Riviera Gdynia poza Pucharem Polski

Dodano: 29.01.2014, 21:13

W środę, 29 stycznia br. zespól Riviery Gdynia w swoim pierwszym meczu Pucharu Polski zmierzył się na wyjeździe z toruńską Energą. Jak się okazało, dzisiejsze spotkanie było jedynym, jakie nasze zawodniczki rozegrały w tym sezonie w ramach tych rozgrywek. Po ciężkim meczu gdynianki przegrały w Toruniu 42:64.

Środowe spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki po obu stronach boiska. Do stanu po 6 oba zespoły grały kosz za kosz, popełniając jednocześnie kilka błędów. Jako pierwsze kontrolę na parkiecie odzyskały gospodynie. W 4 minucie meczu podopieczne Elmedina Omanica wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały do końca spotkania. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 47:17.

Zdecydowanie lepiej nasze zawodniczki zaprezentowały się w trzeciej, wygranej 18:11 kwarcie. Głównie dzięki lepszej grze Danielle Wilson oraz Emilie Johnson gdynianki zniwelowały stratę do nawet 15 punktów. Do ostatniej części meczu zespół Riviery przystępował przegrywając 35:53. W czwartej kwarcie problemy ze zdobywaniem punktów miały jednak obie drużyny. Zarówno podopieczne Vadima Czeczuro, jak i „Katarzynki” popełniały liczne błędy i nie były w stanie skutecznie zakończyć swoich akcji. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 11:7, a całe spotkanie 64:42.