XV MEKR'S CUP 2014 - dzień 2

Dodano: 26.09.2014, 12:19

Przedstawiamy wyniki drugiego dnia XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Miasta Trutova MEKR'S CUP 2014 odbywającego się w Czechach. Artego Bydgoszcz pokonało euroligowy zespół Nadezhdy Orenburg 56:51, a Good Angels Koszyce z Magdaleną Ziętarą w składzie pokonało 91:58 zespół Kary Trutnov. Portal KoszykowkaKobiet.pl jest partnerem medialnym turnieju. Terminarz - szczegóły.

Węgierski zespół przyjechał do Trutnova w pełnym 12-osobowym składzie, w tym z dwoma Amerykankami i Brytyjką. Nie da się ukryć, że obecność zagranicznych zawodniczek wniosła wiele dobrego do gry tego zespołu, bo to własnie te 3 koszykarki miały kluczową rolę w wygranej, dzięki nim Węgierki miały przewagę niemal w każdym elemencie gry. Słowacki zespół miał w rotacji zaledwie 9 zawodniczek, a tak naprawdę 8, bo Terezia Palenikova dość szybko opuściła parkiet za 5 fauli. W grze słowackiego zespołu wciąż widać było obecny także wczoraj chaos. Słowaczki popełniły sporo strat i prostych błędów, których można było uniknąć, dlatego też kolejny mecz zakończyły z ponad 20-punktową stratą 58:79. W zespole z Węgier dobrze spisała sięznana z występów w Odrze Brzeg - Ashley Key, która zdobyła 13 punktów i zanotowała 8 zbiórek.

Pinkk Pécsi 424Pinkk Pécsi 424 - Piešťanské ČajkyPiešťanské čajky
79:58 (19:10, 23:21, 15:15, 22:12)

Najlepiej punktujące:
Pinkk Pécsi 424: Faulkner 19, Stewart 15, Key 13
Piešťanské Čajky: Stehlikova 13, Felixova 12, Dudasova 11

Mimo początkowej przewagi rosyjskiego zespołu (27:17) kolejna kwarta należała do Czeszek, które zdecydowanie poprawiły swoją skuteczność i atak (27:11). Po powrocie z szatni rozpoczęło się wyrównane spotkanie z efektownymi akcjami pod koszem zarówno po jednej jak i drugiej stronie, a pod koniec trzeciej kwarty koszykarki z Hradec Kralove wyszły na prowadzenie. W czwartej kwarcie Czeszki wzmocniły obronę i zmuszały Rosjanki do popełnienia błędu 24-sekund lub strzelania na oślep w kierunku kosza. Niemniej „hradeckie lwice” straciły skuteczność rzutową i tylko dzięki 2 celnym rzutom za 3 punkty w końcówce spotkania udało się doprowadzić do dogrywki(po 68), po której nastąpiła kolejna. W drugiej dogrywce więcej determinacji wykazały koszykarki z rosji, które rzuciły aż 21 punktów przy zaledwie 9 punktach Czeszek. Świetnie w meczu spisała się Evgenia Beliakova, która rzuciła 39 punktów i zanotowała 11 zbiórek.

Dynamo KurskDynamo Kursk - Sokol Hradec KrálovéSokol Hradec Králové
97:85 2OT (27:17, 11:27, 20:16, 10:8, 8:8, 21:9)

Dynamo Kursk: Beliakova 39 (11zb), Sapova 17, Osipova 13
Sokol Hradec Králové: Kuthanova 18, Krizova 11 (11zb), Zavazalova 11

Mecz pomiędzy gospodyniami Karą Trutnov a Mistrzyniami Słowacji Good Angels Koszyce rozpoczął się bardzo wyrównanie 21:20, jednak każda następna minuta zaczęła przemawiać na korzyść koszyczanek, które już na przerwę schodziły z 12-punktowa przewagą (44:32). Po powrocie na parkiet akcja nabrała tempa i koszykarki Good Angels Koszyce zaliczyły serię 12:0 (w tym 4 punkty reprezentantki Polski - Magdaleny Ziętary). Skuteczna obrona i efektywny atak przyniosły efekty w postaci licznych przechwytów i szybkich zwrotów akcji, co z kolej zagwarantowało podopiecznym Marosa Kovacika pewną 33-punkową wygraną 91:58.

KARA TrutnovKARA Trutnov - Good Angels KošiceGood Angels Košice
58:91 (21:20, 11:24, 13:23, 13:24)

Kara Trutnov: Ovsikova 19, Prokesova 11, Pazderova 10
Good Angels Koszyce: Fikiel 18 (10zb), Bar 14, Zirkova 12, Ziętara 4

Początek pierwszej kwarty w wykonaniu polskiego zespołu do złudzenia przypominał wczorajsze rozpoczęcie meczu z zespołem Good Angels Koszyce. Bydgoszczanki traciły 6 punktów, ale po czasie wziętym przez trenera Herkta nastąpiła znaczna poprawa gry w ataku polskiego zespołu. Dzięki czemu pierwsza kwarta została wygrana 18:15. Druga kwarta to już znacznie bardziej przemyślana gra Polek, dzięki czemu po połowie spotkania na tablicy widniał wynik 32:25. Po powrocie z szatni Rosjanki wyraźnie obudziły się i rozpoczęły agresywne wjazdy pod polski kosz odrabiając straty by na minutę przed końcem kwarty był remis po 43. Na dwie minuty przed końcem meczu bydgoszczanki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, dzięki skutecznemu rzutowi za 3 punkty w wykonaniu Elżbiety Mowlik Artego ostatecznie wygrało 56:51.