Eliminacje do EuroBasketu 2013: Kolejne zdecydowane zwycięstwo Czarnogórek

Dodano: 05.07.2012, 06:46


Reprezentantki Czarnogóry po raz kolejny okazały się niezbyt gościnne. W dzisiejszym meczu zdecydowanie pokonały Szwajcarki (69:39). To już piąte zwycięstwo Czarnogórek w eliminacjach. Sobotni mecz z Polkami może okazać się spotkaniem, które przypieczętuje ich awans na ME.

To było kolejne jednostronne spotkanie w wykonaniu Czarnogórek, które nie pozostawiły przeciwniczkom ani krzty złudzenia, kto powinien wygrać to spotkanie. Dobitnie świadczy o tym wypowiedź Karen Twehues, która po meczu powiedziała: Trudny mecz dla nas, bo grałyśmy przeciwko o wiele lepszym rywalkom. To było dobre doświadczenia dla nas, dałyśmy z siebie wszystko, ale Czarnogórki były po prostu lepsze od nas.

- Ważne, że wszystkie zawodniczki pokazały pełną motywację i zaangażowanie oraz to, że zawodniczki, które do tej pory mniej grały miały szansę pokazać się na boisku. Z reprezentacją Szwajcarii od kilku lat gramy regularnie i wiedzieliśmy, że to zespół, który gra bardzo poprawnie. Teraz czeka nas spotkanie przeciwko Polkom, których nie możemy zlekceważyć. Jednak myślę, że będziemy w stanie zagrać na wyrównanym poziomie i uzyskamy wynik, który nam zagwarantuje awans na ME. - powiedział po meczu trener Czarnogórek Miodrag Baletić.

-  Oczekiwaliśmy zwycięstwa przeciwko Szwajcarkom, z każdą minutą grałyśmy coraz lepiej, ważne jest to, że na boisku pojawiły się też zawodniczki z ławki rezerwowych. To oznacza, że w meczu przeciwko reprezentacji Polski zwyciężymy i spełnimy nasz cel - awansujemy na ME w Paryżu. - powiedziała zawodniczka reprezentacji Czarnogóry Jelena Čulafić.

Czarnogóra - Szwajcaria 69:39 (24:8, 17:13, 17:11, 11:7)

Czarnogóra: Škerović (10), Baletić (4), Dubljević (14), Perovanović (12), Bigović (2); Knezević,  Čulafić (6), Popović (5), Aleksić (4), Turčinović (2), Jovanović (5), Milutinović (5)

Szwajcaria: Kershaw (2), Giroud (9), Rol (3), Twehues (15), Michaux; Monnier, Kassongo (6), Moldovanyi, Favre, Gür, Heckendorn, Thalmann (4)

Już w sobotę Polki zmierzą się z Czarnogórkami w Inowrocławiu. Czy tym razem górą okażą się nasze zawodniczki?

źródło: eurobasketwomen2013.com/kscg.me/przekład i opracowanie A.G.