Czy gorzowianki pożrą głodną zwycięstw INEĘ?

Dodano: 24.02.2010, 16:26


Wielkimi krokami zbliża się 23.kolejka Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. W Gorzowie Wielkopolskim miejscowy KSSSE AZS PWSZ będzie podejmował - wydawałoby się - skazany na pożarcie zespół INEI AZS-u Poznań.

 

Podopieczne Romana Habra - podbudowane zwycięstwem w ważnym meczu derbowym przeciwko MUKS-owi Poznań - za wszelką cenę postarają się podtrzymać dobrą passę i zrobią wszystko, by piąć się w górę tabeli. Prestiżowa wygrana w spotkaniu, którego stawką było wiedzenie prymu w stolicy Wielkopolski bez wątpienia podniosła morale akademiczek i rozbudziła apetyty na dalsze zwycięstwa.

 

Gorzowianki jako faworyt (zespół zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli PLKK) zobowiązane są zagrać dobry mecz, ponieważ ze stratą jednego punktu - jednak z większą ilością rozegranych spotkań - depcze im po piętach Lotos Gdynia.

 

Założenia i cele obu drużyn znacznie się różnią - INEA AZS Poznań walczy o jak najwyższe miejsce w tabeli, aby zyskać możliwie korzystne rozstawienie w fazie play-off, natomiast KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski chce się umocnić na pozycji lidera tabeli. Jednak obydwa zespoły charakteryzują się ambicją, nieustępliwą walką o każdą piłkę oraz "grą do końca", o czym już wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. Bez wątpienia czekają nas pełne emocji zawody.

 

Adam  Filipionek (reporter klubu INEA AZS Poznań)