Stany Zjednoczone dość łatwo obroniły tytuł mistrzyń świata, pewnie pokonując Australijki 73:56. W meczu o brązowy medal Hiszpanki wytrzymały w ostatniej kwarcie napór Belgijek i wygrywając 67:60 zdobyły brązowym medal. Liderką kadry trenera Mondelo było Marta Xargay (17 punktów). MVP dla Breanny Stewart ze Stanów Zjednoczonych.  Transmisja TV
  Więcej
Liz Cambage zdominowała kolejny mecz i tym samym kadra Australii zagra o mistrzostwo świata ze Stanami Zjednoczonymi. Złoty medal drużyna z Antypodów zdobyła w 2006 roku. BalgianCats przez 25 minut walczyły jak równy z równym z mistrzem olimpijskim i mistrzem świata w drugim półfinale, jednak w kolejnych minutach kadra USA z Dianą Taurasi na czele pokazała dlaczego jest numerem jeden na świecie. Belgijki w kolejnym meczu pokazały się z bardzo dobrej strony. Finał o godz. 21:00, a o 18:30 mecz o brązowy medal.

Więcej
Historyczny wyczyn kadry Belgii, która po znakomitym spotkaniu pokonała wysoko faworyzowaną Francję 86:65. Allemand do 11 "oczek" dodała aż 13 asyst. W innych meczach Amerykanki wykonały plan i dzięki dobrej drugiej połowie nie miały problemów z awansem do półfinału. Natomiast Australia od samego początku narzuciła swój rytm gry i zostawiła Chinki daleko za sobą - 83:42. W ostatnim meczu Hiszpania deklasuje Kanadę w ostatniej kwarcie - seria, której nie da się przebić!

Więcej
Znakomite kolejne spotkanie rozegrała podczas turnieju Nigeria, spotkanie dające awans do ćwierćfinału turnieju! Dynamiczne i skoczne koszykarki z Afryki tym razem pokonały Grecję, która miała co prawda szansę na zwycięstwo - jednak zaważyły detale. Z turniejem pożegnała się Turcja, która przegrała po raz trzeci z rzędu. W ostatnim barażu o ćwierćfinał drużynie z Senegalu sił i pomysłu starczyło tylko na 20 minut. Wygrało doświadczenie.

Więcej
Turcja po słabym meczu z Nigerią, nie zmieniła stylu i przegrała wysoko z Australią 64:90. W kadrze trenera Brondello kolejny raz wyróżniła się Liz Cambage (25 punktów). W pozostałych rozegranych już meczach zwyciężali faworyci - Chiny, Grecja oraz Japonia. W bardzo ofensywnym meczu Stany Zjednoczone pokonały Łotwę, gdzie 4 minuty na parkiecie przbywała legenda łotewskiej koszykówki - Gunta Basko. W ostatnim meczu dnia, Kanadyjki po znakomitej drugiej połowie wygrywają z wicemistrzyniami Europy!
  Więcej
Niespodzianka w grupie C, gdzie po dogrywce i bardzo dobrym meczu Japonia pokonuje BelgianCats 77:75 (double - double Meesseman 13 punktów oraz 18 zbiórek). Jeszcze większą sensację sprawiła kadra Senegalul, która wygrała z Łotwą 70:69! Gdyby tego było mało, to na koniec dnia znakomicie dysponowane Nigeryjki ogrywają Turcję 74:68.

Więcej
Dość słabo na tle Nigeryjek wypadła w pierwszym meczu Australia, która zdominowała mecz dopiero w ostatnich minutach. Wygrana to także zasługa Liz Cambage (34 punkty). Łatwe wygrane zanotowały zespoły Francji, USA, Turcji czy też Kanady.
  Więcej
Spotkaniem bardzo dobrze grającej na EuroBaskecie Łotwy (26. miejsce w światowym rankingu) oraz Chin (10), rozpoczną się mistrzostwa świata na Teneryfie. Tytułu bronią Stany Zjednoczone, które w 2014 roku pokonały Hiszpanię. Brązowy medal zdobyły wówczas Australijki, które w 2006 roku stały na najwyższym stopniu podium. Cały turniej dostępny będzie na kanale FIBA YouTube

Więcej
Już 22 września br. na Teneryfie rozpoczną się mistrzostwa świata, natomiast w dniu dzisiejszym podczas ceremonii w Ratuszu w Santa Cruz de Tenerife odsłonięta została maskotka turnieju finałowego. Więcej o turnieju finałowym

Więcej
Stany Zjednoczone ani przez chwilę nie czuły się zagrożone w walce o złotym medal w Mińsku. Pewna wygrana 92:40 dała tym samym powrót na szczyt po rocznej nieobecznośći. Brązowy medal dla koszykarek z Australii - wygrana 57:51 z Węgrami.

Więcej
Od 21 do 29 lipca br. w Mińsku (Białoruś) odbędą się mistrzostwa Świata U17. Tytuły zdobytego w 2016 roku bronią Australijki, które pokonały Włoszki. Brązowy medal zdobyły Stany Zjednoczone.

Więcej
Obrończynie tytułu ze Stanów Zjednoczonych rozpoczną turniej w grupie D razem z Łotwą, Senegalem oraz Chinami. Mistrz Europy oraz gospodarz zagra w grupie C z Japonią, Belgią oraz Portoryko.