EuroCup 2014/2015 - Terminarz (kolejka 1-2)

Dodano: 12.11.2014, 12:43


Przedstawiamy podział na grupy, oraz terminarz (kolejka 1-2) rozgrywek EuroCup 2014/2015. Zabraknie w nich polskich drużyn. Zaproszenie dostał zespół Artego Bydgoszcz, ale nie skorzystał z niego.


W pierwszej rundzie zespoły zostały podzielone na dwie konferencje na podstawie ich lokalizacji geograficznych. Z tego powodu w grupach od A do C, umieszczone zostały zespoły z Turcji oraz Rosji plus dwie drużyny z Białorusi. Grupy od D do H, to drużyny z Węgier, Francji, Portugalii, Belgii, Szwecji oraz Niemiec.

Do II rundy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Początek rozgrywek zaplanowano na 6 listopada i potrwa do 18 grudnia. 1/8 finału rozegrana zostanie 15 i 22 stycznia,  1/4 finału 5 i 12 lutego, 1/2 finału 26 lutego i 5 marca a finał 19 i 26 marca. Od 1/8 finału gra się systemem mecz i rewanż. W poprzednim sezonie w finale zagrały dwie drużyny z Rosji (Dynamo Moskwa oraz Dynamo Kursk), lepszym zespołem okazało się Dynamo Moskwa z Aną Dabovic oraz Tiną Charles wygrywając pierwszy mecz 97:65, a przegrywając rewanż 85:61. (szczegóły)

Grupa A m zw/por kosze +/- pkt
1. MACCABI BNOT 2 2/0 148/129 4
2. BOTAS SPORT CLUB 2 2/0 182/172 4
3. ENISEY KRASNOYARSK 2 0/2 148/162 2
4. DYNAMO MOSCOW 2 0/2 153/168 2

Adana Botas - WBC Enisey
92:90 OT (21:22, 16:16, 18:23, 27:21, 10:8)

Najlepiej punktujące:
Adana Botas: Ervin 29 (14zb), Chaney 20 (10as), Plaisance 13
WBC Enisey: Miljkovic 18, Romanova 13, Tarasova 11

Maccabi Bnot - WBC Dynamo
78:71 (21:15, 15:22, 15:22, 27:12)
Najlepiej punktujące:
Maccabi Bnot: Doron 19, Jackson 17 (15zb), Clark 16
WBC Dynamo: Petrakova 17, Psareva 16, Sokolovskaya 11

WBC Dynamo - Adana Botas
82:90 (23:18, 27:22, 17:24, 15:26)
Najlepiej punktujące:
WBC Dynamo: Novikova 18, Keyru 16, Sokolovskaya 14
Adana Botas: Ervin 19, Chaney 18, Maltsi 14

WBC Enisey - Maccabi Bnot
58:70 (19:16, 14:13, 13:20, 12:21)
Najlepiej punktujące:
WBC Enisey:
Vorobeva 20, Romanova 11, Crutchfield 9
Maccabi Bnot:
Hightower 26, Doron 19, Clark 11


Grupa B m zw/por kosze +/- pkt
1. CHEVAKATA 2
2/0 131/127 4
2. UNIVERSITESI 2 1/1 125/108 3
3. TSMOKI-MINSK 2 1/1 119/128 3
4. UTENA
2 0/2 130/142 2

Universitesi BGD - Tsmoki-Minsk
66:47 (14:14, 19:12, 17:6, 16:15)

Najlepiej punktujące:
Universitesi BGD: Spanou 14 (11zb), Nacickaite 12, Paris 10 (14zb)
Tsmoki-Minsk: Hasper 16, Haradzetskaya 10, Papova 6

Utena - Chevakata
68:70 (16:11, 17:13, 18:26, 17:20)
Najlepiej punktujące:
Utena: Sulciute 20, Linkeviciene 20, Alminaite 12
Chevakata: Montgomery 27, Alexander 12 (13zb), Razheva 8

Tsmoki-Minsk - Utena
72:62 (25:19, 28:12, 0:15, 19:16)
Najlepiej punktujące:
Tsmoki-Minsk: Ziuzkova 20, Papova 16, Paugaite 10
Utena: Linkeviciene 16, Valentiene 12, Siksniute 10

Chevakata - Universitesi BGD
61:59 (14:11, 18:18, 11:14, 18:16)
Najlepiej punktujące:
Chevakata: Alexander 15 (10zb), Montgomery 14, Lagunova 13
Universitesi BGD: Vatansever 11 (10zb), Nacickaite 11, Paris 8 (15zb)



Grupa C m zw/por kosze +/- pkt
1. SPARTA&K 2
2/0 175/145 4
2. ORDUSPOR 2 1/1 160/148 3
3.

