Basket ROW w VI rundzie Pucharu Polski

Dodano: 15.01.2014, 22:19

Udanie do rozgrywek Pucharu Polski Koszykarek wkroczył Basket ROW Rybnik, który w meczu V rundy pokonał we Wrocławiu tamtejszą pierwszoligową drużynę Ślęzy.

Pierwsza połowa meczu we Wrocławiu była bardzo wyrównana, a gospodynie dzielnie stawiały czoła rywalizacji z rybnicką drużyną.

Na początku drugiej połowy Ślęza zbliżyła się do drużyny Basket ROW na jeden punkt. Fakt ten najwyraźniej mocno zmotywował rybniczanki, które od stanu 36:35 na swoją korzyść zanotowały serię punktową 19:1!

Właśnie ten fragment meczu zadecydował o końcowym pewnym triumfie podopiecznych Kazimierza Mikołajca, które we Wrocławiu mogły cieszyć się z wygranej różnicą 7 punktów.

Najlepszą zawodniczką na parkiecie była Markel Walker, która w swoich statystykach zapisała 16 punktów, 7 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty. O double-double otarły się z kolei Martyna Stelmach oraz Joanna Kędzia, które uzbierały po 10 "oczek" i 9 zbiórek.

VI runda Pucharu Polski Koszykarek rozegrana zostanie 29 stycznia.

59:66 (20:17, 8:17, 14:21, 17:11)

Wrocław: Paulina Kuras 16, Joanna Czarnecka 12, Kinga Bandyk 9, Monika Jasnowska 9, Iwona Winnicka 6, Aleksandra Łata 2, Agnieszka Śnieżek 2, Agnieszka Czmochowska 2, Justyna Hołtyn 1, Pamela Stachnik 0, Anna Pelc 0, Małgorzata Zuchora 0

Rybnik: Markel Walker 16, Rebecca Harris 11, Joanna Kędzia 10, Martyna Stelmach 10, Joanna Łabuz 6, Aldona Morawiec 5, Anna Kuncewicz 4, Justyna Zielonka 4