Puchar Polski - bezproblemowy awans AZS OPTeam Rzeszów

Dodano: 22.11.2012, 16:58

Koszykarki AZS OPTeam Rzeszów awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski ViaSMS.pl CUP. W spotkaniu 1/16 finału zespół Wojciecha Downara-Zapolskiego odprawił pierwszoligowe akademiczki z AZS UMCS Lublin wygrywając na wyjeździe 62-34.

Pierwsza kwarta padła łupem gospodyń, które wygrały tę partię 11-8. W kolejnych odsłonach na lubelskim parkiecie rządziły i dzieliły zawodniczki ekstraklasowego beniaminka. Druga kwarta wygrana przez AZS OPTeam 14-4 pokazała, kto w tej rywalizacji jest faworytem i murowanym zwycięzcą. Jeszcze po blisko dwóch minutach trzeciej kwarty akademiczki z Lublina doprowadziły do remisu 24-24, po celnej trójce Karoliny Hajduk, ale radość gospodyń nie trwała długo. Magdalena Kaczmarska po ładnej asyście Leah Metcalf znów wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie, a kolejne celne trafienia m.in. Anny Kuncewicz, Leah Metcalf, a w końcówce także Edyty Czerwonki pozwoliły naszym koszykarkom na objęcie prowadzenia 42-29. Ostatnia kwarta bez historii. AZS OPTeam kontrolował przebieg gry na parkiecie odnosząc pewne i zasłużone zwycięstwo 62-34.