IO Londyn 2012: Przegrana wicemistrzyń świata

Dodano: 28.07.2012, 10:54

Wicemistrzynie świata Czeszki po bezbarwnym meczu przegrały z reprezentacją Chin 57:66.

Oba zespoły w całym spotkaniu raziły nieskutecznością, a na 3 minuty i 41 sekund przed końcem trzeciej kwarty procent trafionych rzutów za dwa punku wynosił - u Czeszek 29% u Chinek 24%. W grze było widać dużo chaosu, nieprzemyślanych akcji, na nic zdawały się przerwy brane przez trenera Lubora Blazka.

Decydująca o losach spotkania była czwarta kwarta, w której wicemistrzynie świata pokazały skuteczną i dobrą grę, która doprowadziła na 7 minut i 36 sekund przed końcem spotkania do remisu 53:53. Jednak chwilę potem górą znowu była tylko i wyłacznie reprezentacja Chin, która ostatecznie wygrała 66:57.

Chiny - Czechy 66:57 (20:16,16:13,15:15,15:13)
Chiny: Ma 16, Miao 12, Gao 10, Nan Chen 10, Xiaoli Chen 8, Song 6, Li 3, Guan 1, Zhang 0

Czechy: Viteckova 14, Elhotova 13, Kulichova 9, Zrustova 7, Bartonova 6, Horakova 4, Burgrova 4, Vesela 0, Peckova 0

12:15 Kanada - Rosja
15:30 Turcja - Angola
17:45 USA - Chorwacja
21:00 Brazylia - Francja
23:15 Australia - Wielka Brytania