkanie rozegrała Ewelina Kobryn, która w ciągu 26 minut spędzonych na parkiecie zanotowała double-double w postaci 16 punktów oraz 12 zbiórek.

"Pierwszy mecz w sezonie jest zawsze trudny dla drużyny i nie ważne, w jakim składzie przystępuje się do spotkania. U nas w pierwszym meczu zabrakło 4 podstawowych zawodniczek ale bez większych problemów pokonaliśmy drużynę z Noginska i każda z zawodniczek miała spory wkład w zwycięstwo. Kolejny mecz we wtorek z Krasnoyarskiem" - powiedziała portalowi KoszykowkaKobiet.pl po meczu Ewelina Kobryn.

Spartak Noginsk - UMMC Jekaterynburg
64:82 (20:25, 15:21, 12:21, 17:15)

Kobryn 16 (12zb), Torrens 15 (5as), Dominguez 13, Tochilova 12, Anoykina 8, Arteshina 8, Stepanova 5

UMMC Jekaterynburg
w pierwszym spotkaniu rozgrywanym na swoim boisku pewnie pokonał Enisey Krasnoyarsk 79:49. Spotkanie wyraźnie przebiegło pod dyktando gospodyń, które prowadziły od pierwszej do ostatniej sekundy spotkania. Co prawda w drugiej kwarcie koszykarki z Krasnojarska próbowały odrobić straty, ale gdy tylko udało im się zbliżyć do gospodyń na kilka punktów wówczas uaktywniał się atak Jekaterynburga, czego wynikiem były kilkunastopunktowe serie i pewne prowadzenie. Warto zaznaczyć, że Ewelina Kobryn świetnie rozpoczęła to spotkanie zdobywając 11 punktów z rzędu dla UMMC (11:5). Reprezentantka Polski na boisku spędziła ponad 29 minut, w tym czasie zdobyła łącznie 19 punktów (77% skuteczności w rzutach za 2 pkt i 100% skuteczność w rzutach wolnych) i zanotowała 12 zbiórek, tym samym po raz drugi z kolei Polka okazała się najlepszą zawodniczką swojego zespołu.

UMMC Jekaterynburg - Enesey Krasnoyarsk Енисей (женская команда)
79:49 (19:13, 18:13, 23:6, 19:17)

Kobryn 19 (12zb), Gruda 11, Anoykina 11 (10zb), Dominguez 10, Torrens 9, Nolan 8

Kolejną wygraną na swoim koncie zapisały koszykarki UMMC Jekaterynburg, które tym razem pokonały Energię Ivanovo 82:54. Tym razem zespół mistrzyń Rosji powiodły tuzy światowego basketu: Sandrine Gruda i Alba Torrens, które łącznie zdobyły aż 50 z 82 punktów swojego zespołu. Ewelina Kobryn rozpoczęła mecz w wyjściowej piątce, na parkiecie spędziła ponad 28 minut, w tym czasie zdobyła 6 punktów, do których dołożyła 5 zbiórek.

54:82 (19:24, 14:21, 13:22, 8:15)

Gruda 26 (12zb), Torrens 24, Anoykina 11, Nolan 9, Kobryn 6

***

W pierszym meczu ligi tureckiej zespół prowadzony przez Jacka Winnickiego wygrał na swoim parkiecie z Istabmul Universitesi 78:67. Fanerbahce rozpoczęło mecz od serii 6:0, jednak rywalki szybko odrobiły straty (19:17) i nie pozwalały gospodyniom na wypracowanie większej przewagi punktowe (35:34). Dopiero w drugiej połowie spotkania szala zwycięstwa powoli zaczęła przechylać się na korzyść zespołu trenera reprezentacji Polski, w czym spora zasługa świetnie grającej Tiny Charles (28pkt, 8zb), Agnieszka Bibrzycka do zwycięstwa swojego zespołu dołożyła 2 punkty, 1 zbiórkę i 2 asysty.

78:67 (19:17, 16:17, 21:16, 22:17)