Półfinał Pucharu Polski - wyniki + (zdjęcia)

Dodano: 08.03.2013, 16:22

Rozpoczął się turniej finałowy Pucharu Polski. W meczach półfinałowych obyło się bez większych niespodzianek. W jutrzejszym meczu finałowym o Puchar polski powalczą koszykarki Wisły Can-Pack Kraków i CCC Polkowice.

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą koszykarki Artego Bydgoszcz i Wisły Can-Pack Kraków. Początek pierwszej kwarty przebiegał pod dyktando krakowianek, które skutecznie zatrzymały bydgoszczanki. Jednak ostatecznie kilka celnych rzutów w wykonaniu Artego sprawiło, że po pierwszej kwarcie to one były nieznacznie lepsze (19:18). W drugiej kwarcie obudziła się Wisła, a właściwie to Tina Charles, która kończyła praktycznie każdą akcję. To właśnie dzięki niej i Erin Phillips po połowie Wisła prowadziła 37:33.

Druga część spotkania była bardzo nierówna. W trzeciej kwarcie straty szybko odrobiły koszykarki Artego. Zarówno jeden, jak i drugi zespół nie dawał za wygraną, jednak w czwartej kwarcie szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę krakowianek, które pewnie wygrały całe spotkanie 70:59.

Artego BydgoszczArtego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack KrakówWisła CP Kraków
59:70 (19:18, 14:19, 16:16, 10:17)

Artego Bydgoszcz: Agnieszka Szott-Hejmej 18, Ewelina Gala 13, Kristen Morris 11, Julie McBride 9, Elżbieta Mowlik 4, Olivia Tomiałowicz 4, Paulina Kuras 0, Karina Szybała 0

Wisła Can-Pack Kraków: Tina Charles 31 (15 zb), Katarzyna Krężel 13, Erin Phillips 10, Justyna Żurowska 7, Paulina Pawlak 3, Daria Mieloszyńska-Zwolak 2, Anke De Mondt 2, Dora Horti 2

Drugi mecz pomiędzy zespołem CCC Polkowice a Matizolem Liderem Pruszków był spotkaniem jednostronnym. Od początku do samego końca nad grą panowały gospodynie, które z każdą minutą powiększały swoją przewagę punktową. Do "najciekawszych" wydarzeń tego spotkania był faul techniczny przyznany trenerowi Jackowi Winnickiemu w połowie 3 kwarty.