W sezonie 2020/2021 rozgrywki będą składały się z:
- maksymalnie 12 drużyn w EBLK
- 24 drużyn w I lidze (dwie grupy po 12 drużyn)

Zgodnie z zasadami w przypadku wolnych miejsc, jest możliwość wykupienia „dzikiej karty”.

Końcowa kolejność sezonu 2019/2020:
1.  MKS Pruszków
2.  CTL Zagłębie Sosnowiec
3.  Arka II Gdynia
4.  SKK Polonia Warszawa
5.  MUKS Poznań
6.  Grot TomiQ Pabianice
7.  Enea AZS II Poznań
8.  MON-POL Płock
9.  SMS PZKosz Łomianki
10.  GoodLood AZS PK Kraków
11.  Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.
12.  AZS Uniwersytet Warszawski
13.  UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
14.  KKS Olsztyn
15.  Politechnika Gdańska II
16.  Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.
17.  SMS PZKosz II Łomianki

Prawo gry w I lidze stracił SMS PZKosz II Łomianki, a w tym sezonie nikt nie uzyskał prawa gry w EBLK.

***

W fazie play-off zagrają po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy, które walczyć ze sobą będą w parach A1-B4, B1-A4 oraz A2-B3, B2-A3. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw w systemie (1-1-1) – terminy spotkań to 29.02, 07.03 oraz ew. 11.03.

I runda play-off
(1-0) 73:65 MKS Pruszków - Enea AZS II Poznań (Szumełda-Krzycka 35 - Banaszak 22)      
(0-1) 67:72 MUKS Poznań - SKK Polonia Warszawa (Papiernik 26 - Sosnowska 20) 
(1-0) 84:69 CTL Zagłębie Sosnowiec - Mon-Pol Płock (Wojtala 24 - Kaczor 18)
(1-0) 97:58 Arka II Gdynia - Grot TomiQ Pabianice (Siemienas  24 - Danych 21)  

(0-2) 63:81 Enea AZS II Poznań - MKS Pruszków (Stefańczyk 16 - Szumełda-Krzycka 23)
(0-2) 81:94 Mon-Pol Płock - CTL Zagłębie Sosnowiec (Kotonowicz 18 - Wojtala 21)
(0-2) 61:69 Grot TomiQ Pabianice - Arka II Gdynia (Danych 22 - Siemienas  14)
(2-0) 67:60 SKK Polonia Warszawa - MUKS Poznań (Dmochewicz 18 -  Woźniak 14)

półfinały
odwołany MKS Pruszków - SKK Polonia Warszawa
odwołany CTL Zagłębie Sosnowiec - Arka II Gdynia

odwołany SKK Polonia Warszawa - MKS Pruszków     
odwołany Arka II Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec     

odwołany MKS Pruszków - SKK Polonia Warszawa     
odwołany CTL Zagłębie Sosnowiec - Arka II Gdynia  

O utrzymanie zagrają natomiast Politechnika Gdańska II z Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. w systemie (1-1-1), a mecze odbędą się 29.02, 07.03 oraz ew. 14.03.

o utrzymanie
(1-0) 64:61 Politechnika Gdańska II - Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. (Ławicka 15 - Kurkowiak 16)   
(1-1) 73:70 Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. - Politechnika Gdańska II (Kobylińska 31 - Adamczyk 16)
odwołany Politechnika Gdańska II - Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp.

GRUPA A pkt m zw/por dom wyjazd kosze +/- różnica
1 MKS Pruszków 31 16 15 - 1 7 - 1 8 - 0 1379 - 965 +414
2 Arka II Gdynia 28 16 12 - 4 7 - 1 5 - 3 1161 - 955 +206
3 SKK Polonia Warszawa 28 16 12 - 4 6 - 2 6 - 2 1160 - 926 +234
4 Mon-Pol Płock 25 16 9 - 7 6 - 2 3 - 5 1209 - 1066 +143
5 SMS PZKosz Łomianki 24 16 8 - 8 5 - 3 3 - 5 1141 - 1037 +104
6 AZS Uniwersytet Warszawski 23 16 7 - 9 5 - 3 2 - 6 1159 - 1136 +23
7 KKS Olsztyn 21 16 5 - 11 4 - 4 1 - 7 1059 - 1246 -187
8 Politechnika Gdańska II 20 16 4 - 12 3 - 5 1 - 7 893 - 1173 -280
9 SMS PZKosz II Łomianki                                                    
16 16 0 - 16 0 - 8 0 - 8 769 - 1426 -657

GRUPA B pkt m zw/por dom wyjazd kosze +/- różnica
1 CTL Zagłębie Sosnowiec                                                  
26 14 12 - 2 7 - 0 5 - 2 1319 - 805 +514
2 MUKS Poznań 24 14 10 - 4 6 - 1 4 - 3 1087 - 916 +171
3 Grot TomiQ Pabianice 23 14 9 - 5 5 - 2 4 - 3 1035 - 1023 +12
4 Enea AZS II Poznań 22 14 8 - 6 4 - 3 4 - 3 983 - 911 +72
5 Good Lood AZS PK Kraków 20 14 6 - 8 3 - 4 3 - 4 928 - 1004 -76
6 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 20 14 6 - 8 4 - 3 2 - 5 883 - 987 -104
7 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 19 14 5 - 9 2 - 5 3 - 4 887 - 1099 -212
8 Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. 14 14 0 - 14 0 - 7 0 - 7 744 - 1121 -377