Final Four Pucharu Polski Kobiet (Konin 7-8 marca)

Dodano: 07.03.2014, 18:18

Wisła Can-Pack Kraków w finale Pucharu Polski pokonała CCC Polkowice 68:64. Portal KoszykowkaKobiet.pl był patronem medialnym Finału Pucharu Polski.

PÓŁFINAŁ

Wisła CP KrakówWisła Can-Pack Kraków - Basket ROW RybnikBasket ROW Rybnik
91:56 (30:18, 22:15, 19:9, 20:14)

Kraków: Lavender 19, Żurowska 10, Ouvina 10, Szott-Hejmej 9, Jujka 8, McCray 8, Pawlak 7, Skobel 7, Quigley 7, Krężel 6

Rybnik: Harris 16, Nowacka 12, Zielonka 11, Stelmach 9, Morawiec 6, Kuncewicz 2, Kędzia 0, Łabuz 0

W pierwszym półfinale, w którym zmierzyły się Wisła Can Pack Kraków oraz Basket ROW Rybnik zwycięzca mógł być tylko jeden. Podopieczne Stefana Svitka od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowały przebieg spotkania i nawet przez chwilę nie mogły zwątpić w swój awans do finału. W 38. minutcie Wiślaczki wyszły na najwyższe, aż 40-punktowe prowadzenie 91:51. Pomimo starań rybniczanki w tym spotkaniu były bezsilne, a o ich porażce zadecydowała głównie słaba skuteczność w ataku. W zespole krakowskiej Wisły punktowały natomiast wszystkie zawodniczki, które pojawiły się w tym spotkaniu na boisku, a warto zaznaczyć, iż nie grała jedynie Zane Tamane. Z dwucyfrową zdobyczą mecz ten zakończyły Cristina Ouvina (10 pkt), Justyna Żurowska (10 pkt) oraz Jantel Lavender (19 pkt, 10 zb). Najskuteczniejsza wśród koszykarek Basketu ROW była Rebecca Harris (16 pkt).

King Wilki Morskie SzczecinKing Wilki Morskie Szczecin - CCC PolkowiceCCC Polkowice
43:55 (10:15, 12:19, 4:14, 17:7)

Szczecin: Kaczmarczyk 17, Kraayeveld 8, Radwan 6, Sosnowska 5, Kotnis 4, Adamowicz 2, Mrozińska 1, Mandir 0, Maruszczak 0

Polkowice: Szczepanik 12, Snell 11, Leciejewska 11, Musina 5, Oblak 5, Majewska 5, Skerovic 4, Skorek 2, Misiek 0, Owczarzak 0

W drugim półfinale, choć walka pomiędzy ekipą King Wilkami Morskimi a CCC Polkowice była bardziej wyrównana, to podopieczne Jacka Winnickiego również nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa.  W ciągu pierwszych minut „Wilczyce” udanie stawiały opór, prowadząc nawet różnicą jednego punktu 7:6. Był to jednak sygnał do ataku dla polkowiczanek. Zawodniczki CCC głównie dzięki Belindzie Snell oraz Agacie Szczepanik prowadziły po 20 minutach 34:22. W trzeciej kwarcie ich przewaga wciąż rosła. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza nie tylko popełniały liczne błędy w obronie, ale również miały duży problem z oddaniem celnych rzutów do kosza. Tą sytuację wykorzystywały polkowiczanki, które systematycznie powiększały swoją przewagę. Na najwyższe prowadzenie wyszły w  29-minucie, kiedy to prowadziły 26:48. Po przegraniu 3 kwarty 4:14 zespół ze Szczecina nie miał szans na odniesienie zwycięstwa. Pomimo, że w ostatniej odsłonie koszykarki Krzysztofa Koziorowicza wygrały 17:7, to po 40 minutach na tablicy wyników było 55:43 dla drużyny CCC. Tym samym, zgodnie z oczekiwaniami, w finale Pucharu Polski kobiet zobaczymy dwie najlepsze ekipy obecnego sezonu: Wisłę Can-Pack Kraków oraz CCC Polkowice.

Najwięcej punktów dla zespołu King Wilków Morskich Szczecin zdobyła Agnieszka Kaczmarczyk (17 pkt), zaś wśród polkowiczanek Agata Szczepanik (12 pkt) oraz Belinda Snell (11 pkt) i Magdalena Leciejewska (11 pkt).