MERSIN

2 1/1 156/151 3
4. FORTUNA KlAIPEDA
2 0/2 137/184 2

Mersin - Orduspor
79:66 (25:22, 17:12, 18:17, 19:15)
Najlepiej punktujące:
Mersin: Malashenko 23, Lacy 17 (11as), Cigil 15
Orduspor: Frazee 18 (10zb), Perovanovic 17, White 16

Fortuna - Sparta&K Moscow Region
68:90 (14:17, 16:28, 14:27, 24:18)

Najlepiej punktujące:
Fortuna: Solopova 29, Grigalauskyte 19 (14zb), Aglinskaite 10
Sparta&K Moscow Region: Meesseman 15, Baric 12, Federonkova 12

Sparta&K Moscow Region - Mersin
85:77 (20:19, 29:12, 22:14, 14:32)
Najlepiej punktujące:
Sparta&K Moscow Region: Meesseman 18,  Charepanova 17, Dolson 16 (11zb)
Mersin
: Hodges 20, Lacy 18, Horti 16

Orduspor - Fortuna
94:69 (29:18, 22:22, 17:17, 26:12)
Najlepiej punktujące:
Orduspor: White 22, Frazee 18, Handy 15
Fortuna: Aglinskaite 16, Solopova 15, Grigalauskyte 11

Grupa D m zw/por kosze +/- pkt
1. SPARTAK 2 2/0 128/103 4
2. KIBIRKSTIS-VICI 2 1/1 126/114 3
3. BESIKTAS JK 2 1/1 106/111 3
4. HORIZONT
2 0/2 97/129 2

Kibirkstis-Vici - Spartak Noginsk
53:63 (18:16, 16:17, 6:6, 13:24)
Najlepiej punktujące:
Kibirkstis-Vici: Simkute 13, Reed 12, Kraujunaite 10
Spartak Noginsk: Karpuniova 20, Chistiakova 12 (13zb), Pimenova 11

Besiktas JK - Horizont
56:46 (22:8, 8:11, 10:13, 16:14)

Najlepiej punktujące:
Besiktas JK: Kulichova 15 (11zb), Akkaya 11, Hooper 9
Horizont: Nadezhka 9, Antoniuk 8 (13zb), Trafimava 7

Spartak Noginsk - Besiktas JK
65:50 (15:10, 11:15, 19:12, 20:13)
Najlepiej punktujące:
Spartak Noginsk: Pimenova 15, Karpunina 12, Stankovic 10
Besiktas JK: Akkaya 13, Eldebrink 12, Morrison 7 (11zb)

Horizont - Kibirkstis-Vici
51:73 (8:21, 13:17, 21:16, 9:19)
Najlepiej punktujące:
Horizont: Anufryienka 16, Troina 7, Nadzezhka 7
Kibirkstis-Vici: Sarauskaite 17, Reed 17, Hammonds 16

Grupa E m zw/por kosze +/- pkt
1. CASTORS BRAINE 2 2/0 177/126 4
2. LOMBOS
2 1/1 149/168 3
3. CAROLO BASKET
2 1/1 127/144 3
4. DVTK MISKOLC 2 0/2 135/150 2

Carolo Basket - Castors Braine
58:85 (14:28, 14:23, 17:10, 13:24)
Najlepiej punktujące:
Carolo Basket: Anderson 15, Minte 8, Rad 8
Castors Braine: Steiberga 27, Anderson 17, Spencer 17

Lombos Cascais - Aluinvent Miskolc
81:76 (20:13, 23:25, 22:15, 16:23)
Najlepiej punktujące:
Lombos Cascais: Lloyd 27, Djassi 17, Kosturkova 12
Aluinvent Miskolc: Snytsina 20, Balint 11, Bias 9

Castors Braine - Lombos Cascais
92:68 (30:15, 27:13, 14:21, 21:19)
Najlepiej punktujące:
Castors Braine: Mestdagh 23, Trahan 20, Spencer 13
Lombos Cascais: Lloyd 19, Kosturkova 11, Baltic 9

