Finał Pucharu Polski + (zdjęcia)

Dodano: 09.03.2013, 17:20

Koszykarki CCC Polkowice zdobyły Puchar Polski. Wicemistrzynie Polski w wielkim finale Final Four pokonały drużynę Wisły Can-Pack Kraków 72:63.

W finale Pucharu Polski wygrały koszykarki zespołu CCC Polkowice. O ich zwycięstwie zadecydowała pierwsza kwarta, w której polkowiczanki całkowicie zdeklasowały zawodniczki z Krakowa (28:10). Kolejne kwarty były już bardziej wyrównane. Na 5 minut przed końcem meczu wydawało się, że wynik nie jest jeszcze przesądzony, bo koszykarki z Krakowa traciły zaledwie 5 punktów do zmęczonych gospodyń. Jednak nawet wyraźna przewaga krakowianek nie pomogła im odrobić straty. Dzięki dobremu zgraniu zespołu z Polkowic i świetnej formie Nnemkadi Ogwumike, która została ogłoszona MVP finału, to koszykarki zespołu CCC Polkowice i ich tłumnie zgromadzeni w hali kibice cieszą się ze zdobycia Pucharu Polski.