Iziane Castro Marques: Serce ważniejsze niż taktyka

Dodano: 24.02.2010, 08:00


„Z SZATNI”,

czyli co i kto powiedział na pomeczowej konferencji prasowej

WISŁA CAN-PACK KRAKÓW - FRISCO SIKA BRNO

IZIANE CASTRO MARQUES:

SERCE WAŻNIEJSZE NIŻ TAKTYKA

ŹRÓDŁO fotografii: http://www.fibaeurope.com/

 

Jose Ignacio Hernandez, trener Wisły Can-Pack:

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale do awansu ciągle potrzebujemy jeszcze jednego zwycięstwa. Wiemy, że gramy przeciwko świetnej drużynie, znakomitym zawodniczkom. Ważna była dziś ofensywna, ostra gra od samego początku. Taka gra udała nam się szczególnie w ostatniej kwarcie i to zadecydowało o zwycięstwie.

- Od początku mówiliśmy, że chcemy wygrywać wszystkie mecze w Krakowie i awansować do Final Four. Nie mówimy, że chcemy tu wrócić na ostatni mecz, ale jeśli tak się stanie - mamy świetną publiczność, doskonałą atmosferę i wierzę, żę sobie poradzimy.

Iziane Castro Marques, zawodniczka Wisły Can-Pack:

- Rozpoczęłyśmy słabiej i później musiałyśmy walczyć o „powrót do gry”. Byłyśmy bardzo skoncentrowane i grałyśmy na maksimum naszych możliwości. Nigdy się nie poddajemy. Ważny był mocny charakter i walka wtedy, kiedy się nie układało. Czasem trzeba walczyć bardziej niż drugi zespół, a serce jest ważniejsze niż plany taktyczne.

Vlastimil Havlik, asystent trenera zespołu Frisco Sika Brno:

- Gratuluję Wiśle zwycięstwa. To był znakomity mecz dla publiczności. Przez trzy kwarty mieliśmy przewagę, ale Wisły w ostatniej odsłonie zagrała bardzo agresywnie i mieliśmy duże problemy. Szybkość i agresja w grze sprawiły, że to Wisła wygrała.

Notował Damian Juszczyk (redaktor naczelny portalu KoszykowkaKobiet.pl)