Aluinvent Miskolc - Carolo Basket
59:69 (12:23, 12:16, 16:17, 19:13)
Najlepiej punktujące:
Aluinvent Miskolc: Balint 13, Coulibaly 13, Bias 9
Carolo Basket:
Rad 18, Bouderra 15, Cata-Chitiga 13
Grupa F m zw/por kosze +/- pkt
1. UDOMINATE BASKET 2 1/1 131/143 3
2. METROPOLE 1 1/0 85/59 2
3. UNI GYÖR 1
0/1 58/72 1

Udominate Basket - Uni Györ
72:58 (17:9, 17:18, 18:19, 20:12)
Najlepiej punktujące:
Udominate Basket: Rosanio 24, Pikciute 17 (16zb), Nordstrom 12 (10zb)
Uni Györ: Radocaj 18, Takacs 18, Vajda 14 (16zb)

ESBVA-LM - Udominate Basket
85:59 (26:8, 23:16, 11:20, 25:15)
Najlepiej punktujące:
ESBVA-LM: Robert 17, Mahoney 10, Amant 10
Udominate Basket: Pikciute 17, Rosanio 15, Nordstrom 13

Grupa G m zw/por kosze +/- pkt
1. TSV WASSERBURG 2 2/0 163/92 4
2. NANTES REZE
2 1/1 130/102 3
3. PEAC-PÉCS 2 1/1 113/129 3
4. LOTTO YOUNG 2 0/2 81/164 2

TSV 1880 - PEAC-Pécs
75:52 (15:7, 19:12, 21:16, 20:17)
Najlepiej punktujące:
TSV 1880: Brunckhorst 16, Sten 13, Cannon 13 (12zb)
PEAC-Pécs: Raksanyi 11, Jovanovic 11, Szucs 8

Nantes Reze - Lotto Young Cats
76:41 (10:12, 23:7, 22:16, 21:6)
Najlepiej punktujące:
Nantes Reze: Bonnan 19 (19zb), Andreyeva 18, Dumont 13
Lotto Young Cats: Goyvaerts 20, Devliegher 9, Geldof 4

Lotto Young Cats - TSV 1880
40:88 (3:20, 10:27, 14:24, 13:17)
Najlepiej punktujące:
Lotto Young Cats: Geldolf 9 (10zb), Lammens 9, Devliegher 8
TSV 1880: Peddy 22, Brunckhorst 15, Cannon 14

PEAC-Pécs - Nantes Reze
61:54 (17:18, 13:13, 16:13, 15:10)
Najlepiej punktujące:
PEAC-Pécs:
Jovanovic 17, Orozovic 11, Raksanyi 10
Nantes Reze:
Skuballa 12, Stievenard 11, Bonnan 10



Grupa H m zw/por kosze +/- pkt
1. UNIQA SOPRON 2 2/0 146/126 4
2. BELFIUS NAMUR 2 1/1 142/140 3
3. PINKK PÉCSI 424
2 1/1 139/150 3
4. BASKET LANDES 2 0/2 127/138 2

Basket Landes - Namur
65:73 (14:22, 27:20, 8:18, 16:13)
Najlepiej punktujące:
Basket Landes: Page 17, Guzman 16, El Gargati 7
Namur: Orekhova 25, Butler 17, Dubuc 10

Pinkk Pécsi 424 - UE Sopron
64:81 (17:24, 19:17, 18:20, 10:20)

Najlepiej punktujące:
Pinkk Pécsi 424: Key 19, Faulkner 15, Stewart 11
UE Sopron
: McBride 22, Crvendakic 15, Hartley 12

Namur - Pinkk Pécsi 424
69:75 (20:12, 16:21, 12:26, 21:16)
Najlepiej punktujące:
Namur: Aleksandravicius 20, Butler 17, Orekhova 8
Pinkk Pécsi 424: Key 26, Faulkner 16, Putnina 13

Basket Landes - UE Sopron
62:65 (15:18, 15:14, 10:17, 22:16)
Najlepiej punktujące:
Basket Landes: Stepanova 19,  Page 16 (13zb), Basko-Melnbarde 7
UE Sopron:
Crvendakic 17, Hartley 15, McBride 13

KoszykowkaKobiet.pl